جدیدترین اخبار

دومين پشت پاي ابرو گوندش به رضا ضراب||

دومين پشت پاي ابرو گوندش به رضا ضراب

به گزارش ترکیه پرتال محاکمه رضا ضراب در ايالات متحده آمريکا، بازتاب گسترده اي در رسانه هاي ترکيه داشته است. "مولود چاوش اوغلو" وزير امور خارجه ترکيه… بیشتر..
ایرانیان چه حسابهایی در ترکیه میتوانند افتتاح کنند||

ایرانیان چه حسابهایی در ترکیه میتوانند افتتاح کنند

در ابتدا باید اذعان کرد تنها بانکی که روند افتتاح حساب ،دریافت کردیت در آن برای ایرانیان به نسبت بانکهای دیگر سهل تر می باشد بانک زراعت میباشد به… بیشتر..
مزیت‌های خرید ملک در ترکیه||

مزیت‌های خرید ملک در ترکیه

شاید با تبلیغات وسیعی از خرید ملک در ترکیه در اغلب فضاهای مجازی و همچنین ماهواره روبه‌رو شده باشید. این‌چنین تبلیغات گسترده در رابطه با خرید ملک در… بیشتر..
بعد از پروسه اقامت و خرید ملک در ترکیه چگونه از تسهیلات و امکانات شهروندان ترکیه استفاده کنیم||

بعد از پروسه اقامت و خرید ملک در ترکیه چگونه از تسهیلات و امکانات شهروندان ترکیه استفاده کنیم

شما در ترکیه با حداقل ۳۰۰ میلیون تومان میتوانید خانه ای در برج مسکونی با امکانات مانند نگهبانی ۲۴ ساعته ، باشگاه فیتنس استخر روباز سر پوشیده سونا… بیشتر..
||

آشنایی با منطقه بیلیکدوزو و اسن یورت استانبول

- اگر قصد خرید ملک در استانبول را دارید منطقه بیلیکدوزو و اسن یورت میتواند گزینه مناسبی برای شما سرمایه گزار محترم باشد که به اختصار توضیح میدهیم… بیشتر..
 • اخبار ویژه
 • اخبار اقتصادی
 • اخبار سیاسی - اجتماعی
 • اخبار هنری
 • سایر اخبار
 • نمایشگاه ها
 • کنسرت ها
 • کنفرانس,کنگره,همایش،سمینار
 • جشنواره ها،فستیوالها
 • تحصیل در ترکیه
 • کار در ترکیه
 • ملک در ترکیه
 • اقامت ترکیه
 • راهنمای ترکیه

سه شنبه, 06 مرداد 1394 22:27

ایران امن ترین کشور منطقه برای سرمایه گذاران خارجی است

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: ایران امن ترین کشور منطقه برای سرمایه گذاران خارجی است و سرمایه گذارانی که از کشور ترکیه به ایران وارد شده اند از تصمیم خود رضایت دارند

جمشید انصاری شامگاه سه شنبه در دیدار با سفیر ترکیه در ایران افزود: امروز می توان پیامدهای منفی شرایطی که در کشورهای منطقه به لحاظ امنیتی وجود دارد و به خصوص ناامنی ای که پدیده داعش در دول منطقه ایجاد کرده است را حتی در در مناطق جنوبی کشور دوست خودمان ترکیه دید.

وی یادآورشد: امروزه امنیت ایران تضمینی برای امنیت دیگر کشورهای منطقه به شمار می رود و این موضوع زمینه سرمایه گذاری را بهتر فراهم کرده است.

استاندار زنجان گفت: سرمایه گذارانی از ترکیه که در ایران سرمایه گذاری کرده اند رضایت خوبی از تصمیم خود دارند و جمهوری اسلامی نیز در این شرایط امن، پذیرای دیگر سرمایه گذاران است و این شرایط می تواند برای توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با نظام اسلامی تاثیر گذار باشد.

انصاری تاکید کرد: در روابطی که جمهوری اسلامی با دیگر کشورها دارد، ترکیه حایز جایگاه ویژه ای برای ایران است و روابط این دو کشور در حوزه های فرهنگی، سیاسی و امنیتی با سابقه و دیرپا محسوب می شود.

وی اظهارکرد: این دو کشور 700 کیلومتر مرز مشترک دارند و در طول تاریخ باهم زندگی کرده اند و ارتباطات مستمری بین مردم ایران و ترکیه وجود داشته است.

استاندار زنجان گفت: ایران و ترکیه به عنوان دو کشور مسلمان محسوب می شوند که تاثیر جدی در کشورهای منطقه و مسلمان دارند و در این میان استان های زنجان، آذریایجان شرقی، اردبیل و آذربایجان غربی به جهت اشتراکات زبانی باید از استحکام بیشتری در روابط خود با ترکیه برخوردار باشند.

انصاری تاکید کرد: در حال حاضر حجم روابط تجاری ایران و ترکیه از پنج میلیارد دلار در دوره 10 ساله به حدود 20 میلیارد دلار ارتقا یافته است و این مساله نشان از تلاش و عزم جدی مسوولان دو کشور در توسعه روابط سیاسی و فرهنگی دارد.

وی ادامه داد: در دورانی که بر کشور ما به لحاظ تحریم های ظالمانه اعمال شد، همسایگی و نزدیکی با ترکیه، نبود همکاری در برخی مواقع از سوی ترکیه با امریکا و اتحادیه اروپا در خصوص اعمال تحریم ها علیه ایران، به توسعه روابط بین ایران و این کشور کمک کرد.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه در حال حاضر در این استان زمینه خوبی برای توسعه روابط دو کشور وجود دارد، گفت: با فضای جدیدی که در مناسبات بین المللی بعد از توافق ایران با قدرت های جهانی ایجاد شده است، زمینه بیشتری برای توسعه روابط متقابل میان جمهوری اسلامی و ترکیه وجود دارد که امیدواریم این دو کشور به خصوص در استان زنجان از این موقعیت استفاده لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه این استان در مسیر شاهراه ارتباطی ایران به اروپا و ترکیه قرار دارد، افزود: زنجان همه روزه میزبان تعداد کثیری از مسافرانی است که از ایران به ترکیه مسافرت می کنند و یا از ترکیه به ایران و آسیای میانه در تردد هستند.

انصاری خاطرنشان کرد: شاهراهی که استان زنجان دارد و ارتباط ریلی که بین این دو کشور برقرار است زیر ساخت ارزشمندی برای توسعه بیشتر این روابط است.

استاندار زنجان گفت: به غیر از حوزه اقتصادی در زمینه های دیگری هم می توانیم در توسعه روابط استان زنجان و دیگر شهرهای ترکیه برنامه ریزی داشته باشیم.

انصاری یادآورشد: دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان یکی از مراکز توانمند ایران است که در استان زنجان قرار دارد و دانشگاه زنجان نیز فرصت مناسبی برای همکاری های علمی این استان با شهرها و دانشگاه های ترکیه محسوب می شود.

وی تاکید کرد: قراردادهای همکاری بین دانشگاه زنجان با دانشگاه آنکار و استانبول منعقد شده ولی زمینه همکاری های علمی و دانشگاهی فراتر از آن چیزی است که تاکنون انجام شده است.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه در حوزه مسایل فرهنگی امکان همکاری بین ایران و ترکیه وجود دارد، گفت: بین شهر زنجان و ترابوزان قرارداد خواهرخواندگی وجود دارد و پیش از این هیات های فرهنگی از ایران به این شهر و دیگر شهرهای ترکیه عزیمت کرده اند و از این رو امکان پذیرایی بیشتر از هیات های فرهنگی از این کشور فراهم شده است تا بتوان روابط در این بخش را گسترش داد.

انصاری اظهارکرد: نگاه به شرق در ترکیه ضعیف است و با وجود اینکه طی دو سال دو میلیون ایرانی به ترکیه سفر کرده اند تعداد توریست های ترکی که به ایران آمده اند به کمتر از 20 هزار نفر می رسد و این موضوع نشان می دهد مردم ترکیه، ویژگی ها و غنای فرهنگی ایران را نمی شناسند.

وی تاکید کرد: آمادگی توسعه روابط گردشگری بین دو کشور وجود دارد که باید با همکاری دو کشور برنامه ریزی هایی در این خصوص انجام شود.

استاندار زنجان گفت: این استان آمادگی استفاده از تجربیات ترکیه در زمینه های تجاری، رستوران داری و دیگر زمینه ها را دارد.

انصاری افزود: در استان زنجان پیگیر مدیریت توسعه توریسم، پرواز و مراودات تجاری خواهیم بود تا شاید تفاهم نامه ای در این زمینه داشته باشیم.
.

تاريخ آخرين ويرايش سه شنبه, 06 مرداد 1394 22:30

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مشتریان و همکاران

طراحی سئو ، بازاریابی اینترنت ، شرکت تجارت الکترونیک پویا سامانه ونک www.pouyaweb.net