پنج شنبه, 29 شهریور 1397 19:23

قدمهای بعد از مصاحبه برای اقامت

شما بعد از راندوو و مصاحبه در اداره مهاجرت اگر 90 روز ویزا به پایان رسیده باشد با برگه ای که در اداره مهاجرت بعد از مصاحبه به شما می دهند می توانید در ترکیه بمانید، و با این سند و برگه به مدت 15 روز در صورت نیاز به خروج از ترکیه با این برگه ورود و خروج داشته باشید تا زمانیکه کارت اقامتتان را از طریق اداره پست دریافت کنید.

به شما بعد از 20-15 روز از طریق اداره مدیریت مهاجرت پیام داده می شود و اطلاع می دهند که چه زمانی کارت اقامت شما بعد از طی مراحل پستی به دستتان می رسد.

از 40 میلیون توریست که هر ساله به ترکیه می آیند نصف آنها به آنتالیا سفر می کند.

افراد خارجی می توانند اجازه کار درداخل ترکیه را کسب کنند. این مرحله با درخواست کارفرما وبا تأئید وزارت کار شروع می شود و فرد باید 6 ماه اجازه اقامت کوتاه مدت ( توریستی) معتبرداشته باشد. بعد از تأئید وزارت کار می توانید به صورت قانونی در ترکیه کار کنید.

ملیت های غیر ترک همانند ترک ها می توانند در ترکیه با 5000 روز کار، بازنشسته شوند واز بیمه پزشکی دولتی و حقوق بازنشستگی ماهیانه در طول عمرخود برخوردار شوند.

افراد خارجی که اجازه کار در بیرون ترکیه ( کشورمبدا) کسب می کنند توسط سفارت یا کنسولگری ترکیه این اجازه کار برای آنها صادر میشود.

پس از اینکه قرارداد کار خود را با کارفرمای ترک امضا کردید شما با ویزای کار وارد ترکیه می شوید. اجازه کار و اقامت ترکیه بر روی کارت اقامتتان خواهد بود.

هزینه اجازه اقامت ترکیه وکارت شناسائی :

شما باید درباره تعرفه هزینه های پرداختی اجازه اقامت ترکیه به دولت ترکیه بعد از تکمیل درخواست اجازه اقامتتان یا در طول مدت زمان اقامت تا رسیدن به راندوو اطلاع داشته باشید. برای تمدید اجازه اقامت باید مطمئن شوید که یک شماره مالیاتی ترک دارید + هزینه اقامت که به صورن آنلاین پرداخت می شود و رسید پرداختی در پاکت اسنادتان قبل اینکه به اداره مهاجرت استان مورد نظرتان پست کنید گذاشته می شود.

چگونه درباره کارت اقامت ترکیه که گم شده یا دزدیده شده پرس و جو کنیم؟

افراد خارجی برای کسب اطلاعات در مورد وضعیت لغو، گم شدن یا پیدا شدن، دزدیده شدن و یا انقضای کارت می توانند با الو 199 خط تلفن رایگان دولتی تماس بگیرند.

1)بدون هزینه با این شماره اعتبارکارت اقامتی تان را می توانید چک کنید و برای کسب اطلاعات، باید تاریخ تولد و شماره رسمی اقامت خود را وارد کنید.

2)دارندگان مجوز کار می توانند شماره کارت فعال خود را با این شماره چک کنند.

3)در مورد اعتبار کارت شناسائی آژانس پناهندگی( یوان ) می توانید به زبان عربی اطلاعات کسب کنید.

برای کسب اطلاعات در مورد پروسه پرونده درخواست اقامت یا مفقود شدن کارت اقامت با سرویس 157 که به خارجیان ساکن ترکیه 24 ساعت در روز و 7 روز درهفته و در 6 زبان آماده سرویس دهی می باشد تماس بگیرید. در خارج از ترکیه شما می توانید با اپراتور مستقیم 903121571122+ در آنکارا ارتباط برقرار کنید.

مزایای اجازه اقامت ترکیه برای افراد خارجی در ترکیه:

افراد خارجی میتوانند به صورت طولانی مدت، با گرفتن اجازه اقامت کوتاه مدت یا اقامت دانشجوئی، اقامت بلند مدت، اجازه اقامت انسان دوستانه، اجازه اقامت برای قربانیان قاچاق انسان در ترکیه بمانند یا کار کنند.

-افراد خارجی می توانند با اجازه اقامت معتب، بدون داشتن ویزای معتبر مانند یک فرد ترکیه ای وارد مرزها شوند.

-درخواست اجازه اقامت را نمی توان به کنسولگری ترکیه در کشورهای خارجی ارجاع داد. واین امر فقط در ترکیه توسط مأمورین دولتی صورت می گیرد.

-خارجیانی که بیشتراز مدت ویزا یا بدون ویزا (کشورهایی که معاف از ویزا هستند) و بیشتراز90-30 درترکیه می مانند باید اجازه اقامت بگیرند.

-خارجیانی که برای مصاحبه اجازه اقامتشان به ترکیه می آیند، طول مدت ویزای توریستی ایشان تا تاریخ مصاحبه (راندوو) تمدید می شود.

خارجیانی که ( یک درخواست فعال در پروسه اجازه اقامت دارند) درتاریخ مصاحبه مراجعه می کنند، بیشتر از 90 روز در ترکیه تا زمان مصاحبه بمانند،هزینه ای را به سیستم اقامتی پرداخت نمی کنند و افراد خارجی می توانند در ترکیه تا زمان آمدن کارت اقامتشان توسط اداره پست در ترکیه بمانند حتی اگر ویزای توریستی شان منقضی شده باشد.

-افراد خارجی که می خواهند برای هر نوع اجازه اقامت درخواست دهند نیازمند یک پاسپورت معتبر یا یک سند مسافرتی معتبر ( حداقل 60 روزه) هستند.

-درخواست شما باید در تاریخ مصاحبه نهایی شود اگر شما کسری سند دارید باید درعرض 30 روز بیمه سلامت، قرارداد اجاره، سند بیانیه بانکی در ترکیه را ارائه دهید.

-اجازه اقامت باید برای هر خارجی به صورت جداگانه وابسته به هدف اقامت صادر شود و برای خانواده 4 نفره یک درخواست برای هریک از اعضای خانواده که شامل کودکان نیز می شود ارائه شود.

-در مورد اولین درخواست اجازه اقامت افراد خارجی باید در اداره مدیریت مهاجرت استان مورد نظر در تاریخ و ساعت تعیین شده توسط سیستم برای مصاحبه در اداره حضورداشته باشند. برای تمدید اقامت نیازی به حضورشخص نیست.

-درخواست برای تمدید اقامت باید در استان موردنظر در عرض 60 روز قبل ازانقضای اجازه اقامت ارائه شود.

مأموریت اداره کل مهاجرت ترکیه:

مطابق قانون خارجی ها و حمایت بین المللی مأموریت کل اداره مهاجرت شامل موارد زیر است:

-اجرای سیاست ها و استراتژی های وابسته به مناطق مهاجرتی وهماهنگی این مسائل بین مؤسسات و سازمان ها.

-مسائل خارجیانی که به ترکیه مهاجرت می کنند و در ترکیه اقامت دارند ویا این کشور را ترک می کنند و یا دیپورت می شوند.

-حمایت بین المللی و حمایت موقت

-حمایت از قربانیان قاچاق انسان

-تسهیل ادغام متقابل خارجی ها با جامعه

منتشرشده در اقامت در ترکیه

از سال 2018 بیشتر از 900هزار نفر برای گرفتن اقامت ترکیه به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کردند که حدود 30 روز کاری برای هر کسی که پرونده اش کامل نبوده برای تکمیل پرونده زمان داده اند و فقط نزدیک به 240 هزار پرونده مربوط به اقامت در استانبول است.

 

در خواست های 18 استان دیگر در ترکیه برای اقامت در اداره کل اداره های مهاجرت در حال پردازش هستند یک سیستم کاربردی برای تعیین وقت مصاحبه (راندوو) در استانبول ساخته شده که از ماه می سال 2017 متقاضیان می توانند به صورت اتوماتیک توسط سیستم راندوو جهت درخواست اقامت به راحتی ثبت نام نمایند.

 

پس از ثبت راندوو تاریخ و ساعت تعیین شده پس از یک ماه به گوشی همراه پیامک می شود

 

می 2018: تغییر روش اداره مهاجرت برای هر نوع اقامت جدید یا تمدید برای ملیت های غیر ترک اعلام می شود

 

مقررات جدید تمدید اقامت در مورد درخواست E-ikamet extension برای اجازه اقامت در تاریخ 26/07/2018 معرفی شده است. در این محدوده خارجی ها برای درخواست تجدید نظر برای اقامت در 15 استان ترکیه (آدانا، آنکارا، آنتالیا، آیدین، بورسا، گازیانتپ، استانبول، ازمیر، کایسری، کوکائلی، مرسین، موغلا، سامسون، شانلیورفا، تکیرداغ) ارائه اسناد مورد نیاز برای تمدید اجازه اقامت از طریق پست ادامه خواهد یافت.

 

در 66 استان دیگر در ترکیه برای درخواست تمدید  اقامت ترکیه  در تاریخ و ساعت تعیین شده باید در اداره مدیریت مهاجرت حضور داشته باشند با این حال روند ارسال اسناد مورد نیاز برای درخواست تمدید در ظرف 5 روز کاری از طریق پست در 66 استان تا تاریخ 26 جولای 2018 ادامه داشته است. یکی از دلایل ردی درخواست کنندگان  اقامت ترکیه  برای اولین بار یا برای تمدید نداشتن بیمه های معتبر سلامتی می باشد، برای افراد خارجی که پاسپورتشان یک بیمه پزشکی معتبر را در طول اقامتشان پوشش نمی دهد وجود این بیمه ضروری است.

 

افرادی که برای اولین بار یا برای تمدید اقامت ترکیه  اقدام می کنند و کار قانونی و درآمد و پس انداز بانکی ندارند دلیلی بر رد شدن آنها می شود، چون کسی که استخدام نیست و کار نمی کند باید به صورت مستند اعلام کند که چگونه در ترکیه زندگی خود را می گذراند که حتما باید سپرده بانکی خود را نشان دهد.

 

افرادی که برای اولین بار و یا در تمدید رد می شوند و یا درخواستشان کنسل می شود، می توانند برای درخواست مشابه بعد از شش ماه و یا نوع متفاوت از درخواست قبلی شان طی 10 روز اقدام کنند.

 

درخواست اقامت برای اولین بار با اجاره خانه یا آپارتمان قبلا با سه سند امکان پذیر بود ولی الان اسناد اثبات شده دیگری نیز نیاز است که شامل سند مالکیت + شناسه مالک + شماره شهرداری (Numarataş) + برگه سند فعال مالکیت (Tapu devam belgesi) که در کل 5 سند را شامل می شود.

 

بعضی بانک های ترکیه ممکن است حساب بانکی جدید طولانی مدت برای خارجی ها باز نکنند فقط در استانبول ممکن است با شماره مالیاتی (ورگی نوماراسی) + پاسپورت حساب باز کنند ولی به احتمال زیاد شماره اقامتی معتبر ترکیه TC برای باز کردن حساب از شما درخواست می کنند.

 

اسناد لازم برای درخواست اجازه اقامت خارجی ها در ترکیه

 

سیستم مهاجرت، پرونده و پروسه  اقامت ترکیه  بسیار آسان تر از کشورهای اتحادیه اروپاست، درخواست اقامت و قرار مصاحبه + اسناد و مدارکی که به وضوح هدف شما را برای اقامت نشان می دهد.

 

1)    پوشش درمانی بیمه پزشکی برای طول درمان در بیمارستان است. برای هر بیماری، تصادف و دارو شامل می شود.

 

2)    قرارداد اجاره به این معنی است که شما باید یک آپارتمان یا خانه برای اقامت ترکیه داشته باشید و در پارک و یا ساحل و یا در خیابانها نخوابید.

 

3)    بیانیه بانکی برای این است که ثابت شود شما می توانید در طول اقامت خود در ترکیه زندگی تان را تامین کنید.

 

4)    نوع ویزا کمک می کند که هدفتان از  اقامت ترکیه مشخص شود و اینکه تعیین می کند که شما واجد شرایط برای کسب اقامت هستید یا نه:

 

-         اگر به ترکیه با ویزای توریستی وارد می شوید می توانید فقط برای اجازه اقامت توریستی درخواست دهید.

 

-         با ویزای کار می توانید بعدا برای اجازه اقامت تجاری یا کاری اقدام کنید

 

-         اگر ویزای دانشجویی دارید اجازه اقامت دانشجویی می گیرید (دانشجویان ممکن است بعد از یک سال اقامت بتوانند کار کنند)

 

-         اگر ویزای توریستی وارد شوید و با شخص ترک ازدواج کنید بعد اجازه اقامت خانوادگی دارید.

 

-         اگر شما به صورت ورزشی، فستیوال، کنفرانس، ویزای ترانزیت وارد شوید شما باید به زودی با یک هدف متفاوت و ویزای متفاوت دوباره برگردید.

 

ارائه دهندگان بیمه خدمات درمانی در ترکیه برای گرفتن مجوز اقامت شامل:

 

Acıbadem sağlık ve Hayat sigorta – Ak sigorta- Allianz sigorta – Anadolu sigorta- Aviva – Axa – Ergo – Groupama – Güneş – Mapfre Genel sigorta – Zurich sigorta – Unico

 

با هر ویزایی که وارد ترکیه می شوید وقتی شما در ترکیه برای اجازه اقامت اقدام می کنید باید معتبر باشد. در طول زمانی که تاریخ ملاقاتتان تعیین و مدارکتان کامل می شود، تاریخ اقامتتان از همان موقع ثبت نام شروع می شود.

 

چرخه مجوز  اقامت ترکیه

 

-         شما باید با یک پاسپورت معتبر یا سند مسافرتی یا ویزای معتبر وارد ترکیه شوید.

 

-         اقامت اضافی شما حتی اگر ویزایتان منقضی شود تا زمانی که شما برای مصاحبه مراجعه می کنید قابل تمدید است

 

-         به خاطر مصاحبه بیش از 90 روز هم ویزایتان قابل تمدید است.

 

-         اقامت شما به مدت یک سال یعنی تا تاریخ انقضای اقامتتان ادامه می یابد.

 

-         اقامت شما همچنان بیشتر از دو سال با درخواست تمدید اقامت بدون مصاحبه حضوری ادامه می یابد و کارت شناسایی جدید توسط اداره پست ارسال می گردد.

 

-         با مجوز اقامت به مدت 5 سال در ترکیه اگر شما صاحب ملکی باشید می توانید مستقیما شرایط خود را به تابعیت ترکیه تبدیل کنید.

 

-         اگر اقامت شما تا 8 سال با اجازه اقامت کوتاه مدت (با قرارداد اجاره آپارتمان) ادامه یابد ممکن است بعدا به اجازه اقامت طولانی مدت (نامحدود بدون تابعیت ترکیه) تبدیل شود.

 

خارجی هایی که مایل به گرفتن شهروندی ترکیه در 5 سال بدون خرید ملک هستند با کسب اجازه کار به مدت 5 سال و با پرداخت حق بیمه ماهیانه به مدت 60 ماه و دریافت حقوق و دستمزد می توانند برای شهروندی ترکیه اقدام نمایند.

 

کسانی که با اجازه اقامت کاری و یا توریستی وارد کشور می شوند هر دو می توانند اجازه اقامتشان را تبدیل کنند. به هر حال اجازه اقامت کاری به وسیله یک پرونده اضافی، متفاوت تر است. قرارداد کسب و کار، به دولت ترکیه هدف کاریتان را نشان می دهد. به هر حال اقامت توریستی و کاری و یا هر نوع مجوز اقامتی برای اجازه زندگی در ترکیه است.

 

در خواست اقامت برای آنتالیا:

 

اقامت کوتاه مدت یک ساله ترکیه (نوع توریستی) برای گرفتن اجازه اقامت ترکیه برای شما در طول شروع درخواست شامل موارد زیر است:

 

-         فتوکپی پاسپورت معتبر(یک ساله) + 60 روز

 

-         بیمه معتبر سلامت یک ساله در ترکیه

 

-         آدرس منزل در ترکیه (اجاره نامه معتبر یک ساله)

 

هر متقاضی باید پرونده را به صورت کامل به اداره مهاجرت تا زمان مصاحبه در کوتاه ترین زمان ارائه دهد.

 

-         در خواست مجوز اقامت تایید شده

 

-         پاسپورت معتبر اصلی یک سال + 60 روز

 

-         اصل بیمه سلامت معتبر ترکیه یکساله

 

-         آدرس خانه در ترکیه به صورت نوتر شده یکساله

 

-         فتوکپی شماره مالیاتی ترکیه

 

-         فتوکپی حساب بانکی موجودی حداقل 6000 دلار آمریکا

 

-         4 عدد عکس بیومتریک

 

-         شماره موبایل ترک

 

شرایط: استان محل اقامت شما در ترکیه همان آدرس خانه ای است که شما به اداره مهاجرت استان برای اجازه اقامت ارائه می دهید و ممکن است شما برای سفر کار و تحصیل یا اقامت به استان های دیگر ترکیه بروید. (اقامت در استان های دیگر در طول مدت یک سال اجازه اقامت نیازمند تغییر آدرس در اداره مهاجرت در ترکیه می باشد)

 

منتشرشده در آخرین رویداد

کمال آیدین، رئیس شورای جهانی سالخوردگی به مناسبت «روز جهانی سالمندان» در گفتگو با خبرگزاری آناتولی از افزایش سن امید به زندگی به 80 سال در ترکیه خبر داد.

بدین ترتیب به گفته او "با اجرای برنامه تحول نظام سلامت دولت، شاخص سن امید به زندگی در ترکیه 10 سال افزایش یافته است."

وی در ادامه با اشاره به تاسیس مرکز بین المللی تحقیقات سالخوردگی، گفت: در این مرکز فعالیت های مربوط به مشاوره در خصوص سالمندی و آموزش حقوق سالمندان ارائه خواهد شد.

آیدین افزود: "در سال 2050 حدود 2 میلیارد نفر در جهان سالخورده خواهند بود. ما با شعار باهم زندگی کنیم و باهم پیر شویم، در پی تاسیس خانه سالمندان هستیم.

او ادامه داد: این خانه ها، به عنوان مکان آرامش، علاوه بر نیاز افراد سالم، به مرکز مراقبت و توانبخشی نیز مجهز خواهند بود. در این راستا در شهر کاستامونو کنگره سالمندی هم برگزار خواهیم کرد".

وی با اشاره به نشست جهانی سالخوردگی و کنگره بین المللی مراقبت و نگهداری با پشتیانی رئیس جمهور ترکیه و حضور هزار نفر از سراسر دنیا خاطرنشان کرد: تلاش ما در راستای راه اندازی انیستیتوی بین المللی سلامت سالمندان ادامه دارد.

گفتنی است پیرترین جمعیت ترکیه را به ترتیب اهالی چانکری، کاستامونیو و سینوپ تشکیل می دهند

چرا باید روند اخذ  اقامت ترکیه  را سرعت بخشید؟ 

1 با نگاهی به روند ارائه اقامت ترکیه  به خارجیان طی سالهای گذشته به این نکته می رسیم که این پروسه سال به سال دارای چالشهای سخت تری بوده است به عنوان مثال تا اوایل  سال ۲۰۱۸ هر شخصی با اجاره واحد براحتی میتوانست  اقامت ترکیه را بدست اورد ولی از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ این روند بسیار سخت و‌گاها غیر ممکن شده است

2- هزینه های دریافت اقامت ترکیه  در پروسه جدید هزینه برتر شده است  با توجه به سخت گیری های شدید و ارائه مدارکی مانند گواهی سلامت از بیمارستانهای دولتی یا سو پیشینه از ایران و موارد دیگر  هزینه های جانبی مانند رفت امد به ایران باعث افزایش بهای تمام شده اقامت ترکیه   شده است

3- ارائه خدمات ادارای بانکی به شهرونداندخارجی مقیم ترکیه مواردی مانند  پسورد الکترونیک یا دولت الکترونیک یا استفاده از دوره های اموزشی رایگان ایسمک که توسط شهرداری برگزار میشود یا استفاده از طرحهایی مانند پزشک خانواده با داشتن کارت  اقامت ترکیه  دز حال حاضر عملیاتی است ولی مشخص نیست سالهای بعد شخص خارجی بتواند از این خدمات با استفاده از کارت اقامت ترکیه کند

4- ثبت نام در مدارس دولتی ترکیه با استفاده از کارت  اقامت ترکیه براحتی انجام می پذیرد

5 با داشتن اقامت ترکیه  امکان افتتاح حساب بانکی و با سپرده گذاری امکان دریافت کردیت کارت را میتوانید پیدا کنید

6- در حال حاضر هیچ حداقلی برای در یافت  اقامت ترکیه  از طریق خرید ملک وجود ندارد و این میتوانید در سالهای اینده دستخوش تغییرات شود که حداقل عددی یا متراژی یا منطقه ای  برای خرید ملک در ترکیه از سوی دولت ارائه شود

7- شاید مهمترین مزیت داشتن  اقامت ترکیه  این است که کارت  اقامت ترکیه  تسهیل گر یا حتی پیش نیاز بزرگی برای موارد مهمی مانند پیدا کردن کار در ترکیه ،ادامه تحصیل در ترکیه ، گرفتن مجوز کار در ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه می باشد

منتشرشده در اقامت در ترکیه

اقامت ترکیه ازطریق اجاره ملک یا همان اقامت توریستی ترکیه اقامتی است که در سه ماهه دوم سال 2018 دچار تغییرات و سخت گیری هایی شده است  هزینه های دریافتی شرکتهای مشاوره و وکلا نیز به همین نسبت متفاوت است برای اینکه جزییات مربوط به مدارک و هزینه ها را بدانیم بهتر است پروسه و مدارک اقامت ترکیه ازطریق اجاره ملک  یا همان اقامت توریستی ترکیه را باز کنیم

 مورد اول در پروسه اخذ  اقامت توریستی ترکیه گرفتن وقت مصاحبه یا راندوو می باشد در زمان تکمیل فرم مصاحبه که در آدرس 

https://e-ikamet.goc.gov.tr     

        در دسترس می باشد حضور کلیه افراد خانواده ضروری می باشد 

مورد دوم در این پروسه وجود بیمه سلامتی معتبر برای کلیه اعضا به غیر از کودکان و افراد  زیر 18 سال و افراد بالای 65 سال می باشد  

مورد سوم اعتبار پاسپورت می باشد که باید در هنگام درخواست جهت اقامت توریستی ترکیه یا همان اقامت توریستی میباید 14 ماه حداقل باشد تا بتوان این نوع اقامت ترکیه ازطریق اجاره ملک را درخواست کرد

مورد چهارم  دقت در تکمیل فرم میباشد مواردی مانند حقوق یا درامد ماهیانه باید بصورت دقیق تکمیل گردد زیرا مامور رسیدگی به پرونده می تواند این درامد را بصورت کامل در حساب بانکی جهت رویت تقاضا کند

مورد پنجم قبل از پروسه اقامت در هنگام اقامت ترکیه ازطریق اجاره ملک می باید با مالک در خصوص ارائه کپی سند مالکیت ،تاییده اداره ثبت اسناد و تایید شهرداری توافق نمایید چرا که این مدارک جز مدارکی است که به احتمال 90 درصد در روز رسیدگی به پرونده از شخص درخواست خواهد شد

در خصوص هزینه های مرتبط با اقامت ترکیه ازطریق اجاره ملک یا همان  اقامت توریستی ترکیه هزینه های بصورت زیر می باشد

هزینه بیمه سلامتی ترکیه از 150 لیر به بالا با توجه به سن و نوع بیمه متفاوت است به عنوان مثال بیمه یونیکو با تعرفه زیر را میتوانید از شرکت ترکیه

پرتال تهیه نمایید

بیمه سلامتی ترکیه

هزینه بعدی مربوط به اداره مهاجرت می باشد که معمولا 50 تا 80 دلار میباشد همینطور هزینه اداره پست که حدود 72 لیر است

در خصوص درخواست تایید سلامتی این تایید می باید از بیمارستان ها دولتی ارئه شود که این آزمایشها رقمی حدود 300 لیر را در بردارد

هزینه و مدرک دیگری که میتواند اداره مهاجرت از متقاضیان  اقامت توریستی ترکیه یا همان اقامت ترکیه ازطریق اجاره ملک  در خواست کند برگه سو پیشینه از ایران یا از ترکیه می باشد با توجه به اینکه صدور سو پیشینه زمان بر و مدت ان نیز یک ماه می باشد با توجه به تاریخ مصاحبه این تاریخ را باید در نظر بگیرید  هزینه سو پیشینه ۳۶ یورو  در استانبول میباشد دریافت سو پیشینه در ترکیه بسیار راحت میباشد و ظرف یکساعت ارائه میشود

برای بچه هاز زیر 18 سال گواهی تولد از دیگر مدارک می باشد این گواهی فقط در کنسولگری های ترکیه با مدارک مانند شناسنامه کارت ملی 

از مدارگ دیگر میتوان به تمکن مالی در ایران و ترکیه  اشاره کرد 

مدارک مانند پاسپورت ،عکس نیز جز مدارک اقامت توریستی ترکیه ازطریق اجاره ملک یا همان اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک می باشد

بصورت کلی هزینه های واریزی از 900 تا 1500 لیر میتواند متغییر باشد 

منتشرشده در اقامت در ترکیه
چهارشنبه, 31 شهریور 1395 11:51

هتل های استانبول از نگاه گردشگران

هتل های استانبول از نگاه گردشگران

 

هتل سابنا توپکاپی
3*

        هتل سابنا توپکاپی استانبول

        هتل سابنا توپکاپی استانبول2


"هتل خیلی بد،خدمات خیلی بد"
بدترین هتلی که تا به حال در 5 سفری که به استانبول داشته ام دیده و در آن مانده ام. حمام بسیار کوچک با تخلیه ضعیف آب و نداشتن خدمات تمیز کردن اتاق باعث شد که به مدیریت هتل بحث کنم! برخلاف بسیاری از هتل های دیگر در استانبول، صبحانه در زیرزمین وبا منوی بسیار بسیار بدی مانند نداشتن کره، سرو می شود!
اقامت در هتل: آگوست 2015 - سفر با خانواده

منتشرشده در راهنما

در طول سالهای گذشته یک روند افزایشی از مردم در حال حرکت جهت اقامت ترکیه بوجود آمده است. در این میان آمریکایی ها، انگلیسی ها و هلندی ها و بسیاری دیگر از کشورهای توسعه یافته نیز وجود دارند.در بررسی های انجام شده توسط جامعه شرح بین المللی، ترکیه مقام چهلم در کیفیت کلی زندگی  را دارد. این نتیجه از بینش مهاجران واقعی حاصل شده است.
طبیعتاً،محبوبترین شهرها برای مهاجران بزرگترین شهرها هستند:استانبول،آنکارا و ازمیر
دلیل اصلی برای اقامت ترکیه هزینه پایین زندگی است.مخصوصاً،در مقایسه با کشورهای مانند: انگلستان،آلمان و هلند،

منتشرشده در اقامت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه و خرید مرکز آموزشی مرادپاشا

منتشرشده در ثبت شرکت درترکیه

استانبول جشنواره های ویژه سال نوی میلادی تا چند روز دیگر آغاز میشود.

.این جشنواره در روزهای بین نهم و دهم دسامبر ( ۱۰ – ۹ ) در استانبول برگزار خواهد شد.

منتشرشده در اقامت در ترکیه

موضوع اعطای حق شهروندی به خریداران خارجی ملک در ترکیه در دستور کار قرار گرفته است

 

نیهات زیبکچی اوغلو، وزیر اقتصاد ترکیه که به عنوان میهمان در برنامه همایش سرمایه گذاران کشورهای خلیج با بخش غیرمنقول ترکیه، حضور داشت، اظهار کرد:"تلاشهایی برای اعطای مستقیم امتیاز شهروندی جمهوری ترکیه به خارجیانی که در کشورمان ملک خریداری کنند در جریان است

منتشرشده در اخبار اقتصادی ترکیه

– چگونه مطمئن شوم كه ملكي را گران نمي خرم ؟

سازندگان معتبر و مورد تایید ما در هر دوره 3 ماهه ( گاهاً بيشتر يا كمتر ) اقدام به ارائه ليست قيمت جديد محصولات خود مينمايند كه اين قيمتها با توجه به پيشرفت فيزيكي پروژه و استقبال خريداران بطور ميانگين 20% در هر نیمسال  افزايش مي يابد . اين ليست در اختيار كل آژانسهاي املاك و دولت تركيه قرار ميگيرد  و بهيچ وجه آپارتماني خارج از ليست قيمت فروخته نمي شود .

2 – براي سود بيشتر در امر خريد مسكن در تركيه شما چه نوع خريدي را پيشنهاد ميكند؟

سودآور ترين خريد براي ايرانيان پيش خريد از سازندگان معرفي شده توسط کارشناسان ما است .

كارشناسان ما علاوه بررسي اعتبار مدارك  پروژه ، مالکیتها، استعلام از شهرداری ، اداره ثبت و سایر ارگانهای دخیل در صدور سند و ارزیابی سوابق شرکت سازنده، موقعيت و پتانسيل هاي پروژه ها را براي ارزش افزوده در آينده مطالعه مينمايند ( مثلا برنامه گسترش شبكه مترو در 5 سال آينده يا ساير خدمات شهري كه در آينده توسط شهرداري يا شركتهاي خصوصي انجام خواهد گرفت ) و سودآور ترين  پروژه ها را به مشتري معرفي ميكند .

3 – آيا امكان دريافت سند قبل از اتمام پروژه وجود دارد ؟

بله در بعضی پروژه ها خریدار میتواند قبل از اتمام پروژه ، سند ملک خود را دریافت نموده و از مزاياي قانوني خريد املاك در تركيه نظیر اخذ اقامت  بهره مند گردند .

4 - آيا وام بانکی به خريدار تعلق ميگيرد؟

خريدار به دو طريق ميتواند از وام خريد استفاده نمايد و پرداخت بخشي از ثمن معامله را به آينده موكول  كند :

1 – دريافت وام از شركت سازنده ملك                         2 – دريافت وام از بانكهاي كشور تركيه

براي خريداران حقيقي با پاسپورت ايراني، متاسفانه امكان اخذ وام از بانكهاي تركيه ممكن نمي باشد ولي  بخشی از سازندگان تسهيلاتی را در پرداخت کل مبلغ خريد در نظر گرفته اند( گزينه شماره 1 ) .

خريدار ميتواند با پرداخت درصد مشخصی از کل قيمت خريد، باقيمانده را يا بطور ماهيانه پرداخت کند ( اين اقساط ميتواند حتي پس از تحويل ملك  ادامه يابد ) و يا خریدار ملک خود را برای مدت زمان مشخصی به سازندهٔ ملک اجاره دهد. درآمد حاصله از اين نوع اجاره بعنوان باقيماندهٔ مبلغ خريد محسوب می شود.

5 – آيا سايت  در مركز شهر استانبول ملك براي فروش دارد ؟

بله، ما در جهت پوشش خواسته های مشتریان در اکثر مناطق استانبول ملک برای فروش داریم. ولی  بعلت قديمي بودن و وجود آثار تاريخي زياد در شهر استانبول، محدوديتهاي زيادي از سوي سازمان UNESCO  و شهرداري استانبول براي ساخت و ساز در مركز شهر وجود دارد و اكثر سازندگان ترجيح ميدهند تا ساخت و ساز را در منطقه غرب استانبول yeni Istanbul  انجام دهند تا علاوه بر هواي تميز فضاي بيشتري را براي فضاي سبز محوطه و خدمات رفاهي در محوطه به خريداران ارائه دهند .

6 – در انتخاب منطقه برای خرید ملک در استانبول، آیا شما منطقه خاصی را برای  مشتریان ایرانی توصیه میکند؟

بلی، کارشناسان شرکت با مطالعه و تحقیق در محلات و مناطق شهر استانبول، پروژه ها و املاک منطقه غرب ( بخش اروپائی استانبول ) را مناسبترین گزینه جهت معرفی به خریداران خارجی یافتند .

بخشی از دلایل ارجحیت این منطقه بشرح زیر می باشد :

* منطقه Yeni Istanbul در 30 سال اخیر و بر اساس اصول و استانداردهای شهرسازی اروپا بنا شده و کلیه فضاهای مورد نیاز برای اسکان شامل فضاهای آموزشی ، تجاری ، درمانی و .... پیشبینی گردیده است.

  • * با توجه به ارزان بودن زمین و عرصه  در ده سال گذشته، بزرگترین مراکز تجاری و تفریحی و دانشگاهی در این منطقه از استانبول احداث شده و یا در حال احداث می باشد ( بعنوان مثال بزرگترین شعبه MIGROS یا  CARREFOUR  در این بخش از شهر بوده ) و سازندگان پروژه های ساختمانی امکان اختصاص سطح بیشتری از عرصه به فضای سبز و اماکن تفریحی دارند.
  • * بعلت شروع همزمان دهها پروژه ساختمانی در این منطقه، قیمت املاک بصورت رقابتی و در خور  توان مالی اکثر خریداران ایرانی میباشد . ( این روند حداکثر تا یکسال ادامه خواهد یافت )
  • * هر سال این منطقه از استانبول شاهد احداث و افتتاح دهها مورد امکانات رفاهی نظیر متروبوس، پارک جنگلی و ... میباشد که بیشبنی افزایش شدید قیمت در چند سال آینده را متصور میسازد .
  • * سطح فرهنگ بالای ساکنین منطقه ، پائین بودن جرم و جنایت و امنیت بالا، تمیز بودن هوا و آب دریا ، نزدیکی به پروژه در حال ساخت بزرگترین مجتمع تفریحی ساحلی خاورمیانه، نزدیکی به تنها منطقه قابل شنا کردن و پلاژهای ساحلی استانبول و .... همه موجب گردیدند که این شرکت، منطقه Yeni Istanbul  را بعنوان بهترین گزینه جهت معرفی به خریداران خارجی انتخاب کند.

7 – فاصله "yeni Istanbul" تا مركز شهر چقدر است ؟

با افتتاح خط metro bus در بزرگراه E5  زمان رسيدن به مركز شهر به 30 دقيقه كاهش يافته . ضمنا با انتقال تدريجي مراكز دولتي و افتتاح مداوم مراكز خدماتي، دانشگاهها، بيمارستانها، مراكز خريد و توريستي و هتلها در yeni Istanbul  نيازي به رفتن به مركز شهر وجود ندارد .

8 – كيفيت ساخت و مقاومت ساختمانهاي مورد فروش در برابر زلزله چگونه است ؟

از نظر مقاومت بناهای استانبول در برابر زلزله کل بناها به دو گروه قبل و بعد از زلزله 1999 تقسیم میشود. پس از این زلزله تمرکز بیشتری روی ضد زلزله بودن بناها انجام شد .

کیفیت ساخت پروژه های جدید ترکیه، مطابق آخرین استانداردهای اروپا است.  بخش پیمانکاری و ساخت و ساز ترکیه یکی از فعالترین و پویاترین پیمانکاران جهان است. در سال ۲۰۰۷ بیست و دو شرکت پیمانکاری و ساختمان سازی از ترکیه در فهرست بهترینهای مهندسی عمران جهان جای گرفتند که از این لحاظ  رتبه سوم جهان را  پس از كشور آمريكا و چين داراست.

9 – "افزايش قيمت سالانه مسكن" در تركيه چقدر است ؟

طبق آمار کشور ترکیه بازار مسکن در شهرهای بزرگ نظیر استانبول و آنتالیا رشد بین 10% تا 15% داشته و این رشد برای سالهای آتی نیز پبش بینی میشود البته در املاک توصیه شده توسط ما سود پیش بینی شده بین 20% تا 40% می باشد.  

10 - آیا امکان خرید خانه دست دوم توسط این شرکت وجود دارد؟  بلی علاوه بر خرید از شرکت سازنده ما میتوانیم خانه های دست دوم را نیز برای مشتریان خرید کنیم .

 

11 -  از چه زمانی ميتوانم درخواست "اقامت ترکیه" را پيگيری کنم؟ پس از دريافت سند مالکيت  (Tapu)

 

12 -  پروسهٔ بررسی درخواست اقامت ترکیه" چه مدت است؟ پس از دریافت سند خریدار سند ملکی خود بعلاوه سایر مدارک درخواست شده را به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود برده و ویزای یکساله خرید خانه به پاسپورت خریدار الصاق میگردد.

شهرهائی که نمایندگی ترکیه در آن موجود است  تهران ، تبریز ، ارومیه ، کابل ، مزار شریف و هرات می باشد

 

12 – قيمت يا متراژ واحد خريداري شده آيا ممكن است در دريافت " اقامت "  تاثير بگذارد ؟  برای دریافت اقامت یک خانواده خير

 

13 - آيا این مجموعه پوسهٔ درخواست "اقامت ترکیه" من را انجام ميدهد؟ بله، اخذ اقامت ترکیه یکی از خدمات پس از فروش ما  به خریداران املاک از این شرکت می باشد

مشاوره و اطلاعات بیشتر

https://t.me/turkeyportal_ir

00902128543042

 00905314393384

منتشرشده در اقامت در ترکیه

شاید به جرات بتوان گفت مهمترین مسدله هر شخصی در امرمهاجرت برنامه کار در کشور مقصد است. در ترکیه دولت این کشور سیاست های حمایتی خوبی برای سرمابه گذاران خارجی تدارک دیده که اولین اقدام امکان ثبت شرکت برای سرمای گذاری خارجی به تنهایی وبدون نیاز به شریک ترک است موردی که در کشورهای عربی نظیر امارات تبدیل به منبع درآمدی بزرگ برای اعراب شده است!!در امور مرتبط با ملک نیز فروش بصورت عرصه و اعیان است که حتی در صورت فوت مالک ،وراث میتوانند براحتی ملک را به فروش برسانند

منتشرشده در اقامت در ترکیه

خرید ملک در آنتالیا و آلانیا یا استانبول اینها عنوان تبلیغات هست که در سایتها و شبکه های ماهواره ای معمولا پخش می شود

در این مطلب کوتاه سعی نموده ایم پروسه خرید ملک و دریافت اقامت را با جزئیات بیشتری تشریح کنیم مورد بسیار مهمی که باید توجه کنید این است که با خرید ملک اقامت کوتاه مدت یکساله دریافت می کنید و نه اقامت دائم

و مورد مهم از کجا مطمئن شویم ملک خریداری شده هیچگونه  مشکلی در سند یا ... ندارد ؟؟

منتشرشده در اقامت در ترکیه
پنج شنبه, 21 خرداد 1394 18:57

وضعیت کاری ایرانیان در ترکیه

وضعیت کاری ایرانیان در ترکیه

شاید برای ایرانیانی که قصد خرید ملک در ترکیه یا اقامت ترکیه دارند بزرگترین دغدغه کار در ترکیه یا سرمایه گذاری در ترکیه باشد موضوعی که اکنون برای بسیاری از ایرانیانی که طی چند سال گذشته به ترکیه آمده اند حل شده باشد ویا خیر....  برای آگاهی از وضعیت فعلی ایرانیان شاغل و حتی غیر شاغل در ترکیه خواندن این مطلب  خالی از لطف نیست

ایرانیان در ترکیه به چند دسته تقسیم میشوند

منتشرشده در اقامت در ترکیه

16علامــت کــــــه نشون میــــده تازه به ترکیه  اومدین!!!

  1. دوستانت رو مجبور می کنی بهت زنگ بزنن چون هنوز بلد نیستی یا یادت رفته تعرفه شارژ و کنتور بخری!

منتشرشده در اقامت در ترکیه
صفحه1 از9

Designed and implemented by: TAK™ Design © 2018