خطا
  • The page you are trying to access does not exist.
جمعه, 02 فروردين 777 00:00

سفر بیش از ده میلیون توریست به استانبول

اداره فرهنگی و گردشگری استانبول، آمار گردشگران ورودی به این شهر را طی ده ماه نخست امسال ۱۰ میلیون و ۷۴۴ هزار و ۴۴۸ نفر اعلام کرد که ۶ درصد رشد مثبت داشته است.

بر اساس داده‌های اداره فرهنگی و گردشگری استانبول، ۱۰ میلیون و ۷۴۴ هزار و ۴۴۸ گردشگر طی ۱۰ ماه نخست سال جاری میلادی از طریق فرودگاه‌های آتاتورک و صبیحه گوکچن و بنادر پندیک، حیدرپاشا و کاراکوی وارد این شهر شده‌اند که نسبت به سال گذشته ۶ درصد افزایش یافته است.

 

از سوی دیگر، شمار افرادی که به طور هوایی به استانبول آمدند ۶ درصد افزایش و تعداد کسانی که از مسیر دریایی آمدند ۲ درصد کاهش یافته است.

بیشترین میزان گردشگران را با ۱۰.۴ درصد شهروندان آلمان تشکیل دادند. این کشور را به ترتیب جهانگردان ایرانی‌ با ۵.۹ درصد، آمریکایی‌ با ۴.۷ درصد، انگلیسی با ۴.۳ درصد، روسی با ۴ درصد، فرانسوی‌ و عراقی‌ با ۳.۸ درصد، عربستانی با ۳.۵ درصد، ایتالیایی‌ با ۲.۸ درصد، سوری‌ با ۲.۶ درصد، هلندی‌ و چینی‌ با ۲.۴ درصد، اوکراینی‌ و لیبیایی‌ با ۲.۱ درصد و آذربایجانی‌ با ۱.۸ درصد دنبال کردند.

تعداد گردشگران کشورهای عربی که وارد استانبول شده اند، ۱۹ درصد افزایش یافته است. تاکنون ۲ میلیون و ۱۷۹ هزار و ۷۳۱ نفر از ده کشور عربی از استانبول بازدید کرده‌اند.

تاريخ آخرين ويرايش جمعه, 29 آبان 1394 01:54

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

طراحی سئو ، بازاریابی اینترنت ، شرکت تجارت الکترونیک پویا سامانه ونک www.pouyaweb.net