اقامت ترکیه با اجاره خانه

استانبول به دو بخش آسيايي و اروپايي تقسيم. اكثر خارجيهايي كه وارد تركيه میشوند؛بخش اروپايي را برای زندگي انتخاب ميكنند،چون هم پرحركتتر است،هم امكان كار و فعاليت بيشتر است واكثر شركتها،تجارتها،مراكز خريد و تفريحي و توريستي در بخش اروپايي استانبول می باشند.

بخش اروپايي استانبول هم دو نوع بافت شهري دارد،يك بافت قديمي و تاريخي استانبول كه بخش توريستي آن است که مركز استانبول به حساب می آید و محلهای شلوغ و پرازدحام در این قسمت است مانند منطقه تاكسيم،بشيكتاش،حاليچ و فاتيح و ... كه خانه هاي عموماً قديمي  ساز و با طبقات كم و محله هاي شلوغ را شامل میشوند.در مقابل منطقه غرب و شمال غرب استانبول كه به yeni istanbul     يا استانبول جديد معروف است و بافت شهري متفاوتي دارد:خانه هایي با تعداد طبقات زياد، نوساز و شيك؛محله هاي جديد و مجتمع هاي لوكس و شيك براي زندگي؛داراي مراكز تفريح و خريد جديد و تميز و با امنيت بالا و قيمت هاي خيلي مناسبتر.اين  بخش را به هموطنان عزيز براي زندگي و اجاره كردن منزل پيشنهاد ميكنیم زیرا هم امنيتش بالاتر است و هم شيكتر است و هم هزينه ي خريد و اجاره پايين تر است،تمام امكانات يه زندگي خوب را دارد، به فرودگاه نزديكتر است و ترافيكش كمتر است. بي آر تي و اتوبوس و غيره  دارد كه به تمام محله های استانبول خيلي راحت ميتوان رفت و آمد كرد.اين مناطق شامل كوچوك چكمجه، بيليكدوزو،آوجیلار، اسنيورت، باهچه شهير میباشد.
خانه ها به دو صورت مبله و خالي اجاره داده ميشوند که بالطبع خانه هاي مبله گرانتر هستند.
اقامت ترکیه با اجاره خانه در مناطق نوساز استانبول اجاره منزل پايينتر از تهران است، شما ميتوانید در يك مجتمع نوساز با تمام امكانات رفاهي مانند استخر، سونا،جكوزي،زمین بازی کودکان،سالن ورزشي و ...،يک واحد تک خواب و مبله را به قيمت حدود1000-1100 لير اجاره كنيد.
براي اقامت ترکیه با اجاره خانه بايد مبلغ دو ماه اجاره را به عنوان پول پيش،دوازده درصد مجموع اجاره ساليانه رو به عنوان كميسيون به شركت املاك و اجاره ماه اول را در همان زمان عقد قرارداد پرداخت كنيد! برای مثال:
براي اجاره يک منزل كه مبلغ اجاره اش هزار(١٠٠٠) لير است؛
٢٠٠٠ لير بعنوان پول پيش( معادل دو ماه اجاره)
١٠٠٠ لير اجاره ماه اول
١٤٤٠ لير كميسيون شركت املاك.يعني:
(1000*12=12000) va 12000*12%=1440 lir
بنابراین جمعا برای اقامت ترکیه با اجاره خانه با کرایه١٠٠٠ لير، در ابتدا به مبلغ ٤٤٤٠ لير احتياج خواهید داشت.
يك سال بعد از اتمام قرارداد و در صورت تحویل منزل، صاحبخانه ٢٠٠٠ لير پول پيش ر به شما برميگرداند

نکته مهم حل مشکل آب برق گاز می باشد چون در ترکیه مستاجر می باید تمام این موارد را به نام خود ثبت برساند که حل این امور نیز برعهده مشاور شما در ترکیه می باشد

برای مشاوره در خصوص اجاره خانه در ترکیه با مشاورین ما در تماس باشید

00905314393384 تلگرام واتس اپ ایمو.

تاريخ آخرين ويرايش شنبه, 26 فروردين 1396 17:29

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

Designed and implemented by: TAK™ Design © 2018