چهارشنبه, 31 شهریور 1395 11:51

هتل های استانبول از نگاه گردشگران

هتل های استانبول از نگاه گردشگران

 

هتل سابنا توپکاپی
3*

        هتل سابنا توپکاپی استانبول

        هتل سابنا توپکاپی استانبول2


"هتل خیلی بد،خدمات خیلی بد"
بدترین هتلی که تا به حال در 5 سفری که به استانبول داشته ام دیده و در آن مانده ام. حمام بسیار کوچک با تخلیه ضعیف آب و نداشتن خدمات تمیز کردن اتاق باعث شد که به مدیریت هتل بحث کنم! برخلاف بسیاری از هتل های دیگر در استانبول، صبحانه در زیرزمین وبا منوی بسیار بسیار بدی مانند نداشتن کره، سرو می شود!
اقامت در هتل: آگوست 2015 - سفر با خانواده

منتشرشده در راهنما

در طول سالهای گذشته یک روند افزایشی از مردم در حال حرکت جهت اقامت ترکیه بوجود آمده است. در این میان آمریکایی ها، انگلیسی ها و هلندی ها و بسیاری دیگر از کشورهای توسعه یافته نیز وجود دارند.در بررسی های انجام شده توسط جامعه شرح بین المللی، ترکیه مقام چهلم در کیفیت کلی زندگی  را دارد. این نتیجه از بینش مهاجران واقعی حاصل شده است.
طبیعتاً،محبوبترین شهرها برای مهاجران بزرگترین شهرها هستند:استانبول،آنکارا و ازمیر
دلیل اصلی برای اقامت ترکیه هزینه پایین زندگی است.مخصوصاً،در مقایسه با کشورهای مانند: انگلستان،آلمان و هلند،

منتشرشده در اقامت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه و خرید مرکز آموزشی مرادپاشا

منتشرشده در ثبت شرکت درترکیه

استانبول جشنواره های ویژه سال نوی میلادی تا چند روز دیگر آغاز میشود.

.این جشنواره در روزهای بین نهم و دهم دسامبر ( ۱۰ – ۹ ) در استانبول برگزار خواهد شد.

منتشرشده در اقامت در ترکیه

موضوع اعطای حق شهروندی به خریداران خارجی ملک در ترکیه در دستور کار قرار گرفته است

 

نیهات زیبکچی اوغلو، وزیر اقتصاد ترکیه که به عنوان میهمان در برنامه همایش سرمایه گذاران کشورهای خلیج با بخش غیرمنقول ترکیه، حضور داشت، اظهار کرد:"تلاشهایی برای اعطای مستقیم امتیاز شهروندی جمهوری ترکیه به خارجیانی که در کشورمان ملک خریداری کنند در جریان است

منتشرشده در اخبار اقتصادی ترکیه

– چگونه مطمئن شوم كه ملكي را گران نمي خرم ؟

سازندگان معتبر و مورد تایید ما در هر دوره 3 ماهه ( گاهاً بيشتر يا كمتر ) اقدام به ارائه ليست قيمت جديد محصولات خود مينمايند كه اين قيمتها با توجه به پيشرفت فيزيكي پروژه و استقبال خريداران بطور ميانگين 20% در هر نیمسال  افزايش مي يابد . اين ليست در اختيار كل آژانسهاي املاك و دولت تركيه قرار ميگيرد  و بهيچ وجه آپارتماني خارج از ليست قيمت فروخته نمي شود .

2 – براي سود بيشتر در امر خريد مسكن در تركيه شما چه نوع خريدي را پيشنهاد ميكند؟

سودآور ترين خريد براي ايرانيان پيش خريد از سازندگان معرفي شده توسط کارشناسان ما است .

كارشناسان ما علاوه بررسي اعتبار مدارك  پروژه ، مالکیتها، استعلام از شهرداری ، اداره ثبت و سایر ارگانهای دخیل در صدور سند و ارزیابی سوابق شرکت سازنده، موقعيت و پتانسيل هاي پروژه ها را براي ارزش افزوده در آينده مطالعه مينمايند ( مثلا برنامه گسترش شبكه مترو در 5 سال آينده يا ساير خدمات شهري كه در آينده توسط شهرداري يا شركتهاي خصوصي انجام خواهد گرفت ) و سودآور ترين  پروژه ها را به مشتري معرفي ميكند .

3 – آيا امكان دريافت سند قبل از اتمام پروژه وجود دارد ؟

بله در بعضی پروژه ها خریدار میتواند قبل از اتمام پروژه ، سند ملک خود را دریافت نموده و از مزاياي قانوني خريد املاك در تركيه نظیر اخذ اقامت  بهره مند گردند .

4 - آيا وام بانکی به خريدار تعلق ميگيرد؟

خريدار به دو طريق ميتواند از وام خريد استفاده نمايد و پرداخت بخشي از ثمن معامله را به آينده موكول  كند :

1 – دريافت وام از شركت سازنده ملك                         2 – دريافت وام از بانكهاي كشور تركيه

براي خريداران حقيقي با پاسپورت ايراني، متاسفانه امكان اخذ وام از بانكهاي تركيه ممكن نمي باشد ولي  بخشی از سازندگان تسهيلاتی را در پرداخت کل مبلغ خريد در نظر گرفته اند( گزينه شماره 1 ) .

خريدار ميتواند با پرداخت درصد مشخصی از کل قيمت خريد، باقيمانده را يا بطور ماهيانه پرداخت کند ( اين اقساط ميتواند حتي پس از تحويل ملك  ادامه يابد ) و يا خریدار ملک خود را برای مدت زمان مشخصی به سازندهٔ ملک اجاره دهد. درآمد حاصله از اين نوع اجاره بعنوان باقيماندهٔ مبلغ خريد محسوب می شود.

5 – آيا سايت  در مركز شهر استانبول ملك براي فروش دارد ؟

بله، ما در جهت پوشش خواسته های مشتریان در اکثر مناطق استانبول ملک برای فروش داریم. ولی  بعلت قديمي بودن و وجود آثار تاريخي زياد در شهر استانبول، محدوديتهاي زيادي از سوي سازمان UNESCO  و شهرداري استانبول براي ساخت و ساز در مركز شهر وجود دارد و اكثر سازندگان ترجيح ميدهند تا ساخت و ساز را در منطقه غرب استانبول yeni Istanbul  انجام دهند تا علاوه بر هواي تميز فضاي بيشتري را براي فضاي سبز محوطه و خدمات رفاهي در محوطه به خريداران ارائه دهند .

6 – در انتخاب منطقه برای خرید ملک در استانبول، آیا شما منطقه خاصی را برای  مشتریان ایرانی توصیه میکند؟

بلی، کارشناسان شرکت با مطالعه و تحقیق در محلات و مناطق شهر استانبول، پروژه ها و املاک منطقه غرب ( بخش اروپائی استانبول ) را مناسبترین گزینه جهت معرفی به خریداران خارجی یافتند .

بخشی از دلایل ارجحیت این منطقه بشرح زیر می باشد :

* منطقه Yeni Istanbul در 30 سال اخیر و بر اساس اصول و استانداردهای شهرسازی اروپا بنا شده و کلیه فضاهای مورد نیاز برای اسکان شامل فضاهای آموزشی ، تجاری ، درمانی و .... پیشبینی گردیده است.

  • * با توجه به ارزان بودن زمین و عرصه  در ده سال گذشته، بزرگترین مراکز تجاری و تفریحی و دانشگاهی در این منطقه از استانبول احداث شده و یا در حال احداث می باشد ( بعنوان مثال بزرگترین شعبه MIGROS یا  CARREFOUR  در این بخش از شهر بوده ) و سازندگان پروژه های ساختمانی امکان اختصاص سطح بیشتری از عرصه به فضای سبز و اماکن تفریحی دارند.
  • * بعلت شروع همزمان دهها پروژه ساختمانی در این منطقه، قیمت املاک بصورت رقابتی و در خور  توان مالی اکثر خریداران ایرانی میباشد . ( این روند حداکثر تا یکسال ادامه خواهد یافت )
  • * هر سال این منطقه از استانبول شاهد احداث و افتتاح دهها مورد امکانات رفاهی نظیر متروبوس، پارک جنگلی و ... میباشد که بیشبنی افزایش شدید قیمت در چند سال آینده را متصور میسازد .
  • * سطح فرهنگ بالای ساکنین منطقه ، پائین بودن جرم و جنایت و امنیت بالا، تمیز بودن هوا و آب دریا ، نزدیکی به پروژه در حال ساخت بزرگترین مجتمع تفریحی ساحلی خاورمیانه، نزدیکی به تنها منطقه قابل شنا کردن و پلاژهای ساحلی استانبول و .... همه موجب گردیدند که این شرکت، منطقه Yeni Istanbul  را بعنوان بهترین گزینه جهت معرفی به خریداران خارجی انتخاب کند.

7 – فاصله "yeni Istanbul" تا مركز شهر چقدر است ؟

با افتتاح خط metro bus در بزرگراه E5  زمان رسيدن به مركز شهر به 30 دقيقه كاهش يافته . ضمنا با انتقال تدريجي مراكز دولتي و افتتاح مداوم مراكز خدماتي، دانشگاهها، بيمارستانها، مراكز خريد و توريستي و هتلها در yeni Istanbul  نيازي به رفتن به مركز شهر وجود ندارد .

8 – كيفيت ساخت و مقاومت ساختمانهاي مورد فروش در برابر زلزله چگونه است ؟

از نظر مقاومت بناهای استانبول در برابر زلزله کل بناها به دو گروه قبل و بعد از زلزله 1999 تقسیم میشود. پس از این زلزله تمرکز بیشتری روی ضد زلزله بودن بناها انجام شد .

کیفیت ساخت پروژه های جدید ترکیه، مطابق آخرین استانداردهای اروپا است.  بخش پیمانکاری و ساخت و ساز ترکیه یکی از فعالترین و پویاترین پیمانکاران جهان است. در سال ۲۰۰۷ بیست و دو شرکت پیمانکاری و ساختمان سازی از ترکیه در فهرست بهترینهای مهندسی عمران جهان جای گرفتند که از این لحاظ  رتبه سوم جهان را  پس از كشور آمريكا و چين داراست.

9 – "افزايش قيمت سالانه مسكن" در تركيه چقدر است ؟

طبق آمار کشور ترکیه بازار مسکن در شهرهای بزرگ نظیر استانبول و آنتالیا رشد بین 10% تا 15% داشته و این رشد برای سالهای آتی نیز پبش بینی میشود البته در املاک توصیه شده توسط ما سود پیش بینی شده بین 20% تا 40% می باشد.  

10 - آیا امکان خرید خانه دست دوم توسط این شرکت وجود دارد؟  بلی علاوه بر خرید از شرکت سازنده ما میتوانیم خانه های دست دوم را نیز برای مشتریان خرید کنیم .

 

11 -  از چه زمانی ميتوانم درخواست "اقامت ترکیه" را پيگيری کنم؟ پس از دريافت سند مالکيت  (Tapu)

 

12 -  پروسهٔ بررسی درخواست اقامت ترکیه" چه مدت است؟ پس از دریافت سند خریدار سند ملکی خود بعلاوه سایر مدارک درخواست شده را به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود برده و ویزای یکساله خرید خانه به پاسپورت خریدار الصاق میگردد.

شهرهائی که نمایندگی ترکیه در آن موجود است  تهران ، تبریز ، ارومیه ، کابل ، مزار شریف و هرات می باشد

 

12 – قيمت يا متراژ واحد خريداري شده آيا ممكن است در دريافت " اقامت "  تاثير بگذارد ؟  برای دریافت اقامت یک خانواده خير

 

13 - آيا این مجموعه پوسهٔ درخواست "اقامت ترکیه" من را انجام ميدهد؟ بله، اخذ اقامت ترکیه یکی از خدمات پس از فروش ما  به خریداران املاک از این شرکت می باشد

مشاوره و اطلاعات بیشتر

https://t.me/turkeyportal_ir

00902128543042

 00905314393384

منتشرشده در اقامت در ترکیه

شاید به جرات بتوان گفت مهمترین مسدله هر شخصی در امرمهاجرت برنامه کار در کشور مقصد است. در ترکیه دولت این کشور سیاست های حمایتی خوبی برای سرمابه گذاران خارجی تدارک دیده که اولین اقدام امکان ثبت شرکت برای سرمای گذاری خارجی به تنهایی وبدون نیاز به شریک ترک است موردی که در کشورهای عربی نظیر امارات تبدیل به منبع درآمدی بزرگ برای اعراب شده است!!در امور مرتبط با ملک نیز فروش بصورت عرصه و اعیان است که حتی در صورت فوت مالک ،وراث میتوانند براحتی ملک را به فروش برسانند

منتشرشده در اقامت در ترکیه

خرید ملک در آنتالیا و آلانیا یا استانبول اینها عنوان تبلیغات هست که در سایتها و شبکه های ماهواره ای معمولا پخش می شود

در این مطلب کوتاه سعی نموده ایم پروسه خرید ملک و دریافت اقامت را با جزئیات بیشتری تشریح کنیم مورد بسیار مهمی که باید توجه کنید این است که با خرید ملک اقامت کوتاه مدت یکساله دریافت می کنید و نه اقامت دائم

و مورد مهم از کجا مطمئن شویم ملک خریداری شده هیچگونه  مشکلی در سند یا ... ندارد ؟؟

منتشرشده در اقامت در ترکیه
پنج شنبه, 21 خرداد 1394 18:57

وضعیت کاری ایرانیان در ترکیه

وضعیت کاری ایرانیان در ترکیه

شاید برای ایرانیانی که قصد خرید ملک در ترکیه یا اقامت ترکیه دارند بزرگترین دغدغه کار در ترکیه یا سرمایه گذاری در ترکیه باشد موضوعی که اکنون برای بسیاری از ایرانیانی که طی چند سال گذشته به ترکیه آمده اند حل شده باشد ویا خیر....  برای آگاهی از وضعیت فعلی ایرانیان شاغل و حتی غیر شاغل در ترکیه خواندن این مطلب  خالی از لطف نیست

ایرانیان در ترکیه به چند دسته تقسیم میشوند

منتشرشده در اقامت در ترکیه

16علامــت کــــــه نشون میــــده تازه به ترکیه  اومدین!!!

  1. دوستانت رو مجبور می کنی بهت زنگ بزنن چون هنوز بلد نیستی یا یادت رفته تعرفه شارژ و کنتور بخری!

منتشرشده در اقامت در ترکیه

مقاسه قیمتی و امکانات  خرید ملک در ترکیه (استانبول) و ایران (تهران)

پروژه های در نظر گرفته شده مجتمع های مسکونی  عمومی می باشد

استانبول

تهران

از 300 میلیون

از 300 میلیون

قیمت

دارد

دارد

امنیت 24 ساعته

دارد

ندارد

سرویس تا مترو بوس یا بی آر تی 

دارد

 بستگی به پروژه

زمین بازی کودکان

دارد

ندارد

محوطه حیوانات خانگی

دارد

ندارد

استخر روباز

دارد

ندارد

استخر سرپوشیده

دارد

ندارد

سونا

دارد

ندارد

جکوزی

دارد

ندارد

زمین والیبال

دارد

ندارد

زمین بسکتبال

دارد

ندارد

زمین فوتبال

دارد

بستگی به پروژه

فروشگاه

دارد

ندارد

آرایشگاه

دارد

ندارد

مرکز تناسسب اندام

دارد

باربکیو

بستگی به پروژه

بستگی به پروژه

محوطه پیاده روی

950 لیر

معادل 1.200.000 تومان

712 هزار تومان

حداقل دستمزد وزارت کار

بستگی به پروژه

بستگی به پروژه

دسترسی به مجتمع خرید فروش

دارد

ندارد

مرکز تاسیسات مجتمع

دارد

ندارد

محیط بین المللی

دارد

ندارد

امکان تجارت با کشور های آمریکایی و اروپایی

دارد

کمتر از ترکیه

جشنواره ها و فستیوال های در حوزه های مختلفی بخصوص خرید وفروش ،هنری

هوای تمیز خنک

هوای گرم عموما خطر دار برای سالمندان و کودکان

 وضعیت آب و هوا

به نسبت ایران بالاتر

پایین

هزینه های انرژی (آب - برق – گاز- بنزین)

به نسبت ایران بالاتر

هزینه های جاری

شاید بزرگترین مورد ایرانیان برای خرید ملک در ترکیه  رشد سرمایه ای مجتمع های مسکونی در تهران به نسبت استانبول است در این مورد لازم به توضیح است

منتشرشده در اقامت در ترکیه

بنا براطلاع واصله از اداره کل مهاجرت وزارت کشور ترکیه:

 از تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴  مطابق با  ۱۸ مه ۲۰۱۵ کلیه درخواستهای اتباع خارجی برای اقامت در ترکیه و یاتمدید اقامت بایستی از طریق مراجعه متقاضیان به سامانه www.goc.gov.tr انجام پذیرد.

دیگر اطلاعات مفید در این زمینه به شرح ذیل می باشد:

الف – برای کسانی که اولین بار درخواست اقامت می کنند:

برای این متقاضیان ۵  مرحله به شرح ذیل پیش بینی شده است:

 ۱-مراجعه به سامانه  www.goc.gov.tr ؛

۲- تکمیل فرم مربوطه در سامانه و چاپ فرم تکمیل شده؛

۳- واریز نمودن هزینه مربوطه که مبلغ آن توسط سامانه مشخص می شود ، در بانکها و مراکزی که مشخص شده است؛

منتشرشده در اقامت در ترکیه

اقامت ترکیه و20 تفاوت اساسی زندگی در ترکیه با ایران

1-پول پیش خانه در ترکیه مثل ایران اعدادی نجومی مانند 20 میلیون و50 میلیون و... نیست پول پیش دریافتی به اندازه 2 برابر کرایه هر ماه است مثلا اگر کرایه ماهیانه 1000 لیر معادل 1.300.000 تومان باشد دوکرایه معادل 2.600.000 با یک کرایه ابتدای ماه گرفته میشود

2-هزینه بنگاه یا آرانس املاک برای عقد قرارداد 10 یا 12 درصد کل مبلغ کرایه یکسال است

3-سینماهای جدید ترکیه در مراکز خرید و فروش راه اندازی شده اند شرکت Cinemaximum یکی از قویترین شرکتها در این زمینه اقدام به افتتاح سینما در بزرگترین مراکز خرید استانول کرده است و هزینه بلیط هر فیلم با توجه به سه عامل متغیر است  زمان به عنوان مثال تعطیلات  آخر هفته ،صنف(به عنوان مثال دانش آموزان و دانشجویان از تخفیف برخوردارند) وهمجنین کیفیت سینما به عنوان مثال سینما آی مکس و فیلم سه بعدی متغیر است هزینه متوسط بلیط از 12 الی 20 لیر معادل می باشد که البته فیلم های اکران شده اکثرا فیلم های جدید هالیود است

4-هزینه های شارژماهیانه ،آب گرم ،آب سرد ، تاسیسات (شوفاژ) بصورت فاکتور های جداگانه اخذ می شود و معمولا 300- 500 لیر در ماه است (در واحد های حالت مجتمع مسکونی رزیدنس)

5-  هزینه های پوشاک در  ترکیه به نسبت ایران بسیار پایینتر و با کیفیت تر است

6-  هزینه های حمل و نقل حتی وسائل نقلیه عمومیترکیه  بسیار بالاتر از ایران است مثلا هزینه استفاده از متروبوس (بی ار تی ) 3.25 لیر ،مترو 1.5 لیر  است

منتشرشده در آخرین رویداد
یکشنبه, 02 فروردين 773 09:48

سرمایه گذاری در ترکیه

چرا سرمایه گذاری دراقامت ترکیه را به شما پیشنهاد می کنیم؟

 

سرمایه گذاری در املاک  و زمین در واقع سرمایه گذاری مطمئنی برای آینده می باشد.

 

بین سالهای ۱۹۹۸ و ۲۰۰۴  میلادی به ارزش زمین و املاک شرق اروپا  ۴/۸ میلیون یورو افزوده شده است.

 

در واقع به ارزش هر سنت در سرمایه گذاری املاک تا ۲۰ درصد افزوده شده است.

منتشرشده در واردات و صادرات

پروسه مراجعه برای اخذ مجوز فعالیت در مناطق آزاد اقامت ترکیه :
برای فعالیت در مناطق آزاد ابتدا باید محل مناسب در منطقه آزاد انتخاب و پیش قرارداد امضا شود سپس باید از مدیریت کل مناطق آزاد سازمان تجارت خارجی ترکیه مجوز فعالیت اخذ شود .

منتشرشده در اقامت در ترکیه
صفحه1 از9

Designed and implemented by: TAK™ Design © 2018