ثبت شرکت در ترکیه

برای مطالعه سریع هر بخش، روی عنوان آن کلیک نمایید..

ثبت شرکت در ترکیه

اگر قصد شروع تجارتی بصورت جدی دارید در ترکیه شرکت ثبت کنید در غیر اینصورت صرفا جهت اخذ اقامت راههای ارزانتر و راحتتری نسبت به ثبت شرکت در ترکیه دارید.

خدمات تجاری در ترکیه business-services-in-turkey

با توجه به قانون مصوب  ابتدای ماه فوریه ۲۰۱۲ ، کلیه اتباع کشورهای خارجی جهت شروع هر نوع کسب و کار و می بایستی اقدام به ثبت شرکت نموده و سپس برای خود درخواست اجازه کار نماید . پس از دریافت اجازه کار، شما میتوانید بدون محدودیت  به  ترکیه ورود و خروج داشته، خود را بیمه کنید و پس از ۵ سال اقامت دائم بگیرید .

به خاطر  داشته  باشید   که   ثبت  شرکت  حتی در  ایران  نیز   کار  ساده ای  نیست و  نیاز  به  هم فکری  و  مشاوره  و  انتخاب روش  صحیح   دارد  امیدواریم  که  در ترکیه  شرکت  ما   دوست  و  مشاور  خوبی برای شما   باشد.

برخی قوانین ترکیه برای ثبت شرکت و تجارت به شرح زیر است :

از سال ۲۰۰۳ قوانین ثبت شرکت در ترکیه تغییر کرده است بر اساس این تغییرات برای فعالیت در ترکیه و تجارت در این کشور ثبت یک شرکت ضروری است. یک شرکت خارجی میتواند با مالکیت ۱۰۰% ثبت شود و تحت عنوان نام شرکت در این کشور فعالیت کند، شرکت های خارجی ثبت شده در ترکیه حق این را خواهند داشت که در چارچوب اهدافی که در اساسنامه مشخص شده است فعالیت کنند و سودآوری داشته باشند. ثبت شرکت در این کشور بیشتر از ۲ الی ۳ روز کاری زمان نخواهد برد ، البته زمان گفته شده برای شرکت های مسئولیت محدود است ، این زمان برای شرکت های سهامی عام متفاوت است و منوط به تصویب وزارت صنعت و تجارت ترکیه است.

قوانین تجاری ترکیه :

در قانون جدید ترکیه شرکت ها باید در زمینه کاری خود شفافیت داشته باشند ، صورت حساب های مالی شرکت ها باید شفاف باشد و شرکت ها باید در این راستا بکوشند .

شرکت شخصی:

هزینه این نوع شرکت حدود ۴۰۰ دلار می باشد برای کسب وکارهای بسیار کوچک مناسب است مانند برنامه نویس ،مهندس معمار ،طراح مناسب است هزینه ماهیانه حسابدار ۱۰۰ دلار می باشد

نکته منفی این نوع شرکت مالیات بالتر به نسبت از مسدولیت محدود و … است.

شرکت های مسئولیت محدود LS :

سهامداران :

سهامداران با توجه به سرمایه گذاشته شده توسط آنها مسئول هستند، اگر شرکت نتواند مالیات خود را بدهد سهامداران به نسبت میزان سهامشان مسئول هستند.

تعداد سهامداران :

میتواند از ۲ الی ۵۰ نفر باشد.

نوع سهامداران :

میتوانند اشخاص حقیقی ، حقوقی ، شهروند ترکیه و یا افراد خارجی باشند.

مدیران :

مدیران میتوانند شهروند ترکیه یا تبعه یک کشور خارجی باشند، مدیر شرکت میتواند طبق اساسنامه از سهامداران نباشد و فردی غیر از سهامداران شرکت باشد.

اساسنامه :

این موارد باید در اساسنامه ذکر شوند : سهامداران ، نام شرکت ، موضوع فعالیت شرکت ، مقدار سرمایه ، سرمایه تعهد شده از طرف هر سهامدار ، مدت شرکت ، روش اعلان اطلاعیه های شرکت.

سرمایه سهمی :

حداقل سرمایه یک شرکت مسؤولیت محدود ۵۰۰۰ لیر است. ارزش اسمی هر سهم نمی تواند کم تر از ۲۵ لیر باشد.

دارایی های زیر می توانند به عنوان سرمایه برای سرمایه گذار خارجی تلقی گردند :

 • ماشین آلات ، تجهیزات ، ابزارها و کالاها به عنوان سرمایه غیر نقدی
 • دارایی های غیر مادی ( حق اختراع، علایم تجاری،…)
 • سود حاصل از سرمایه گذاری خارجی و اصل و بهره وام های خارجی و اصل و بهره وام های خارجی و سایر حقوق مالی
 • حقوق بهره برداری و فرآوری منابع طبیعی
 • سهم های شرکت های دیگر

سرمایه به شکل اوراق سهام منتشر نمی شود . حداقل مشارکت ۲۵ لیر یا هر مقدار بالاتر قابل تقسیم به ۲۵ لیر است . هر انتقال مالکیتی باید در دفتر ثبت سهم وارد و توسط حداقل ¾ اعضا تصویب شود و این اعضا باید نماینده حداقل ¾ سرمایه سهمی باشند. انتقال می تواند مشمول هر گونه ممنوعیت دیگر موجود در اساسنامه باشد .

جلسات سالانه :

جلسات سهامداران معمولاً با دعوت مدیران یا دارندگان حداقل ۱۰% سرمایه سهمی ، یک بار در سال و ظرف ۳ ماه بعد از اتمام سال مالی برگزار می گردد. برای شرکت مسؤولیت محدود با بیش از ۲۰ سهامدار، مقررات مربوط به مجامع عمومی شرکت سهامی عام در مورد مجامع عمومی سهامداران اعمال خواهد شد . در شرکت مسؤولیت محدود با ۲۰ یا تعداد کم تر سهامداران، رأی گیری به صورت کتبی انجام می شود. حقوق قانونی مجمع عمومی شامل تصمیمات در مورد اصلاح اساسنامه، تصویب صورت وضعیت مالی و تعیین محل هزینه کردن سود خالص است.

بازرسی :

اگر تعداد سهامداران بیش از ۲۰ نفر باشد، انتصاب یک بازرس قانونی ضروری است.

انحلال :

یک شرکت مسؤولیت محدود در موارد زیر می تواند منحل شود :

 1. انقضای مدت مقرر در اساسنامه
 2. تصمیم مجمع سهامداران
 3. تصمیم دادگاه مبتنی بر درخواست سهامداران
 4. سایر موارد بیان شده در قوانین مرتبط مانند عدم امکان تصدیق تأسیس، از دست دادن سرمایه سهمی، کاهش تعداد سهامداران به زیر ۲، تحقق هر علت انحلال که در اساسنامه مقرر شده است و ورشکستگی شرکت.

تصفیه :

به استثنای مورد ادغام با شرکت دیگر ، در صورت تبدیل شرکت مسؤولیت محدود به شکل دیگری از شرکت یا انتقال به یک شرکت حقوق عمومی ، شرکت طی یک فرآیند رسمی تصفیه می شود . در صورت عدم وجود هیچ مدیر تصفیه ای که توسط اساسنامه یا با تصمیم مجمع سهامداران تعیین شده باشد، مدیر شرکت تشریفات تصفیه را انجام خواهد داد. نام مدیران شرکت به عنوان مدیران تصفیه در دفتر ثبت تجارتی وارد و ۳ بار در فاصله ای که متجاوز از یک هفته نباشد آگهی خواهد شد. طلبکاران شرکت فرا خوانده خواهند شد تا ظرف یک سال درخواست دهند و مدارکشان را ارائه کنند.

تشریفات انحلال باید نزد مقامات داخلی اجرا شود و حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه به طول می انجامد. کلیه الزامات مالیاتی باید در طول دوره تصفیه رعایت شوند.

قوانین سال ۲۰۱۲ برای ثبت شرکت در ترکیه :

قانون جدید ترکیه  برای  اتباع  خارجی دو نکته مهم را به قانون قبل اضافه نموده است که به شرح ذیل می باشد.

نکته اول آنکه اگر به تنهایی مایلید در ترکیه شرکت ثبت نمایید، با توجه به قانون جدید امکان پذیر می باشد. بر اساس قوانین جدید ثبت شرکت در ترکیه از این پس فقط یک نفر نیز می تواند نسبت به افتتاح شرکت در کشور ترکیه اقدام نماید و سهام ۱۰۰ % شرکت را در اختیار داشته باشد.(این  قانون برای شرکت های مسئولیت محدود که قیلاٌ حتماٌ می بایست حداقل با ۲ نفر ثبت شوند امکان پذیر است. برای شرکتهایی با سهامی خاص، همچنان ۵ شریک الزامی است) و مطابق با قانون جدیدحداقل سرمایه شرکت های با مسئولیت  محدود ۱۰۰۰۰ لیره ترک و شرکت های سهامی خاص ۵۰٫۰۰۰ لیره ترک می باشد و اشخاص حقیقی یا حقوقی که بخواهند در ترکیه شرکت ثبت نمایند می بایست ۱/۴ ارزش سرمایه شرکت راقبل ازانجام ثبت شرکت، به ترکیه وارد نمایند (به حساب خزانه دولت واریز نمایند) این مبلغ بعداز اینکه شرکت به صورت رسمی ثبت شد و در روزنامه رسمی ترکیه درج گردید؛ قابل برداشت می باشد.

هزینه های جاری یک شرکت در ترکیه :

 1. هزینه حسابدار ( هزینه حسابدار رسمی ماهانه ۱۲۰ دلار به بالا )
 2. هزینه کارمند ( اجباری نیست ولی بهتر است برای اعتبار شرکت در آینده پرداخت شود )
 3. هزینه اجاره محل دفتر
 4. هزینه حقوق و بیمه کارمند و بیمه اعضای شرکت
 5. هزینه آب ، برق ، تلفن و اینترنت
 6. در صورتی که محل کار اجاره باشد ۲۳ درصدمالیات بر اجاره (استوپاژ)
 7. هزینه های دفاتر رسمی و پلمپ آن دردارایی (سالانه حدودا ۴۰۰ دلار )
 8. مالیات بر درآمد ( معادل ۱۸ % سود خالص شرکت )

توجه داشته باشید اگر کارمند ترک ( وطن داش ) داشته باشید و از روز اول او را بیمه نمایید، علاوه بر پایین تر بودن حق بیمه، روند دریافت اقامت کاری ترکیه نیز آسانتر خواهد شد.

پنج دلیل برای ثبت شرکت در ترکیه

الف. پیدا کردن شخصیت حقوقی و اجتماعی در ترکیه

با ثبت شرکت در ترکیه شما شخصیت حقوقی پیدا کرده که از نگاه دولت، اصناف و شرکتها و مردم عادی شما به عنوان سرمایه گذار خارجی شخصیت بسیار موجه تر در قیاس با خریدار ملک یا هرنوع خارجی مقیم ترکیه پیدا خواهید کرد ترکها به خارجیانی که  باعث پیشرفت اقتصادی کشورشان می شوند بسیار بیشتر احترام می گذارند.

ب .امکان اخذ کردیت کارت و استفاده از تسهیلات مناسب بانکها

با ثبت شرکت در ترکیه و فعالیت اقتصادی مفید و نشان دادن سود مناسب پس از یکسال شما میتوانید از بانک کردیت کارت دریافت کرده و به عنوان مثال خانه ، دفتر تجاری یا مغازه را با ۸۰ درصد مبلغ کل ملک بصورت وام بانکی خریداری نمایید از کردیت بانک  در بیشتر محصولات مانند اتومبیل ،لوازم خانگی لوازم الکترونیک استفاده نمایید.

ج امکان استفاده از اقامت کاری

در بحث شهروندی ترکیه شفافیت کسب و کار برای دولت ترکیه بسیار مهم است  ثیت ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت کاری ترکیه برای دولت ترکیه میتواند این شرط دولت ترکیه را براورده سازد.

د. امکان فعالیت در موضاعات مختلف

با ثبت شرکت در ترکیه شما میتوانید یک موضوع کلی انتخاب کنین به عنوان مثال شرکت بازرگانی … شرکت مشاوره .. شرکت ساختمانی …  ولی در زیر عنوان اصلی میتوانی حوزه های مختلف کاری  حتی کاملا غیر مرتبط را وارد نمایید مثلا رستوران ،واردات صادرات ،نساجی و پوشاک ، توریسم ،ساختمان و …این  امکان میتواند بسیارمفید و جالب باشد.

و. تحریم و فرصت های بزرگ کاری

با وجود برداشته شدن تحریم ها هنوز هم شرکت های اروپایی و امریکایی برای ورود به بازار ایران ترس دارند و هنوز بانک های زیادی نمیتوانند با شرکتهای ایران ارتباط برقرار کند و این میتواند برای شرکتهای با ماهیت ترک فرصنی باشد برا ورود به بازار بزرگ ایران بخصوص اگر شخص دارای ارتباط و شناخت از بازار ایران باشد و با ثبت شرکت در ترکیه میتوانید این فرصت بزرگ را بدست اورید.

 

ثبت شرکت در ترکیه و ده نکته مهم و اساسی

در پروسه ثبت شرکت در ترکیه موارد مهم شامل موارد زیر است.
 1. ثبت شرکت در ترکیه بدون اقامت نیز انجام میشود و الزامی برای اخذ اقامت ترکیه قبل از ثبت شرکت در ترکیه نیست.
 2. ثبت شرکت در ترکیه سه حالت کلی دارد ثبت شرکت شخصی ،ثبت شرکت مسئولیت محدود و ثبت شرکت آنونیم یا تعاونی.
 3. ۳-در پروسه ثبت شرکت در ترکیه الزامی به این نیست که دفتر تجاری داشته باشید شما میتوانید آدرس منزل را نیز به عنوان هوم آفیس به اداره ثبت اعلام نمایید.
 4. ثبت شرکت به صورت شخصی بیشتر برای شهروندان ترک طراحی شده به عنوان مثال سرمایه ثبت شرکت بصورت یکبار باید در حساب نشان داد ولی در شرکت مسولیت محدود شما در ابتدا یک چهارم به عنوان سرمایه اولیه و سپس سه چهارم را میتوانید به دولت نشان دهید اهمیت این مسئله در اخذ اقامت کاری مشخص میشود.
 5. شما باید یک یا نهایتا دو  عنوان کلی مانند شرکت مشاوره و بازرگانی …. یا شرکت ساختمانی و توریستی …. معرفی و لی در اساسنامه شرکت می توانید موضوعات کلی کاملا بی ارتباط مانند پزشکی و پوشاک یا ساختمان و … را با جزئیات بیاورید.
 6. پروسه ثبت شرکت در ترکیه طی یک هفته تا ده روز انجام میگیرد.
 7. طبق قانون کشور ترکیه شما باید یک حسابدار جهت انجام امور مالیاتی و اداری به دولت معرفی کنین تجربه و تخصص این حسابدار یا عدم تجربه و تخصص وی میتواند برای شرکت بسیار مهم باشد.
 8. بعد از ثبت شرکت شما باید یک چهارم مبلغ اجاره ماهیانه را به عنوان مالیات به اداره مالیات پرداخت کنید.
 9. در صورتیکه شما هیچگونه فاکتور نداشته باشید ماهیانه حداقل ۲۰۰ دلار جهت هزینه های معمول شرکت هزینه خواهید داشت.
 10. جهت اخذ اقامت کاری حداقل سرمایه شخص صد هزار لیر می باشد.

03-مراحل ثبت شرکت در ترکیه

مراحل ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه مقدماتی دارد که مراحل آن را برای شما ذکر کرده ایم:

 • ترجمه رسمی گذرنامه های شرکاء شرکت و تایید آنها در اداره ثبت و احوال
 • انتخاب حسابدار رسمی ترک
 • تنظیم اساسنامه شرکت
 • اخذ شماره مالیاتی سهامداران شرکت از اداره مربوطه
 • تنظیم فرم مخصوص تاسیس شرکت
 • تنظیم فرم اتاق بازرگانی
 • تنظیم فرم تعهد آدرس (اتاق بازرگانی)
 • ثبت رسمی امضاء مدیرعامل در اداره ثبت احوال
 • تایید رسمی اساسنامه دراداره ثبت احوال
 • واریز ۱/۴  سرمایه شرکت در یکی از بانکهای ترکیه
 • چاپ روزنامه رسمی شرکت
 • تنظیم اجاره نامه محل شرکت
 • اخذ شماره مالیاتی شرکت از اداره مربوطه
 • تایید آدرس محل کار توسط مامور اداره مالیات
 • دریافت کارت بازرگانی
 • تصدیق دفاتر حسابداری
 • افتتاح حساب بانکی شرکت

مدارک و هزینه ثبت شرکت در ترکیه

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ترکیه

برای ثبت شرکت در ترکیه باید مدارکزیر را به حسابرس ارائه دهید تا امور ثبت شرکت در ترکیه شما طی مدت یک هفته تا ۱۰ روز کاری انجام دهد قبل از ثبت شرکت در ترکیه باید کد اقتصادی را اماد نمایید

 1. اصل پاسپورت هر یک از شرکاء ( با اعتبار بیشتر از ۶ ماه )
 2. دو قطعه عکس ( رنگی – زمینه روشن )
 3. چند اسم انتخابی برای شرکت
 4. زمینه فعالیت شرکت
 5. تعیین درصد سهام هر یک از شرکاء در شرکت
 6. تعیین مدیر شرکت ( یکی از شرکاء )
 7. تعیین آدرس دفتر شرکت در ترکیه
 8. دادن وکالت به شخص تعیین شده  برای ثبت شرکت
 9. حداقل سرمایه ۱۰۰۰۰ لیر ترکیه که یک چهارم آن (۲۵۰۰ لیر) به مدت چند روز در حساب شرکت مسدود می شود.

جهت مشاوره ثبت شرکت در ترکیه با شمار ۰۲۱۲۲۹۸۹۷۶۳ و ۰۰۹۰۵۳۱۴۳۹۳۳۸۴ تماس بگیرید.

سوالات متداول ثبت ثبت شرکت در ترکیه

۱ثبت شرکت در ترکیه چند روز طول میکشد؟

مدت زمان ثبت شرکت از زمان حضور شرکا در ترکیه حداکثر۵ روز کاری میباشد .

۲اجاره دفتر کار در ترکیه به چه صورت است؟

برای ثبت شرکت ارائه اجاره نامه به نام شرکت الزامی میباشد. در ترکیه لازم نیست دفتر کار به صورت جداگانه تهیه گردد و امکان تهیه home office نیز وجود دارد.

۳برای ثبت شرکت در ترکیه به چند سهامدار نیاز است؟

طبق قانون جدید ترکیه که از ماه ۸ میلادی سال ۲۰۱۲ قابل اجرا میباشد محدودیتی در تعداد سهامدارها وجود ندارد وحداقل با یک نفر نیز میشود در ترکیه شرکتی را به ثبت رساند .

۴آیا سهامداران میتوانند برای ثبت شرکت در ترکیه کاملا خارجی باشند؟

بله، این امر امکانپذیر است، شما نیازی به شریک ترک ندارید.

۵ثبت شرکت در ترکیه به چه مدارکی نیاز دارد؟

برای این امر فقط به اصل پاسپورت و ۴ قطعه عکس از کلیه سهامدار ها نیاز خواهید داشت. لازم به ذکر است طبق قانون جدید ثبت شرکت ¼ سرمایه شرکت نیز در هنگام تاسیس شرکت باید به بانک واریز شده وحداکثر یک ماه در حساب بلوکه میشود .

۶آیا حضور سهامداران در ترکیه الزامی است؟

فقط حضور یکی از سهامداران (مدیر عامل) و یا صاحبین امضا نیز کافی است، در این صورت لازم است سهامدار حاضر در ترکیه وکالتنامه ثبت شرکت از دیگر سهامداران داشته باشد.

۷وکالتنامه ثبت شرکت در ترکیه را در صورت درخواست از کجا تهیه کنم؟

نمونه وکالت نامه توسط ترکیه پرتال در اختیار شما قرار خواهد گرفت و با ارائه آن به دفاتر رسمی در ایران و ترجمه آن به زبان ترکی و اخذ تایید وزارت امورخارجه و سفارت ترکیه این امر میسر خواهد گردید .

۸آیا شرکتها ملزم به داشتن یک مشاور مالی یا حسابدار هستند؟

بله در ترکیه ۲ مدل  مشاور مالی است:

 1. Yemenli mali musaver مشاور قسم خورده دولت که مهر دولت را در اختیار دارد مانند حسابرس رسمی در ایران.
 2. Serbest Mali musaver مشاور مالی خصوصی که البته مجوز فعالیت از دولت دارد.

۹-آیا امکان خرید خانه و ملک و زمین قبل از ثبت شرکت در ترکیه وجود دارد؟

بله، قبل از ثبت کامل شرکت میتوانید املاک در ترکیه به نام خود خریداری کنید.

۱۰- چرا بعضی شرکت ها هزینه کمتری می گیرند؟

خدمات  ترکیه پرتال شامل توضیحات زیر می باشد. بعضی از شرکت ها فقط کار ثبت شرکت را انجام می دهند و برای تمام مواردی که در زیر توضیح داده شده است هزینه مجزا گرفته می شود وهرماه نیز به عناوین مختلف هزینه های غیر متعارف گرفته میشود ومسایل حسابرسی آنها توسط افرادی غیر حرفه ای صورت میگرفت و ….. که تابحال خیلی از فعالان اقتصادی که در ترکیه شرکتی را ثبت کرده اند بخاطر همچین مسایلی دچار مشکلات حقوقی و حتی در هنگام ورود به کشور ترکیه و یا خارج شدن ازکشور ترکیه دچار مشکل و مجبور میشدند شرکت خود با هویت ترک را منحل نمایند.

 

۱۱- آیا ثبت شرکت در ترکیه آسان است؟ چقدر؟

تعداد کشور هایی که ثبت شرکت را سریعتر از ترکیه انجام می دهند بسیار کم است.شما می توانید در مدت زمان بسیار کمی ثبت شرکت در ترکیه را انجام داده و مدارک را به سرعت در اختیار داشته باشید.

۱۲- آیا با ثبت شرکت در ترکیه، افتتاح حساب بانکی در ترکیه نیز انجام می شود؟

قطعا به همراه ثبت شرکت شما در ترکیه، افتتاح حساب بانکی نیز انجام می‌شود.

03-مزایای ثبت شرکت در ترکیه

مزایای ثبت شرکت در ترکیه چیست ؟

ترکیه در تحریم ها علیه ایران شرکت نکرده است و بر اساس تفاهم نامه های منعقده میان دو کشور ایران و ترکیه قرار است تا حجم مبادلات بازرگانی میان دو کشور به صورت انفجاری از چند میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰ به سی میلیارد دلار در سال تا سال ۲۰۱۵ میلادی افزایش یابد .

به نظر میرسد با توجه به اوضاع منطقه به ویژه در حوزه خلیج فارس شرایط عینی برای تبدیل ترکیه و جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین شرکای  تجاری یکدیگر فراهم شده است .

مضافا این که هر دو کشور از امتیازات خاصی در جهت تبدیل به قدرت های برتر اقتصادی برخوردارند که در صورت استفاده از ظرفیت های متقابل میتوانند مکمل اقتصادی بسیار موثری برای یکدیگر باشند .

عوامل فوق باعث شده اند تا بسیاری از فعالان اقتصادی دو کشور ترجیح دهند تا از طریق حضور مستقیم در بازار اقتصادی کشور مقابل سهم بیشتری از تعاملات اقتصادی بین دو کشور را تصاحب نمایند . این امر بازار مناسبی نیز برای سودجویان فراهم ساخته است تا از عدم شناخت فعالان اقتصادی از شرایط ترکیه بهره برداری نمایند .

در صورتی که قصد حضور فعال و مستمر و نزدیک در  بازار اقتصادی ترکیه را دارید توصیه میشود یک شرکت با هویت ترک با مالکیت صد در صدی خودتان در کشور ترکیه ثبت نمائید .

دفتر ترکیه پرتال در ایران بخش جداگانه ای را جهت ثبت شرکت در ترکیه برای متقاضیان حضور در بازار اقتصادی ترکیه در دفتر تهران ایجاد نموده است.

افرادیکه ثبت شرکت در ترکیه را انجام می دهند از مزایای زیادی برخوردار هستند که شما هم میتوانید با ثبت شرکت در ترکیه از این امکانات در ترکیه استفاده نمایید.

 1. افراد خارجی ذر ترکیه می توانند بدون مشارکت داشتن با افراد داخلی ( بدون نیاز به شریک ترک ) ثبت شرکت در ترکیه را انجام دهند. ترکیه مانند کشورهایی همچون امارات نیازی به پرداخت هزینه های زیاد به افراد شهروند کشور برای ثبت شرکت در این کشور را ندارد.تنها موردی که نیاز است این است که شرکت باید حتما حساب دار ترک داشته باشد.
 2. هزینه ثبت شرکت در ترکیه و نگهداری آن بسیار پایین تر از کشور های دیگر می باشد.
 3. هزینه امرار معاش و زندگی در کشور ترکیه از کشورهای اروپایی دیگر بسیار پایین تر است.
 4. در کشور ترکیه شما مالیات شرکت را بر اساس هزینه درآمدی خود می پردازید و نیازی به پرداخت هزینه ثابت یه دولت ندارد.
 5. شما حتی برای راه اندازی رستوران ایرانی می توانید با ثبت شرکت در ترکیه این کار را انجام دهید.

یکی دیگر از موارد مهم این است با ثبت شرکت در ترکیه (اقامت بواسطه ی شرکت ثبت شده) شما پاسپورت ترکیه گرفته و می توانید به ۹۰ کشور جهان بدون داشتن ویزا سفر کنید.

استراتژی شرکتها کسب وکار در بازار ترکیه

 • اخذ گواهي CE و استانداردهاي اروپا
 • مذاكره با يك بازرگان و يا موسسه محلي تركيه براي اعطاي نمايندگي تحت برند و علامت تجاري شركت ايراني
 • ثبت برند و علامت تجاري در كشور تركيه
 • برپايي كنفرانس ها يا سمينارهاي دوره اي معرفي محصول و نام تجاري در هتل هاي معروف و معتبر و يا اتاق هاي صنعت تركيه

 

03-هزینه های شرکت در ترکیه

هزینه های جاری شرکت در ترکیه

 • اطلاعاتی در باره هزینه های جاری شرکت:هزینه حسابدار که داشتن آن برای هر شرکت الزامی است ( اجرت حسابدار رسمی با توجه به حجم فعالیت های تجاری شرکت ، ماهانه ۲۰۰ دلار به بالا)هزینه اجاره دفتر کهبر حسب محل دفتر میتواند بین ۳۰۰ تا چند هزار دلار باشد.در صورتی که محل کار اجاره ای باشد ۲۳ درصد مالیات بر اجاره در ماه(استوپاژ) که هر سه ماه یک بار پرداخت میشود.هزینه های آب، برق، گاز، تلفن، اینترنتهزینه های دفاتر رسمی و پلمپ آن در دارایی: سالانه حدود ۴۵۰ دلارمالیات بر درآمد: معادل ۲۰% سود خالص شرکت
 • ترجمه رسمي گذرنامه هاي شركاء شركت و تاييد آنها در اداره ثبت و احوال
 • انتخاب حسابدار رسمي ترك
 • تنظيم اساسنامه شركت
 • اخذ شماره مالياتي سهامداران شركت از اداره مربوطه
 • تنظيم فرم مخصوص تاسيس شركت
 • تنظيم فرم اتاق بازرگاني
 • تنظيم فرم تعهد آدرس (اتاق بازرگاني)
 • ثبت رسمي امضاء مديرعامل در اداره ثبت احوال
 • تاييد رسمي اساسنامه دراداره ثبت احوال
 • واريز ۱/۴ سرمايه شركت در يكي از بانكهاي تركيه
 • چاپ روزنامهرسمي شرکت
 • تنظيم اجاره نامه محل شرکت
 • اخذ شماره مالياتي شرکت از اداره مربوطه
 • تاييد آدرس محل کار توسط مامور اداره ماليات
 • دريافت كارت بازرگاني
 • تصديق دفاتر حسابداري
 • افتتاححساب بانكي شركت

 

 

03-حساب بانکی در ترکیه

قوانین افتتاح حساب، ثبت شرکت در ترکیه و دریافت کردیت کارت در ترکیه

 • آیا یک ایرانی بدون اقامت امکان افتتاح جساب را دارد؟
 • آیا حساب ها  امکان دریافت وپرداخت از داخل یا خارج ترکیه را دارند؟
 • آیا با حساب ها امکان دریافت یا پرداخت یا خرید و فروش از طریق سایت های خارجی یا سایت های ترک وجود دارد؟
 • آیا ایرانیان امکان دریافت کردیت کارت را دارد؟
 • افتتاح حساب از طریق ثبت شرکت در ترکیه  چگونه است؟

 

در ترکیه یک ایرانی با دریافت شماره مالیاتی و پاسپورت امکان افتتاح حساب بانکی را دارد. ولی این حساب در وهله اول فقط امکان دریافت و پرداخت از طریق کارت در فروشگاههای و از طریق ATM را دارد برای دریافت حساب اینترنتی آن هم فقط از بعضی سایت می باید حساب اینترنتی را از طریق تلفن فعال نمود بدیهی است برای هر گونه دریافت و پرداخت اینترنتی باید پیامک که حاوی کد ورود و انتقال هست را در سیستم وارد کنین. این حساب با توجه به تحریم ها امکان دریافت از بانک های کشور ای دیگر را ندارد.

پس از اخذ اقامت و با داشتن TC یا همان شماره ملی و همچنین ثبت آدرس شخص در سازمان آمار ترکیه میتوانید به نوعی کردیت کارت بگیرید در ایننوع کردیت کارت باید به اندازه که می خوایهید کردیت استفاده کنید در حسابتان پول بصورت سپرده یا بلوکه داشته باشید شایان ذکر است در ترکیه از یک پیران ۲۰ هزار تومانی تا ویلاهای میلیون دلاری را میتوانید بصورت کردیت خریداری کنید (بدیهی است بعضی کالا ها و خانه ها شامل این مورد نیستند).

در نوع دیگر دریافت کردینت کارت شما باید اقامت کاری داشت باید اقامت کاری یا çalışma izni  برای شما ماهیانه حقوق  مخص و بیمه بازنشستگی از طرف شرکتی که بر آن کار میکنید  پرداخت می شود کردیت کارت دریافتی بستگی  به حقوق و مزایای شما دارد.

افتتاح حساب بانکی از طریق ثبت شرکت در ترکیه این نوع افتتاح حساب نیازی به اخذ اقامت نیست شما در پروسه ثبت شرکت در ترکیه سرمایه شرکت را به حسابی واریز می کنید این حساب امکان دریافت کردیت کارت را دارد ولی مقدار آن بستگی به ترنور  مالی (گردش مالی) شرکت دارد.

در پایان شایان ذکر است کردیت کارت می توانید علاوه بر استفاده از اقساط در خرید کالا، از اکثر سایتهای خارجی و ترک بصورت اینترنتی خرید انجام دهید.

جهت مشاوره ثبت شرکت در ترکیه با شمار ۰۲۱۲۲۹۸۹۷۶۳ و ۰۰۹۰۵۳۱۴۳۹۳۳۸۴ تماس بگیرید.

 

تمامی حقوق وبسایت متعلق به ترکیه پرتال می باشد . اقامت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه ، خرید ملک در ترکیه