معرفی دانشگاه غازی عثمان پاشا- توکات

معرفی دانشگاه غازی عثمان پاشا

قبل از رفتن به دانشگاه غازی عثمان پاشا به طور مختصر اطلاعاتی در زمینه شهر زیبای توکات ارائه خواهیم کرد. توکات در منطقه دریای سیاه ترکیه واقع است. اینجا یکی از مناطق جنگلی مهم ترکیه می باشد. و از نظر وسعت اراضی جنگلی در رده ششم واقع می باشد. توکات تاریخی ۵ هزار ساله دارد و ۱۴ دولت و شمار زیادی خان نشینی در آن حکمرانی کرده اند.
در مورد ریشه نام توکات روایات متعددی وجود دارد. بر اساس یکی از این روایات نام اصلی شهر "توه- کات" به معنی شهر بارودار می باشد.
اولیا چلبی سیاح معروف نیز چنین نوشته است، قلعه توکات از سوی "دوح- کات" قهرمان افسانه ای قوم "آمالیکا" ساخته شده و نام شهر نیز از نام این قهرمان برگرفته شده است.
عزیزان اکنون سری می زنیم به دانشگاه غازی عثمان پاشا و گفتگویی خواهیم داشت با پروفسور "مصطفی شاهین" رئیس محترم این دانشگاه". تاریخچه این دانشگاه را از زبان خود رئیس دانشگاه بشنویم:
* "این دانشگاه نام خود را از غازی عثمان پاشا، قهرمان
Plevne گرفته است. دانشگاه غازی عثمان پاشا در سال ۱۹۹۲ در دل طبیعت سرسبز و در
Taşlıçiftlikt واقع ۸ کیلومتری مرکز شهر تاسیس شد. مجتمع دانشگاهی "علی شوقی ارک
" Ali Şevki Erek که دانشکده پزشکی و دندانپزشکی مان در آن واقع است در مرکز شهر می باشد. دانشگاه ما با ۹ دانشکده، ۴ انستیتو، ۸ هنرستان عالی فنی، ۱۵ هنرستان فنی حرفه ای، ۱۳ مرکز تحقیقاتی و کاربردی، به نزدیک به ۳۰ هزار دانشجو ارائه خدمت می کند.
دانشگاه غازی عثمان پاشا، در چارچوب برنامه های دانشجویی اراسموس، مولانا و فارابی به مبادله دانشجو با کشورهای مختلف می پردازد. دانشجویانمان با این برنامه ها به تحصیل در دانشگاه های مختلف داخل و خارج از کشور می پردازند. علاوه بر این برای دانشجویان فرصت کار به صورت پاره وقت در دانشگاه وجود دارد. در مجتمع دانشگاهی
Taşlıçiftlikt خوابگاه دانشجویی دخترانه وجود دارد. در مجتمع های دانشجویی مرکز شهر نیز خوابگاه های دولتی دخترانه و پسرانه وجود دارد. در این مجتمع دانشگاهی استادیوم، سالن ورزشی سرپوشیده، زمین های تنیس، استخر شنای المپیک نیز وجود دارد. در کلوب های عکاسی، تئاتر، پاراگلایدر و سینما که از سوی دانشجویان تشکیل شده برنامه های تفریحی و سرگرمی ترتیب می یابد."
گئچیش
"ترکیه در راه پیشرفت در زمینه آموزش عالی به سرعت به پیش می رود. با افزایش شمار دانشگاه ها و کیفیت آموزش، دانشگاه های ترکیه در سطح بین المللی بیشتر مطرح می شوند. ترکیه آغوش خود را برای هر ملت و فرهنگی باز کرده است. این نیز از نظر اینکه از سوی دانشجویان خارجی ترجیح داده شود حائز اهمیت می باشد. در این دوره که دانشگاه های ترکیه وارد روند تجدید بنیه و توسعه شده است، دانشگاه غازی عثمان پاشا از نظر فعالیت های آکادمیک در سطح کشور مطرح می باشد."
دانشگاه غازی عثمان پاشا چه امکاناتی در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهد؟ در حال حاضر از کدام کشورها دانشجویان خارجی به تحصیل در این دانشگاه می پردازند؟ و آیا از تحصیل در این دانشگاه راضی هستند؟
"دانشگاه ما با هدف آموزش زبان ترکی و زبان های خارجی به دانشجویان خارجی دارای زیرساخت و امور فنی لازمه می باشد. دانشجویان خارجی از جمهوری های ترک و جوامع خویشاوند در فعالیت های آموزشی، تحقیقاتی، کاربردی به فعالیت می پردازند. مرکز آموزش زبان ترکی دانشگاه غازی عثمان پاشا از سال ۲۰۱۲ اغاز به فعالیت نموده است. در این مرکز دانشجویان خارجی از کشورهای ترکمنستان، کنیا، آلمان، مراکش، اتیوپی و سوریه به آموزش زبان ترکی می پردازند. علاوه بر دانشجویان خارجی در حال تحصیل در این دانشگاه، شهروندان خارجی مقیم توکات نیز می توانند در این کلاس ها شرکت کنند. هدف ما آموزش زبان و فرهنگ ترک و همچنین شهر توکات به دانشجویان خارجی می باشد."
مابقی گفتگویمان با رئیس دانشگاه غازی عثمان پاشای توکات را هفته آینده تقدیم حضورتان خواهیم کرد
تاريخ آخرين ويرايش جمعه, 16 مرداد 1394 20:44

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

© 2018 تمامی حقوق وبسایت متعلق به ترکیه پرتال می باشد