مزیت‌های خرید ملک در ترکیه

مزیت‌های خرید ملک در ترکیه مزیت‌های خرید ملک در ترکیه مزیت‌های خرید ملک در ترکیه

شاید با تبلیغات وسیعی از خرید ملک در ترکیه  در اغلب فضاهای مجازی و همچنین ماهواره روبه‌رو شده باشید. این‌چنین تبلیغات گسترده در رابطه با خرید ملک در ترکیه می‌تواند به دلیل موقعیت قرارگیری این کشور خوش آب‌وهوا و نزدیک بودن آن با کشور عزیزمان ایران باشد. اگر شما قصد خرید ملک در آنتالیا  و یا یکی از شهرهای این کشور زیبا رادارید پیشنهاد می‌کنیم تا انتها همراه ما باشید تا شمارا بیشتر در این حیطه راهنمایی کنیم.

مزیت‌های خرید ملک در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی محسوب می‌شود که سالیانه با توریست و گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان روبه‌رو می‌باشد. وجود بناهای تاریخی و همچنین مساجدی که در نقاط مختلف این کشور بناشده، می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این کشور بسیار زیبا محسوب شود. با توجه به انواع تبلیغاتی که در شبکه‌های ماهواره‌ای و همچنین سایت‌های اینترنتی در رابطه با خریدوفروش ملک در ترکیه مواجه می‌شویم، می‌توانیم این‌گونه اذعان کنیم که خرید ملک در ترکیه درواقع یک نوع سرمایه‌گذاری بلندمدت پرسود می‌باشد، چراکه این کشور با توجه قطب گردشگری و توریست، سالیانه به قیمت ملک موردنظر افزوده و ارزش آن بالا خواهد رفت.

درواقع شما با خرید ملک در ترکیه می‌توانید فرصتی برای سرمایه‌گذاری در این کشور را برای خود ایجاد نمایید. در هر شهری از ترکیه اقدام به خرید ملک کنید، ضرر نکرده‌اید، اما سه شهر پررفت‌وآمد و توریستی در این کشور به نام استانبول، آنتالیا و آلانیا ازجمله شهرهای هستند که خرید ملک دران‌ها می‌تواند بسیار مفید و سوده باشد.

اهمیت منطقه موردنظر درخرید ملک در ترکیه

اگر به دنبال خرید ملک و یا زمین مناسب در ترکیه هستید می‌بایست قبل از خرید تمام شرایط را توسط کارشناسان بررسی کرده و سپس اقدام به خرید نمایید. اگر قصد اقامت در ترکیه رادارید می‌توانید مناطقی از ترکیه را که قیمت ملک دران مناسب بوده و دارای شرایط مناسب برای زندگی است انتخاب نمایید؛ اما اگر قصد از خرید ملک در ترکیه نوعی تجارت است که سود خریدوفروش دران برایتان مهم‌تر است باید این سرمایه‌گذاری را در شهرهایی از ترکیه انجام دهید که دارای بازدهی و راندمان بالایی در این حیطه می‌باشند.

خرید ملک در استانبول یکی ازاین‌گونه سرمایه‌گذاری‌های ایده آل محسوب می‌شود. چراکه این شهر توریستی سالیانه میزبان حضور توریست و گردشگران از نقاط مختلف دنیا می‌باشد. درواقع با خرید ملک در استانبول شما یک سرمایه‌گذاری بلندمدت را آغاز نموده‌اید که شاید خرید ملک در آلانیا دارای این‌چنین فرصتی در سرمایه‌گذاری نباشد. درواقع خرید ملک در ترکیه به نوع شهر و منطقه‌ای که ساختمان موردنظر دران بناشده بستگی دارد.

ویژگی‌های شهر استانبول گزینه مناسب برای خرید ملک در ترکیه

همان‌طور که در بالا به اهمیت منطقه موردنظر برای خرید ملک در ترکیه پرداختیم و اشاره‌های کوتاهی به خرید ملک در استانبول نمودیم، در این بخش به‌صورت مفصل‌تر به برخی ویژگی‌های مناسب شهر استانبول برای خرید ملک در کشور ترکیه خواهیم پرداخت.

استانبول یکی از مهم‌ترین شهرهای ترکیه می‌باشد که در سال‌های اخیر اهمیت آن در بین توریست به دلیل حضور آن‌ها در تمامی فصول سال به این شهر، افزایش‌یافته است. این می‌تواند دلیلی خوبی برای خرید ملک در استانبول باشد. پرواز به استانبول از ایران در شهرهای مختلف مانند اصفهان و تبریز به‌صورت مستقیم افراد بسیاری را وارد این شهر زیبا می‌کند. استانبول دارای امکانات مناسب برای انواع تجارت و کسب‌وکار درزمینهٔ های مختلف است که این امر می‌تواند امکان خرید ملک در این شهر را افزایش دهد؛ و چندین مورد دیگر که می‌توانند در خرید ملک در استانبول تأثیرگذار باشند.

 

قوانین مربوط به اتباع خارجی برای خرید ملک در ترکیه

برای خرید ملک در هر منطقه و کشوری نیازمند رعایت قوانین مربوط به آن کشور هستید که  خرید ملک در ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ اما برای خرید ملک در کشور ترکیه طبق قواعد و تبصره‌های مشخص در قانون پایه این کشور برای اتباع غیر ترکیه‌ای این امکان فراهم‌شده است و اتباع خارجی می‌توانند به خرید ملک در ترکیه اقدام کنند. البته برای این‌که مطمئن شوید در لیست اتباع مجاز برای خرید ملک در ترکیه هستید، می‌توانید از سفارت ترکیه در کشورتان پرس‌وجو کنید. خوشبختانه کشور ایران در این لیست قرار دارد و امکان خرید ملک در شهرهای ترکیه برای خریداران آن امکان‌پذیر است.

نحوه خرید ملک در ترکیه

برای اینکه بتوانید ملکی را در کشور ترکیه خریداری نمایید، نیازمند طی نمودن برخی مراحل هستید که در ادامه به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت. در ابتدا باید مطمئن شوید که در لیست اتباعی که مجاز به خرید ملک و یا زمین‌های کشور ترکیه می‌باشند، هستید یا خیر. مرحله بعد می‌بایست درخواست خود را به‌صورت کتبی برای انتقال سند به‌منظور خرید ملک به سازمان‌های ثبت‌اسناد و املاک ارائه داده تا در مراحل دریافت سند با مشکلی مواجه نشوید.

در مرحله بعد می‌بایست یک سری مدارک لازم را برای خرید ملک ارائه دهید که در ادامه بیشتر در این رابطه صحبت خواهیم نمود. بعد از ارائه مدارک می‌بایست خریدار و فروشنده هزینه‌هایی را در رابطه با منتقل نمودن حق مالکیت، مالیات سرمایه و چند مورد دیگر را پرداخت نمایند. بعد از بررسی‌های متعدد دیگر امکان خرید برای خریدار فراهم خواهد شد.

مدارک لازم برای خرید ملک در ترکیه

برای خرید ملک همان‌طور که در بالا بیان شد می‌بایست یک سری مدارک را به سازمان ثبت‌اسناد ارائه هید که عبارت‌اند از:

  • مدرک و سند با تمام مشخصات ملک که به تائید ثبت‌اسناد در ترکیه رسیده باشد
  • کارت ملی و همچنین پاسپورت و شناسنامه درحالی‌که ترجمه به زبان ترکی شده باشند، تحویل داده شوند
  • از شهرداری منطقه باید برگه تسویه‌حساب و همچنین پایان کار دریافت و تحویل ثبت‌اسناد شود
  • فروشنده می‌بایست یک عکس 4*6 و همچنین خریدار دو عکس 4*6 را ارائه دهند
  • برای ملک و ساختمان موردنظر بیمه‌نامه زلزله لازم و ضروری است
  • اگر طرفین یعنی خریدار و فروشنده به زبان ترکی تسلط ندارند می‌بایست یک مترجم رسمی را همراه خود بیاورند.
  • اگر هریک از خریدار و فروشنده از شخصی به‌عنوان وکیل برخوردارند می‌بایست این شخص با ترجمه وکالت‌نامه به زبان ترکی که مورد تائید وزارت خارجه کشور صادرکننده است، همراه آن‌ها باشد.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

© 2018 تمامی حقوق وبسایت متعلق به ترکیه پرتال می باشد