پاسخ 13 سوال مهم را در مورد ثبت شرکت درترکیه این مطلب را بخوانید

ثبت شرکت در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه

 سوالات متداول ثبت ثبت شرکت در ترکیه

1ثبت شرکت در ترکیه چند روز طول میکشد؟

مدت زمان ثبت شرکت از زمان حضور شرکا در ترکیه حداکثر5 روز کاری میباشد .

2-اجاره دفتر کار در ترکیه به چه صورت است؟ 
برای ثبت شرکت ارائه اجاره نامه به نام شرکت الزامی میباشد. در ترکیه لازم نیست دفتر کار به صورت جداگانه تهیه گردد و امکان تهیه home office نیز وجود دارد.

 


3برای ثبت شرکت در ترکیه به چند سهامدار نیاز است؟ 
طبق قانون جدید ترکیه که از ماه 8 میلادی سال 2012 قابل اجرا میباشد محدودیتی در تعداد سهامدارها وجود ندارد وحداقل با یک نفر نیز میشود در ترکیه شرکتی را به ثبت رساند .4آیا سهامداران میتوانند برای
ثبت شرکت در ترکیه کاملا خارجی باشند؟ 
بله، این امر امکانپذیر است، شما نیازی به شریک ترک ندارید .

5ثبت شرکت در ترکیه به چه مدارکی نیاز دارد؟ 
برای این امر فقط به اصل پاسپورت و 4 قطعه عکس از کلیه سهامدار ها نیاز خواهید داشت. لازم به ذکر است طبق قانون جدید ثبت شرکت ¼ سرمایه شرکت نیز در هنگام تاسیس شرکت باید به بانک واریز شده وحداکثر یک ماه در حساب بلوکه میشود .6آیا حضور سهامداران در ترکیه الزامی است؟ 
فقط حضور یکی از سهامداران (مدیر عامل) و یا صاحبین امضا نیز کافی است، در این صورت لازم است سهامدار حاضر در ترکیه وکالتنامه ثبت شرکت از دیگر سهامداران داشته باشد.7وکالتنامه ثبت شرکت در ترکیه را در صورت درخواست از کجا تهیه کنم؟ 
نمونه وکالت نامه توسط ترکیه پرتال در اختیار شما قرار خواهد گرفت و با ارائه آن به دفاتر رسمی در ایران و ترجمه آن به زبان ترکی و اخذ تایید وزارت امورخارجه و سفارت ترکیه این امر میسر خواهد گردید .


10آیا شرکتها ملزم به داشتن یک مشاور مالی یا حسابدار هستند؟ 
بله در ترکیه 2 مدل  مشاور مالی است:

1-      -Yemenli mali musaver مشاور قسم خورده دولت که مهر دولت را در اختیار دارد مانند حسابرس رسمی در ایران

2-      Serbest Mali musaver- مشاور مالی خصوصی که البته مجوز فعالیت از دولت دارد12- آیا امکان خرید خانه و ملک و زمین قبل از ثبت شرکت در ترکیه وجود دارد؟ 
بله، قبل از ثبت کامل شرکت میتوانید املاک در ترکیه به نام خود خریداری کنید.

 13- چرا بعضی شرکت ها هزینه کمتری می گیرند؟

خدمات  ترکیه پرتال شامل توضیحات زیر می باشد. بعضی از شرکت ها فقط کار ثبت شرکت را انجام می دهند و برای تمام مواردی که در زیر توضیح داده شده است هزینه مجزا گرفته می شود وهرماه نیز به عناوین مختلف هزینه های غیر متعارف گرفته میشود ومسایل حسابرسی آنها توسط افرادی غیر حرفه ای صورت میگرفت و ..... که تابحال خیلی از فعالان اقتصادی که در ترکیه شرکتی را ثبت کرده اند بخاطر همچین مسایلی دچار مشکلات حقوقی وحتی در هنگام ورود به کشور ترکیه ویا خارج شدن ازکشور ترکیه دچار مشکل و مجبور میشدند شرکت خود با هویت ترک را منحل نمایند .

تاريخ آخرين ويرايش شنبه, 02 ارديبهشت 1396 14:04

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

© 2018 تمامی حقوق وبسایت متعلق به ترکیه پرتال می باشد