خطا
  • The page you are trying to access does not exist.
سه شنبه, 06 تیر 1391 12:07

امتیازات جهانی دانشگاههای ترکیه در سال جاری

 

ارگون گفت: "در سال جاری دانشگاه فنی خاورمیانه با ۸٦ امتیاز اول، دانشگاه سابانجی با ۸/۸٥ امتیاز دوم و دانشگاه بیلکنت با ۷/۸۲ امتیاز سوم شد."

وزیر صنایع و فناوری ترکیه لیست ٥۰ دانشگاه موفق ترکیه در زمینه نوگرایی را اعلام نمود.

ارگون در جلسه‌ای که در نهاد تحقیقات علمی و فنی ترکیه "توبیتاک" تشکیل شد، با بیان اینکه دانشگاههای نوگرا و پرفعالیت نقش اساسی در رشد صنعت دارند، اظهار داشت که لیست مذکور، پیش از انتخاب رشته دانشجویان اعلام گردیده است.

وی ضمن بیان اینکه وزارت صنایع و فناوری ترکیه در دانشگاهها برای افزایش نوگرایی و کارایی تلاش می‌کند، گفت: "ترکیه کشور فرصتهای بزرگ است. اشتغال فارغ‌التحصیلان فعال دانشگاهها از نظر پیشرفت کشور حائز اهمیت است. ما امیدواریم که جوانان ما نوگرا و کارآفرین باشند. ۱۱۳٤ جوان فارغ‌التحصیل، با استفاده از حمات فنی وزارتخانه، شرکت تاسیس کردند."

نیهات ارگون همچنین با اشاره به اینکه دانشگاه و صنعت قابل تفکیک نیست، گفت: "دانشگاهها را تشویق می‌کنیم که دفاتر انتقال تکنولوژی تاسیس کنند. در این زمینه به دانشگاهها یک میلیون لیره کمک خواهیم کرد. برای اینکه دانشگاهها را وارد روند صنعتی نماییم، مکانیزمها را افزایش داده و تقویت می‌کنیم."

رده‌بندی در بین ۱۳٦ دانشگاه انجام گرفت

ارگون اظهار داشت که لیست دانشگاهها بر اساس ۲۳ شاخص تهیه شد. وی با خاطرنشان ساختن اینکه سال گذشته ۱٦۸ دانشگاه وجود داشت که رده بندی در میان ۱۲٦ دانشگاه انجام گرفت. اما امسال رده بندی در میان ۱۳٦ دانشگاه صورت گرفت.

وی گفت: ما کیفیت آموزشی دانشگاهها را بررسی نمی‌کنیم. ما در این رده‌بندی به بُعد نوگرایی و کارآفرینی اهمیت می‌دهیم. ممکن است یک دانشگاه زا یک سیستم آموزشی بسیار خوب برخوردار باشد، اما بُعد نوگرایی و کارآفرینی آن ضعیف باشد.

وزیر صنایع و فناوری ترکیه رده‌بندی دانشگاهها را اینگونه توضیح داد:

امسال دانشگاه فنی خاورمیانه با ۸٦ امتیاز اول شد. دانشگاه سابانجی با ۸/۸٥ و دانشگاه بیلکنت با ۷/۸۲ امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند. دانشگاه بوغاز ایچی با ۷٦ امتیاز در جایگاه چهارم جای گرفت. دانشگاه فنی استانبول در رده پنجم و انستیتوی تکنولوژی پیشرفته ازمیر با ٦۸ امتیاز ششم شد. در رده چهارم دانشگاه اؤز یگین و در رده هشتم نیز دانشگاه قوچ قرار گرفت. همچنین دانشگاه اتحادیه اتاقها و بورسهای ترکیه (TOBB) نهم و دانشگاه حاجت‌تپه نیز دهم شد.

تاريخ آخرين ويرايش یکشنبه, 30 تیر 1392 20:05

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

طراحی سئو ، بازاریابی اینترنت ، شرکت تجارت الکترونیک پویا سامانه ونک www.pouyaweb.net