جشنواره خرید استانبول ۲۰۱۵

جشنواره خرید

استانبول ۲۰۱۵

یکی از مهم ترین فستیوال های ترکیه ، فستیوال خرید استانبول است و تور استانبول ویژه جشنواره ، طرفدارن زیادی دارد .

از سال ۲۰۱۱ ، جشنواره خرید استانبول به سنتی سالانه در این شهر مبدل شده است .

این جشنواره خریددر استانبول تا حالا چهارباردر تاریخ۷تا ۲۹ ژوئن(۱۷خرداد تا ۸ تیر)برگزار شده است .

در این جشنواره ، برای غذا و ترانسفر گردشگران همه بسیج می شوند و استانبول سعی می کند در این فستیوال ، بهترین فرصت ها را برای خرید و سرگرمی را برای توریستها ایجاد کند .

به عبارتی خرید شامل برنامه های فرهنگی و تفریحی نیز می باشد که البته بزرگترین جاذبه آن برای شرکت کنندگان تخفیف های بی نظیری است که مراکز خرید استانبول در این ایام ارائه می دهند.

مراسم افتتاحییه جشنواره خرید استانبول بسیار باشکوه و با سرگرمی های کم نظیر در شب ۶ ژوئن در منطقه اورتاکوی استانبول برپا می شود .  جشنواره خرید استانبول از سال ۲۰۱۴ به خیابانها نیز کشیده شد و چهره شهر را بکلی تغییر        

داد .

شاید بتوان گفت هدف از برگزاری این فستیوال تبدیل استانبول به اولین مقصد گردشگری دنیا است.

 در ایام فستیوال استانبول ، فروشگاه ها اغلب تا دیروقت و برخی ۲۴ ساعته باز هستند  این فستیوال پشتیبان هایی همچون : وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه ، هواپیمایی ترکیش ایر ، شهرداری استانبول ، اتاق بازرگانی استانبول  و … دارد .

جشنواره استانبول برنامه ریزی دقیقی دارد و در روزهای خاص حراجهای ویژه ای دارد که خرید از آنها واقعا بصرفه ست .

در این برنامه در روز ۸ ژوئن شلوار جین ، روز ۱۴ ژوئن دکوراسیون منزل ، روز ۱۵ ژوئن فناوری های روز دنیا ، روز ۲۱ ژوئن کیف و کفش و روز ۲۲ ژوئن لوازم آرایشی بهداشتی ارائه می شود .

همچنین در ۱۴ و ۱۵ ژوئن  سال ۲۰۱۴ یک نمایش بزرگ مد در خیابان عثمان بی برپا شد که در کنار آن اجرای برنامه زنده موسیقی و مسابقات جذاب و جشن های متنوع ، همه را هیجان زده کرد .

در جشنواره خرید ۲۰۱۵ استانبول گردشگران فرصت تفریح و سرگرمی و خرید را همزمان خواهند داشت و از مزایای خرید در یک فصل حراج بهره مند میشوند .

هدف از این جاذبه گردشگری استانبول جذب ۱٫۵ میلیون گردشگر و در نهایت رسیدن به هدف “۱۰ میلیون توریست در سال ۲۰۱۵ ” می باشد .

 بهترین مراکز خرید استانبول در مناطق تاکسیم، عثمان بی، فاتح، باکرکوی، بهاریه قرار دارند.

مراکز خرید بزرگ و مناطق تجاری شهر مثل بازار بزرگ ، بازار ادویه و … در این ایام جشنواره رنگ و بوی بسیار متفاوتی و جذابی به خود می گیرند . هایپر مارکت هایی چون میگروس ،رئال و کارفور و … نیز در این ایام تخفیف های بسیار مناسبی ارائه می دهند .

 فروشگاه هایی نظیر طلا فروشی ، ساعت فروشی ، عطر فروشی ، عتیقه فروشی ، صنایع دستی ، الکترونیکی و … نیز بین ۳۰ تا ۵۰ درصد تخفیف در این ایام ارائه می کنند .

مراکز خرید در ایام فستیوال جوایزی به قید قرعه به خریداران هدیه می دهند . بعضی فروشگاه ها نیز تخفیف های بیشتری را در ساعات پایانی روز (۸ شب به بعد) ارائه می دهند .

بزرگترین مزیت خرید در جشنواره خرید استانبول ۲۰۱۵ ، معاف از مالیات بودن اجناس در این ایام است ( حتی برای افراد بومی و ساکن ترکیه) که خود تخفیف خوبی محسوب می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

© 2018 تمامی حقوق وبسایت متعلق به ترکیه پرتال می باشد