محسن نامجو ترکیه را خانه دوم خود نامید

محسن نامجو ترکیه را خانه دوم خود نامید

محسن نامجو، ترانه‌سرای شهیر ایرانی‌الاصل با اظهار این که ترکیه را بسیار دوست دارد، گفت: "ایران را ترک کردم، در آمریکا زندگی می‌کنم اما ترکیه خانه دوم من است. واقعا خانه دوم من خواهد شد، زیرا در اینجا زندگی خواهم کرد. به رغم اینکه دو - سه کلمه ترکی می دانم ولی در اینجا بیشتر از اغلب شهرهای ایران احساس راحتی می‌کنم

".

نامجو که برای بار دوم جهت اجرای کنسرت به ترکیه آمده است در گفتگو با خبرگزاری آناتولی از علاقه‌مندی مردم ترکیه نسبت به آهنگ‌های او اظهار خرسندی کرد و افزود: "به نظر می‌رسد که ما می‌توانیم شادی و غم خود را به انسان‌ها منتقل کنیم. من فکر می‌کردم که آهنگ‌های من کمتر مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرد، اما با دیدن این شلوغی خیلی خوش‌حال شدم."

نامجو  با بیان اینکه استانبول را دوست دارد، گفت: "قسمتی از زندگی‌ام را می‌خواهم در استانبول بگذرانم. الآن به صورت جدی در این باره فکر می‌کنم، بلکه دو سال بعد... می‌خواهم در این‌جا معلم شوم".

نامجو در باره خوانندگان ترکیه چنین گفت: "در آخرین سفرم به ترکیه یک آلبوم احمد کایا را گرفتم، در ماشینم آن را گوش می‌کنم حتی برای اجرای آهنگ او در استانبول آمادگی گرفتم فقط به دلیل خستگی راه نتوانستم. آهنگ "بو شهیر" جاندان ارچتین را نیز دوست دارم. ارهان اوغور و کاظم کویونجو را نیز گوش می‌کنم".

محسن نامجو در ۱۸ دسامبر در ازمیر و در ۱۹ دسامبر نیز در استانبول کنسرت می‌دهد.

محسن نامجو خواننده، ترانه سرا، استاد موسیقی و نوازنده سه تار در سال ۱۹۷۶ در ایران بدنیا آمده و آموزش موسیقی را در ۱۲ سالگی زیر نظر استاد نصرالله ناصح‌پور آغاز کرد.
وی همچنین در دوران دانشجویی خود در دانشکده تئاتر و موسیقی دانشگاه تهران، از اساتیدی همچون علیرضا مشایخی و آذین موحد آموزش دید و موسیقی سنتی را نیز از حاج قربان سلیمانی آموخت.
ترنج، جبر جغرافیایی، آخ، بوسه‌های بیهوده، الکی، سیزده/ هشت و از پوست نارنگی مدد از جمله آلبوم‌های انتشار یافته این هنرمند ایرانی است.
یکی از اثار وی که محل توجه گسترده قرار گرفت و جنجال بسیاری براه انداخت قطعه ای با نام رضاخان است که در آن از دیدگاه طنز و انتقاد، به موسس سلسله پهلوی در ایران نگریسته شده است.
نامجو هم اکنون در ایالت کالیفرنیای آمریکا زندگی می‌کند.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

© 2018 تمامی حقوق وبسایت متعلق به ترکیه پرتال می باشد