جمعه, 17 مهر 1394 22:59

امکان انتقال سوابق بیمه‌یی ایرانیان شاغل در ترکیه

انتقال سوابق بیمه‌یی ایرانیان شاغل در خارج به شرط داشتن گواهینامه شغلی امکانپذیر است

 

رییس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی‌های بین المللی ایران گفت: انتقال سوابق بیمه‌یی ایرانیان شاغل در خارج به شرط داشتن گواهینامه شغلی امکانپذیر است.
حسن کرباسی همچنین در خصوص دادن مجوز به کاریابی‌ها اظهار داشت هیچگونه منعی در این زمینه وجود ندارد و هر کسی که توانمند است و ایده و برنامه دارد به او مجوز فعالیت داده می‌شود.
وی در ادامه درباره امکان انتقال سوابق بیمه‌یی نیروهای کار به داخل کشورش، گفت: طی جلساتی که با سازمان تامین اجتماعی داشتیم قرار بود تا امکان انتقال سوابق بیمه‌ای نیروهای کار ایرانی شاغل در خارج فراهم شود اما با وجود آنکه در قانون اشاره شده کسی که گواهینامه شغلی دارد باید سازمان تامین اجتماعی امکان تبادل سوابق بیمه‌ای او با کشور محل اعزام را فراهم کند متاسفانه سازمان تامین اجتماعی راهکار خاصی برای این موضوع نداشت

.
کرباسی افزود: به دلیل تعداد کشورهایی که خواهان نیروی کار ایرانی هستند به ویژه ایرانیانی که خود به صورت آزاد رفته‌اند برنامه‌ریزی امکانپذیر نیست ولی سازمان تامین اجتماعی پذیرفته است هر فردی که گواهینامه شغلی داشته باشد به سازمان مراجعه کرده و خود را به صورت اختیاری بیمه کند.
وی تصریح کرد: به عنوان مثال فردی که در آمریکا مشغول کار است نمی‌تواند سوابق بیمه‌ای خود را انتقال بدهد ولی اگر گواهینامه شغلی داشته باشد می‌تواند ماهانه حق بیمه خود را پرداخت کند و مستمری بگیرد.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی‌های بین المللی ایران (اصکابا) در عین حال از انتقال سوابق بیمه‌ای نیروهای کار ایرانی شاغل در ترکیه خبر داد و گفت: این کار در قالب تفاهم‌نامه میان دو کشور ایران و ترکیه در حال انجام است و به امضای وزیران دو کشور رسیده است که مراحل پایانی خود را می‌گذراند.
به گفته کرباسی دارندگان گواهینامه شغلی پس از بیمه اختیاری می‌توانند غیر از بیمه بیکاری از کلیه مزایای قانونی حتی برقراری امکان بازنشستگی بهره‌مند شوند

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

Designed and implemented by: TAK™ Design © 2018