نظرات   

 
+4 #92 ابراهیم 1397-02-01 11:31
سلام . و تشکر از سایت جامع و کاملتون . آیا حقیر برای درمان و استفاده از گامانایف میتوانم . بدون هماهنگی با کسی یا شخص خاصی به بیمارستان های ترکیه مراجعه کنم .
بازگو کردن
 
 
+2 #91 H.A 1397-01-25 12:44
سلام.
اطلاعاتتون واقعا کامل و مفیده ;-)
بازگو کردن
 
 
-19 #90 شیرخان 1396-05-30 21:31
سلام و عرض ادب
چطور میتوانم یک دختر خانم ترکی را برای ازدوام دریافت نمایم تا مالک اقامت در ترکیه شوم. بااحترام
بازگو کردن
 
 
+2 #89 مدیر 1395-02-04 16:51
نقل کردن عطیه:
سلام در موقع خرید ملک در ترکیه به چه مواردی باید اهمیت داد؟

سلام خرید ملک در ترکیه علاوه بر دقت های معمولی که نیاز دارد، باید با آگاهی و کسب اطلاعات کامل صورت گیرد. ابتدائا برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در خرید ملک و قبل از اینکه گرفتار کلاهبرداران شوید، حتما با یک وکیل و یا مشاور حقوقی که به قوانین ترکیه آشنایی کامل دارد، مشورت کنید. قوانین مربوط به خرید املاک توسط خارجیان در ترکیه بسیار مورد بازبینی قرار گرفته و مدام تغییر می یابند. از این رو باید با احتیاط عمل نمود و با یک وکیل یا مشاور آگاه مشورت نمود.
مورد بعدی در خصوص محدودیت های خرید املاک است. باید دقت کنید که بیش از سی هکتار ملک در ترکیه را نمی توانید قانونا مورد خرید و فروش قرار دهید. همچنین برخی مناطق هست که ممنوعیت خرید و فروش ملک برای خارجیان در آنجا اعمال می شود.
در صورت پرداخت هرگونه وجه ابتدائا سعی کنید وجه را از طریق سیستم بانکی پرداخت کنید و اگر به دلیل مشکلاتی نتوانستید این کار را انجام دهید، حتما رسید کتبی مطمئنی از شخص دریافت کننده مبلغ، بگیرید و سپس سعی کنید همزمان با پرداخت نقدی وجه، ملک را در اداره ثبت املاک (تاپو) به نام خود انتقال دهید. نکته دیگر اینکه دقت کنید وجه را سعی کنید به مالک ملک تحویل دهید نه به دلال و بنگاهی و واسطه ها.
قبل از پردخت وجه و با راهنمایی مشاور از عدم وجود هرگونه بدهی ملک (اعم از بدهی های مالیاتی یا قبوض برق و گاز و آب....) اطمینان حاصل کنید. همچنین در قسمت توضیحات سند رسمی ملک دقت کنید که ملک در رهن بانک یا شخص دیگری نباشد.
تا حد امکان و با راهنمایی مشاورتان سعی کنید ملک مورد خریداری را از نزدیک دیده و با مشخصات سند تاپو انطباق دهید. بارها مشاهده شده که ملکی که در تاپو به نام خریدار انتقال داده شده با ملکی که فروشنده مدعی فروش آن بوده، متفاوت بوده است. در این خصوص صحبت با همسایگان یا مستاجر احتمالی ملک هم راهگشا خواهد بود.
دقت کنید که ملک خریداری شده مشکل مربوط به شهرداری نداشته باشد. مشاهده شده که هموطنان ملکی را خریداری نموده اند و پس از آن متوجه شده اند که ملک بدون مجوز شهرداری بنا شده و یا فاقد پایان کار و بدون رعایت اصول ایمنی است. در مواردی مشخص شده است که ملک در طرح شهرداری قرار دارد و فروشنده هم با شهرداری توافق نموده است!
در پایان مجددا تاکید می شود که رعایت همه موارد فوق از عهده شخص عادی خریدار خارج است و حدالامکان باید توسط وکیل یا مشاور حقوقی معتبر انجام گیرد.
بازگو کردن
 
 
+2 #88 عطیه 1395-02-04 16:49
سلام در موقع خرید ملک در ترکیه به چه مواردی باید اهمیت داد؟
بازگو کردن
 
 
+3 #87 مدیر 1395-02-04 16:49
نقل کردن اشکان:
سلام شخص خارجی که در ترکیه از طریق ارث مالک مال غیرمنقولی شده است آیا میتواند آن را به اسم خود به ثبت برساند؟

سلام. بله. مطابق ماده 35 قانون ثبت شماره 6302 مصوب 2012، در حدود محدودیت های اشاره شده در قوانین، شخصی که ملکی از طریق ارث به وی منتقل می شود میتواند آن را در دفتر املاک به نام خود به ثبت رساند و در این راه هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.
بازگو کردن
 
 
+1 #86 اشکان 1395-02-04 16:48
سلام شخص خارجی که در ترکیه از طریق ارث مالک مال غیرمنقولی شده است آیا میتواند آن را به اسم خود به ثبت برساند؟
بازگو کردن
 
 
0 #85 مدیر 1395-02-04 16:47
نقل کردن مریم:
سلام آیا خارجیان می توانند در ترکیه حساب بانکی باز کنند؟

سلام. بله. شما میتوانید با در دست داشتن پاسپورت خود و یا اگر در ترکیه اقامت دارید با در دست داشتن پاسپورت و اجازه اقامت و اگر دانشجو هستید با در دست داشتن برگه اشتغال به تحصیل به بانک ها رجوع کنید و خواستار باز کردن حساب شوید. البته اخیرا برخی از بانک های ترکیه در این خصوص مشکلاتی را برای ایرانیان ایجاد نموده اند و از باز کردن حساب خودداری میکنند. ولی اکثر بانک های دولتی مثل ایش بانک و آک بانک و زراعت این کار را انجام میدهند. باز کردن حساب بانکی معمولا بدون هیچ هزینه ای انجام میشود و در یک روز امکان پذیر است. البته برخی از بانک ها در مورد اشخاص خارجی استعلام های خاصی را از مراکز به خصوصی میگیرند و ممکن است پروسه باز کردن حساب بانکی چند روز به طول بیانجامد.
اضافه کنم که اکثر بانک های ترکیه بابت ارائه خدمات هزینه سالانه ای را از شما خواهند گرفت که معمولا در هر سال 100 لیره ترکیه است.
بازگو کردن
 
 
+4 #84 مریم 1395-02-04 16:45
سلام آیا خارجیان می توانند در ترکیه حساب بانکی باز کنند؟
بازگو کردن
 
 
+2 #83 مدیر 1395-02-04 16:42
نقل کردن روناک:
با عرض سلام و عرض ادب. کدام یک از قوانین رانندگی ترکیه با ایران متفاوت است که اطلاع از آنها برای رانندگان ایرانی ضروری است ؟

سلام. قابل ذکر است که اکثر قوانین راهنمایی و رانندگی ترکیه شبیه کشورمان است ولی اولا میزان جریمه ها خیلی بالاست و ثانیا با تخلفات رانندگی به شدت برخورد می شود. مقدار جریمه های رانندگی در ترکیه به عنوان مثال برای رد کردن چراغ قرمز و یا نداشتن زنجیر چرخ حدود 300 لیره ترکیه (حدود 400000 تومان) است و هیچگونه گذشتی در این خصوص انجام نمیگیرد.
نکته مهم دیگر بازرسی ماشین های شخصی در طول بزرگراه هاست. ممکن است در طول سفر در ترکیه، خودروی شما متوقف و مورد بازرسی قرار گیرد. از طرف دیگر در نقاط مختلف اتوبان ها و جاده ها، خودرو متوقف و از راننده تست الکل به عمل می آید. این آزمایش از طریق دستگاه کوچگی که شما در آن می دمید انجام میگیرد و از طریق تنفس شما، میزان الکل مشخص میشود. اگر نتیجه آزمایش مثبت باشد و شخص الکل مصرف کرده باشد و در آن حالت رانندگی نموده باشد، علاوه بر جریمه نقدی، از ادامه رانندگی شخص ممانعت به عمل می آید و اگر شخص دیگری برای رانندگی در خودرو وجود نداشته باشد، خودرو موقتا متوقف می شود. اگر از دادن تست الکل ممانعت شود نیز، مقررات پیش گفته اعمال می شود.
در خصوص رانندگان ماشین های سنگین و تریلرها نکته مهم مقدار ساعات رانندگی است. اگر مشخص شود که شخصی در طول روز بیش از 9 ساعت رانندگی کرده است، علاوه بر جریمه نقدی، از رانندگی وی ممانعت به عمل می آید.
نکته جالب دیگر اینکه جریمه نقدی برای سرعت غیر مجاز بر اساس نسبت محاسبه می شود. مثلا اگر سرعت مجاز 100 کیلومتر در ساعت باشد، اگر شخص ده تا سی درصد از سرعت مجاز تخطی کند حدود 150 لیره ترکیه و اگر بیش از پنجاه درصد تخطی کند یعنی اگر سرعت وی بیش از 150 کیلومتر باشد، بیش از 300 لیر جریمه نقدی در نظر گرفته میشود.
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

© 2018 تمامی حقوق وبسایت متعلق به ترکیه پرتال می باشد