آیت الله هاشمی رفسنجانی: دست‌هایی درکارند تا روابط ایران و ترکیه مخدوش شود

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران: تجربه می‌گوید همکاری دو کشور باعث تقویت و تداوم امنیت داخلی دو کشور خواهد بود

 

 

به گزارش ایسنا، علیاکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار با «رضا حاکان تکین» سفیر ترکیه در ایران، مسؤولیت سفارت‌های دو کشور در تهران و استامبول را در شرایط حساس منطقه برای ایران و ترکیه مهم خواند و گفت: خیلی مشهود است که دست‌هایی در کارند تا روابط دو کشور مخدوش شود

.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام  ایران حمله‌های اخیر به کامیون‌ها و خطوط گاز را هشدار دهنده توصیف و اظهار کرد: در این شرایط بعضی از رسانه‌ها افراطی با اغراض نادرست، باعث تحریک احساسات می‌شوند و راه درست مقابله با این توطئه‌ها، رفت‌ و آمدهای جدی مسؤولین دو کشور است تا مواظبت کنند که روابط قدیمی و ریشه‌دار ایران و ترکیه مخدوش نشود.

 

هاشمی رفسنجانی نقش ایران و ترکیه را در ایجاد ثبات منطقه‌ای و تداوم آن بسیار مؤثر دانست و خاطر نشان کرد: الحمدلله زمینه‌های همکاری‌های دو کشور وسیع است که می‌توانیم همکاری‌های با دوامی داشته باشیم.

 

هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود، رقابت ایران و ترکیه در مسایل منطقه‌ای را بی‌دلیل خواند و گفت: تجربه می‌گوید همکاری دو کشور باعث تقویت و تداوم امنیت داخلی دو کشور خواهد بود.

وی در خصوص دلخوری‌های سیاسی اخیر، با تأکید بر اینکه «خودسرها نباید سیاست‌های رسمی دو کشور را مخدوش کنند»، گفت: علاجش آسان است و آن اینکه مسؤولان با رفت‌وآمدها و تأکید بر همکاری‌ها، سیاست رسمی دو کشور را تقویت کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

Designed and implemented by: TAK™ Design © 2018