چگونه در ترکیه کار پیدا کنید؟

چگونه در ترکیه کار پیدا کنید

معمولا شرکت های بسیاری در ایران با وعده هایی مانند کاریابی و گاهی با هزینه های کلان و وعده های پوچ، جوانان ایرانی را با اتوبوس به استانبول می آورند و شخص را به حال خود رها می کنند که منجر به بازگشت به ایران و از دست دادن پول برای شخص میشود . با این توضیح، پروسه کاریابی به روال منطقی در ترکیه چگونه است؟

 

کار در ترکیه

 

 

1- اولین و مهمترین توصیه ما به شما هموطنانی که زبان ترکی استانبولی را بلد نیستید، شرکت کردن در کلاس های فشرده زبان جهت یادگیری هر چه سریعتر زبان ترکی تا رسیدن به سطحی که حداقل تا حد متوسطی توانایی صحبت کردن را فراگیرید، می باشد. با یادگیری زبان کارهایی به مراتب بهتر و با حقوق بالاتر کسب می کنید. در غیر این صورت بالاجبار باید زمان زیادی را در کارهای سخت تر و با دستمزد کمتر شاغل شوید تا زبان ترکی را به مرور زمان بیاموزید.

2-امور کارگری ساده : برای کارگری ساده نیازی به کاریابی نیست. شما اگر کارساده می خواهید در شهرک های صنعتی، رستوران ها، کارگاه ها ی تولیدی و...  می توانید کار پیدا کنید. کافیست به آگهی های روزنامه های کثیرالانتشار حریت ،زمان و.. مراجعه کرده یا از طریق وب سایتهای معرفی شده آگهی های کارگری ساده را پیدا کنید.

کارهای تخصصی

برای کاریابی تخصصی علاوه بر داشتن زبان ترکی، اقامت توریستی و یا اقامت دانشجویی برای جلب اعتماد کارفرما در مورد اقامت شما ضروری است. نحوه یافتن کار نیز مانند تهران که روزنامه همشهری هر روز آگهی های مرتبط با هر تخصصی را دارد در استانبول نیز چند روزنامه و سایتهای کاریابی وجود دارد که با ارسال رزومه میتوانید وقت مصاحبه گرفته و در صورت تایید شرکت مشغول به کار شوید.

تاريخ آخرين ويرايش جمعه, 15 خرداد 1394 12:21

نظرات   

 
+5 #2 یوسف 1395-06-27 14:24
با سلام و تشکر از خدمات بسیار خوبتون من 28 سال سن دارم و تو چند تا از فرم های ثبتنام کار در ترکیه نام نویسی کردم ولی متا سفانه کاری پیدا نکردم جوشکار هستم و دنبال هر کاری در ترکیه هستم اگه کاری سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید یا سایتی مشخص برای پیدا کردن کار با تشکر 09365749025
بازگو کردن
 
 
+6 #1 keyvan 1394-03-06 10:12
ادم تو هر سایتب یه چیزی می خونه و گاه امیدوار و گاهی نا امید میشه
می خواستم بدونم تو ترکیه با توجه به قوانینی که هست
(مثلا قانونی که میگه کاری که شما درخواست اجازه نامه برای آن می خواهید باید شخصی تبعه ترکیه ای بدنبال آن کار نباشد)


با توجه به این قانون می تونم تو رستورانهای ترکیه کار پیدا کنم؟


تبعه خارجی استخدام می کنن؟

البته توانایی هایی که دارم و فکر می کنم برای پیدا کردن کار در صورتی که قوانین مانع نشن بدرد بخوره
زبان ترکیه ام خوبه انگلیسی هم می تونم حرف بزنم و عربی هم متوجه می شم
و به کامپیوتر اگاهی نسبت خوبی دارم.
ممنون میشم کمک کنید و اطلاعتی در مورد کار کردن اتباع ایرانی در ترکیه بفرمایید.
تش
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

© 2018 تمامی حقوق وبسایت متعلق به ترکیه پرتال می باشد