افزایش چشمگیر صادرات طلا از ترکیه به ایران

دبیرکل شورای بازرگانی مشترک ایران و ترکیه از افزایش قابل توجه صادرات طلای این کشور به ایران در10 ماه نخست سال 2016 خبر داد

این روزها شور و هیجان کمتری در اطلاع‌رسانی مربوط به تحولات سوریه به ویژه در رسانه‌های جریان سیاسی اصولگرای ایران دیده می‌شود. این درحالی است که بلافاصله پس از تسلیم شدن مخالفان در حلب موجی از اخبار و تحلیل و گزارش درباره پیروزی بر روی سایت‌ها و در صفحه‌های روزنامه‌ها دیده می‌شد.

برخی نگرانی‌ها در میان کارشنان و تحلیلگران مسائل خاورمیانه و سوریه دیده می‌شود که معتقدند شاید سهم کیک ترکیه از تحولات سوریه بیشتر شود و این به معنای کم شدن سهم دیگران و احتمالا ایران است.

سهم ترکیه از بازار نساجی 20 میلیارد دلاری ایران اندک است

رئیس کمیته مرکزی تجارت ترکیه در تهران اعلام کرد سهم یک میلیارد دلاری ترکیه از بازار 20 میلیارد دلاری نساجی و پوشاک در ایران بسیار کم است

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از علاقه و پیگیری بیشتر سرمایه‌گذاران ترکیه در ایران نسبت به سایر همتایان آنها خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاران تُرک مذاکرات بیشتری تاکنون با ایرانیان داشته‌اند.

«سعید شیرکوند» با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات درباره بازتاب همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری ایران که با حضور نمایندگان حدود 60 کشور برگزار شده بود، اظهار کرد: ما در شرایطی قرار داریم که تصویرهای بعضا حتی نادرست یا مبهم درباره سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف ایران وجود دارد، بنابراین موظفیم این ابهامات را برطرف کنیم تا نقاط کور برخی از سرمایه‌گذاران و یا شرکت‌ها روشن شود.

وی افزود: اگر قرار است خارجی‌ها در ایران سرمایه‌گذاری کنند، فرقی نمی‌کند درصنعت گردشگری باید بدانند شرایط کشور ما چگونه است. این همایش بین‌المللی نیز با چنین دیدگاهی برگزار شد.

سیاستهای اتخاذ شده در صنعت خودروی ترکیه کاملاً با ایران متفاوت است؛ در نگاه اول به این سیاستها، به نظر می‌رسد  شرایط برای صنعت ترکیه کمی متفاوت است.

راهبرد کشورهای دنیا در صنعت خودروسازی معمولاً شامل دو رویکرد است که هریک الزامات و تبعات خود را دارد؛ رویکرد «مونتاژ محور» که سرمایه‌گذاری افزونتر کمپانیهای پیشرو، تولید مدلهای پیشرفته‌تر، واردات بیشتر زیرسیستمها و صادرات افزونتر خودروهای آماده، اشتغالزایی کمتر و توجه ناچیز به قطعه‌سازی و صنایع خرد در پیش گرفته می‌شود؛ رویکرد «تولید محور» که دقیقاً فاکتورهایی مقابل رویکرد قبلی را در پی دارد

صنعت سریال‌سازی ترکیه امیدوار است میزان درآمد فروش خود را تا سال 2023 میلادی به یک میلیارد دلار در سال برساند.

به گزارش ایسنا به نقل از حریت، مقامات ترکیه‌ای اعلام کردند، امیدوارند درآمد حاصل از فروش سریال‌های ساخت این کشور با اضافه کردن مشتریان خارجی از مناطق جدید چون جنوب و شرق آسیا به یک میلیارد دلار تا سال 2023 برسد.

«احسان سویلو»، عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی استانبول در این باره گفت: "صنعت سریال‌سازی در ترکیه  در طول تنها یک دهه صادرات خود را از صفر به 350 میلیون دلار افزایش داده است و برای این صنعت افزایش صادرات به یک میلیارد دلار کار دشواری نخواهد بود. ترکیه به راحتی و با حمایت حقوقی و مالی به این هدف خواهد رسید."

وی در ادامه عنوان کرد، این بخش در صورت رفع کاغدبازی‌ها به‌ویژه در مراحل گوناگون تولید رشد خواهد کرد، همچنین شهرداری‌ها نیز باید میزان اجاره‌های دریافتی خود را برای صدور مجوز فیلمبرداری کاهش دهند. 

«مهمت اوزدن» یکی دیگر از اعضای اتاق بازرگانی استانبول نیز اظهار کرد، هدف ما راهیابی به بازارهای شرق و جنوب آسیا در دوره آتی است و با این هدف در نشست

شورای اروپا از اتحادیه اروپا خواست تا چند هفته آینده با لغو روادید برای سفر اتباع ترکیه به این اتحادیه موافقت کند.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، شورای اروپا به اتحادیه اروپا توصیه کرد تا موضوع لغو روادید برای سفر اتباع ترکیه به این اتحادیه را مورد موافقت قرار دهد

گروهی از قطعه سازان ترکیه با هدف ایجاد و شناسایی فرصت های همکاری تجاری با پارس خودرو، از این شرکت بازدید کردند.

به گزارش ترکیه پرتال، معاون اتحادیه قطعه سازان بورسیا ترکیه و گروهی از قطعه سازان این کشور با هدف ایجاد، شناسایی و گسترش روابط تجاری با سفر به ایران از خطوط تولید پارس خودرو بازدید کردند

درست خواندید هر سه در یک جا تحصیل به زبان انگلیسی و کیفیت بالای آموزشی در آنتالیا همزمان با کار در مدت دوسال دیپلم فنی و حرفه ای بین المللی و یکسال مدرک کارشناسی(چندماه در ترکیه و مابقی پس از اخذ ویزای شینگن در دانشگاههای اروپایی)، د.

این موسسه به صورت کاملاً تخصصی در حوزه توریسم دانشجو میپذیرد در رشته های

نرخ سود در ترکیه ۱.۵ درصد و ایران حدود ۱۸ درصد

استاندار اردبیل با مقایسه نرخ سود بانکی در ایران و ترکیه، گفت:نرخ سود در ترکیه ۱.۵ درصد و ایران حدود ۱۸ درصد برای تولیدکنندگان است که با افزایش قیمت تمام‌شده، قابلیت رقابت را از آنان می‌گیرد

محبوبیت سریال‌های ترکیه‌ای در آمریکای جنوبی بسیاری از مردمان این منطقه از جهان را به ترکیه علاقه‌مند کرده است.

سریال‌های تلویزیونی ترکیه اکنون به یکی از محصولات باارزش برای صادرات این کشور بدل شده‌اند که علاوه بر سود‌آوری اقتصادی در معرفی ترکیه به مردم جهان نقش بسیار مهمی دارند.

هزاران کیلومتر آن‌سوتر از مرزهای ترکیه در قاره‌ای آن‌سوی اقیانوس اطلس، میلیون‌ها نفر بی‌صبرانه منتظر سریال‌های تلویزیونی این کشور هستند. شاید کمی عجیب به نظر برسد اما مردم آمریکای جنوبی هم به جمع هواداران برنامه‌های تلویزیونی ترکیه‌ای پیوسته‌اند.

حال دیگر سریال‌های ترکیه‌ای به زبان‌های اسپانیایی و پرتغالی دوبله شده و در بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی در حال پخش هستند. تعداد سریال‌های ترکیه‌ای که به بازار آمریکای جنوبی وارد می‌شوند، روز به روز بیشتر می‌شود و این برنامه‌ها اغلب در میان برنامه‌های پرتماشاگر قرار دارند. برای نمونه سریال «فاطما گل» تنها در آرژانتین بیش از 12 میلیون تماشاگر داشته است، در شیلی نیز سریال ترکیه‌ای «هزار و یک‌شب» سال 2014 در میان برنامه‌های پر تماشاگر تلویزیونی این کشور بود.

اما چرا برنامه‌های تلویزیونی ترکیه‌ای هزاران کیلومتر آن‌سوتر از مرزهای این کشور در آمریکای جنوبی به این سطح از محبوبیت رسیده‌اند؟

مارسلا مرا یک زن 42 ساله ساکن سانتیاگو پایتخت شیلی و از هواداران پروپاقرص درام‌های محصول ترکیه است. به عقیده او برقراری ارتباط با سریال‌های ترکیه‌ای به مراتب ساده‌تر از سریال‌های تلویزیونی محصول آمریکا است. او موضوع را ناشی از دیدگاه سنتی‌تر این سریال‌ها درباره داستان‌های عاشقانه‌ای می‌داند که در محصولات هالیوودی بیشتر جنبه‌های جنسی آن نمایان می‌شود.  

مارسلا می‌گوید: «با اینکه ترکیه از کشور ما بسیار دور است اما به عقیده من فرهنگ ما بسیار شبیه به یکدیگر است. محصولات ترکیه از کیفیت بالایی برخوردار هستند و در عین حال در آن‌ها از کلیشه‌ها و نگاه‌های قالبی هالیوود خبری نیست. من پس از تماشای این سریال‌ها به این نتیجه رسیدم که دیگر از تماشای خشونت بسیار زیاد در سریال‌های آمریکایی به تنگ آمده‌ام.»

ایوت سانچز دانشجوی 23 ساله اهل پرو یکی دیگر از هواداران سریال‌های ترکیه‌ای است که او هم از کیفیت بالای سریال‌های ترکیه‌ای می‌گوید. یکی از نکات مورد توجه سانچز تنوع بازیگران و فیلمنامه‌های خوب این سریال‌ها است که این برنامه‌ها را به بهانه‌ای برای گرد هم آمدن او و دوستانش تبدیل کرده است.

گسترش محبوبیت محصولات تلویزیونی ترکیه در آمریکای جنوبی به افزایش سود حاصل از صادرات این برنامه‌ها کمک شایانی کرده است.

ترکیه سال گذشته از فروش برنامه‌های تلویزیونی به کشورهای خارجی 250 میلیون دلار درآمد کسب کرد. برای پی بردن به میزان رشد و موفقیت این صنعت در ترکیه کافی است بدانیم که میزان صادرات برنامه‌های تلویزیونی ترکیه در سال 2004 تنها 10 هزار دلار بوده است. اکنون محصولات تلویزیونی ترکیه در بیش از 140 کشور جهان بیش از 400 میلیون تماشاگر دارند.

شاید در حال حاضر میزان صادرات تلویزیونی ترکیه در مقایسه با کشورهایی مانند انگلستان ناچیز باشد اما ترکیه برای رسیدن به کشورهای برتر در این زمینه برنامه دارد. انگلستان در سال مالی 2014 تا 2015 از فروش برنامه‌های تلویزیونی به درآمدی برابر با 1 میلیارد و 600 میلیون دلار دست پیدا کرد.

بادر ارسلان رئیس مجمع صادرکنندگان ترکیه انتظار دارد که درآمد این کشور از صادرات برنامه‌های تلویزیونی تا سال 2023 به یک میلیارد دلار برسد. برهان گون رئیس انجمن تهیه‌کنندگان سینما و تلویزیون ترکیه با اشاره به درآمد حال حاضر این کشور از فروش برنامه‌های تلویزیونی به آمریکای جنوبی، از دلایل استقبال گسترده از سریال‌های ترکیه‌ای در قاره آمریکای جنوبی می‌گوید.

او شباهت میان مردم ترکیه و اهالی آمریکای جنوبی را نخستین دلیل این اقبال می‌داند. گون ریاست نهادی را برعهده دارد که بیش از 80 کمپانی تولیدات تلویزیونی خصوصی را نمایندگی می‌کند. او در ادامه افزود: «ترکیه کشوری با فرهنگ‌های گوناگون است و بازیگران ما پیش‌زمینه‌های قومی گوناگونی را ارائه می‌کنند.»

از نظر گون طنین تغییرات اجتماعی مورد بحث در سریال‌های ترکیه‌‌ای در آمریکای جنوبی و بسیار از دیگر بخش‌های جهان به گوش می‌رسد. برای نمونه بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی ترکیه به موضوع مهاجرت مردم از روستاها به شهرها و چالش‌های شهرنشینی می‌پردازند. گون می‌گوید: «این موضوع در بسیاری از کشورهای در حال توسعه بسیار مهم است اما در تولیدات تلویزیونی غربی به آن پرداخته نمی‌شود.»

عمر القاضی مدرس روزنامه‌نگاری دانشگاه شفیلد که مقالات بسیاری درباره فرهنگ عامه ترکیه دارد،  تجدد اغواکننده موجود در درام‌های تلویزیونی ترکیه را از عوامل محبوبیت آن‌ها می‌داند. او در توضیح این موضوع می‌گوید: «این سریال‌ها ایده‌های خریدارپسندی درباره یک زندگی راحت طبقه متوسط عرضه می‌کنند که برای بسیاری در دسترس و از نظر فرهنگی به آن‌ها مربوط است.»

در حالی که بی‌شک موفقیت برنامه‌های تلویزیونی ترکیه به دلیل بهبود تصویر و افزایش محبوبیت این کشور در جهان، خوشایند رجب طیب اردوغان رییس‌جمهور ترکیه است، صنعت تولیدات تلویزیونی ترکیه بر استقلال خود تاکید دارد و هر گونه حمایت دولتی را انکار می‌کند.

البته کمپانی‌های تولیدات تلویزیونی در برخی موارد با انتقاد رییس‌جمهور این کشور روبه‌رو شده‌اند. برای نمونه اردوغان سال 2012 از نحوه به تصویر کشیدن سلطان عثمانی در یکی از سریال‌های این کشور انتقاد کرده بود.

محبوبیت سریال‌های ترکیه‌ای در آمریکای جنوبی بسیاری از مردمان این منطقه از جهان را به ترکیه علاقه‌مند کرده است. حالا دیگر یک فرد اهل ترکیه در هر کجای آمریکای جنوبی می‌تواند از سریال‌های ترکیه‌ای به عنوان موضوعی برای آغاز گفت‌وگو با مردم استفاده کند.

آلپر آکوزمان تاجر ترکیه‌ای ساکن شیلی با اشاره به این موضوع می‌گوید: «این سریال‌های تلویزیونی کاری را انجام دادند که بسیاری از تاکتیک‌های دیپلماسی قادر به انجام آن نیستند. باورکردنی نیست.»

انتشار خبری مبنی بر بازداشت توریست ۳۱ سالۀ ایرانی به اتهام تجاوز به دختر ۱۳ ساله اوکراینی در آنتالیا منطقهٔ کمر با واکنش شدید مسافرا‌ن این هتل روبرو شد.تجاوز یک ایرانی‌ به دختر ۱۳ ساله در آنتالیا

یک توریست ایرانی با نام وحید نوری ۳۱ ساله در منطقه کمر آنتالیا در هتلی پنج ستاره به دختر بچه ۱۳ ساله اوکراینی که به همراه خانواده اش به آنتالیا سفر کرده بودند تجاوز کرد

سایت «خبرآنلاین» ایران با دعوت از دو کارشناس فعال حوزه گردشگری این کشور در میزگردی برای واکاوی موضوع علاقمندی ها و گردشگری ایرانیان در منطقه، نظرات آنان را زیر عنوان «چرا هیچ کشوری در منطقه جذابیت ترکیه را برای ایرانی‌ها ندارد؟» درج کرده است.

در مقدمه این بررسی که طی آن دلایل برگزاری میزگرد عنوان شده، آمده است: پس ازعملیات متعدد تروریستی و هم چنین اقدام به کودتا در ترکیه، سفر ایرانی ها به شهرهای گردشگری آن ممنوع شد،‌ اما گزارش‌های متعددی از سوی آژانس های هوایی نیز منتشر شد که ایرانی ها دنبال سفر به ترکیه هستند. در واقع برنامه های لغو روادید با گرجستان، آذربایجان و ارمنستان هم نتوانستند اقبال به ترکیه را کم کنند. پس از این بود که منع سفر به ترکیه برداشته شد

گروه مشاوره ترکیه پرتال جهت تکمیل کارد فنی خود به افراد با تخصص ذیل نیازمند است کار تمام وقت و در دفتر استانبول یا تهران می باشد لطفا رزومه کامل خود را از طریق ایمیل به ادرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ویا از طریق واتس یا تلگرام به شماره 00905516030573  ارسال نمایید

1. برنامه نویس وب مسلط به php و اپن سورس  جوملا

تسلط کامل به فریم ورک های php  . جوملا کامپوننت نویسی

ترجیحا دارای تحصیلات مرتبط

ترجیحا خانم

تورهای ترکیه پس از یک ماه ممنوعیت فروش، اکنون با افزایش نرخ قابل توجه مواجه شده است. اگرچه آژانس‌های ایرانی مدعی‌اند قیمت‌ها مشابه قبل است، اما بررسی‌ها خلاف این ادعا را نشان می‌دهد.

آژانس‌های فروشنده مدعی‌اند قیمت این تورها مخصوصا به مقصد سواحل جنوبی ترکیه افزایشی نداشته و تورهای ترکیه قبلا هم با همین نرخ‌ها اجرا می‌شده، این درحالی است که نرخ این تورها بویژه پس از حملات انتحاری در فرودگاه آتاتورک استانبول، بشدت کاهش یافته بود؛ به طوری که قیمت تور آنتالیا حتی به کمتر از یک میلیون تومان و هزینه سفر به استانبول تا ۷۵۰ هزار تومان هم رسید

در پی درخواست های کاربران عزیز مبنی بر ترجمه و ارسال رزومه به وب سایتهای کاریابی در ترکیه، ترکیه پرتال این سامانه را راه اندازی نمود. پس از دریافت اطلاعات و  کارمزد از کاربر، پروفایلی برای وی در سایتهای کاریابی ایجاد و با توجه به تخصص وی، رزومه به شرکتهای مرتبط  ارسال خواهد شد  و در پی آن گزارشی تهیه و در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت 

جهت ورود به  سامانه اصلی کلیک کنید

از سوی رئیس‌جمهور

لایحه موافقت‌نامه ایران و ترکیه درباره تأمین اجتماعی تقدیم مجلس شد

قاسمی از پذیرش لغو ممنوعیت سفر تورهای گردشگری به ترکیه خبر داد و گفت: آژانس‌های مسافرتی می‌توانند با ایجاد تمهیدات لازم در هماهنگی و تماس با شرکای ترکیه‌ای خود نسبت به اعزام تورهای گردشگری به این کشور اقدام کنند

درجه اقتصادی ترکیه در دنیا در کدام رتبه قراردارد؟

ترکیه بالاتر از کشورهایی مانند هلند عربستان اتریش سوئد و بسیاری از کش.ر های اروپایی در رده 17 اقتصادهای برتر دنیا قراردارد نمودار این کشورها را میتوانید مشاهده نمایید

ماجرای بازیگر ترکیه ای و خواستگار سیریش ایرانی اش

ماجرای سماجت جوان عاشق پیشه ایرانی و خواستگاری او از بازیگر ترکیه ای مدتی است که رسانه های ترکیه ای را به خود مشغول کرده و آنها دائما از درگیری این جوان و بازیگر ترکیه ای می نویسند. «عیسی – ک» جوان 27 ساله ایرانی الاصل چهره پررنگ و خبرساز چند ماه اخیر رسانه های ترکیه است.

 او هواداری است که به نوشته رسانه های ترکیه، پا را فراتر از دنیای طرفداری گذاشته و به خواستگاری هنرمند مورد علاقه اش «حازال کایا» بازیگر نقش فریحا در سریال ترکیه ای رفته. برای سر در آوردن از این ماجرای جالب گزارش ما را از دست ندهید.
داستانی که از توییتر شروع شد!

حازال کایا بازیگر 27 ساله سریال های ترکیه، یکی از ستاره های سینمایی خبرساز این کشور است اما داستانی که در ماه های اخیر بیش از هر چیزی جلب توجه می کند، قضیه خواستگاری یک جوان ایرانی از فریحا و شکایت بازیگر ترک از خواستگار سمجش است

این ماجرای جنجالی از زمانی فاش شد که فریحا با مراجعه به دادگاه خانواده استانبول از جوانی ایرانی الاصل با نام «عیسی – ک» به اتهام مزاحمت شکایت کرد. فریحا مدعی بود که این مرد جوان چند ماهی است آرامش شخصی اش را سلب کرده و باعث مزاحمتش شده تا جایی که تبدیل به کابوس شبانه اش شده است!
فریحا در توضیح شکایتش نوشت: «چندی پیش در صفحه اینترنتی توییترم با پیام های عاشقانه عجیب و غریبی با نام کاربری عیسی – ک مواجه شدم. ابتدا به این پیام ها اعتنایی نکردم و با خودم گفتم که او احتمالا یک هوادار افراطی است و به همین دلیل به سادگی از کنارش گذشتم اما متاسفانه داستان به اینجا ختم نشد.»

یا فریحا یا مرگ!

صفحه1 از22

طراحی سئو ، بازاریابی اینترنت ، شرکت تجارت الکترونیک پویا سامانه ونک www.pouyaweb.net

جوملا فارسی پی سی جوملا اس ام اس بازار قالب جوملا فروشگاه ساز هاست ارزان