مقایسه طول انتظار برای خرید ملک در ترکیه وایران

طول انتظار برای خرید ملک در ترکیه وایران چقدر است
به گزارش روزنامه شهروند، ایرانی‌ها برای خرید یک خانه ١٠٠متری نوساز در مناطق جنوبی تهران، حداقل ٤ و حداکثر ١١٥‌سال انتظار می‌کشند!

این در شرایطی است که برای خرید خانه‌ای با همین مشخصات حداکثر انتظار ایرانی‌ها به ٢١١ و ٢٠٤‌سال نیز رسیده که  اوج این انتظار در یک دهه گذشته، در سال‌های ٨٦ و ٨٧ اتفاق افتاده است. پس از آن بیشترین طول انتظار ایرانی‌ها برای خانه‌دار شدن در ‌سال ٩١ رخ داده که مدت زمان این انتظار ١٧٧‌سال بوده است. به این ترتیب رکورد طول انتظار برای خانه‌دار شدن در دولت دهم به بیشتر از دو قرن نیز رسیده است

این در حالیست که در ترکیه بانکهای این کشور برای  خرید ملک در ترکیه تسهیلاتی  تا 80 درصد کل هزینه خانه در نظر گرفته اند البته این تسهیلات برای شهروندان ترک یا شهروندان خارجی دارای اقامت کاری  ترکیه در نظر گرفته شده است وبا توجه به اینکه کلا هزینه  خرید ملک در ترکیه در استانبول که یکی از گرانترین شهرهای ترکیه میباشد به نسبت تهران ارزانتر می باشد (حتی شما با حدود 100 میلیون هم میتوانید در مناطق جنوب استانبول ملکی بخرید )با حساب سرانگشتی میتوان متوجه شد با حدود 25 میلیون تومان یک شهروند ترک میتواند خانه ای برای خود بخرد که طی 3تا 2  سال براحتی می تواند اینکار را انجام دهد.     .

تاريخ آخرين ويرايش یکشنبه, 04 تیر 1396 22:06

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

پرسش و پاسخ اقامت

از طریق اجاره منزل اقامت توریستی یکسال قابل تمدید میتواننید بگیرید

درخواست مشاوره

نام (*)

نام خود را صحیح وارد کنید
ایمیل (*)

ایمیلخود را صحیح وارد کنید
شماره تلگرام یا واتس آپ

Invalid Input
سوال (*)

Invalid InputInvalid Input© 2018 تمامی حقوق وبسایت متعلق به ترکیه پرتال می باشد