هزينه زندگي در تركيه

 

اقامت در ترکیه

 

 

 

هزینه اقامت در تركيه

 

دراقامت در تركيه با توجه به انتخاب و بودجه ی خود می توانید مسکن یا خوابگاه مناسبی با توجه به شرایط خود براي زندگي تهیه نمایید. به صورت کلی هزینه اقامت در تركيه درمقایسه با ایران پایین تر می باشد.

حدود هزاران نفردانشجو در شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول ، آنکارا ، ازمیر و...زندگی خوابگاهی و دانشجویی دارند. با توجه به کیفیت خوابگاه ها وآپارتمان ها از نظر امکانات و موقعیت محل زندگی هزینه ها متفاوت می باشد. شما می توانید در صورت تمایل در خوابگاه سکونت نمایید. بيشتر دانشگاه های دولتی ترکیه برای دانشجویان غیر بومی خود خوابگاه اختصاص داده اند. خوابگاه های دولتی عموماً شامل اتاق های یک –دو وچهار نفره می باشند. هزینه  ماهیانه  این اتاق ها از 150 لیر تا 300 لیر می باشد. خوابگاه های خصوصی نیز با توجه به هر شهر و امکانات دارای هزینه های متفاوتی می باشند. به طور مثال اجاره خوابگاه های تک نفره در استانبول سالانه 7000 لیر است که دارای امکانات اینترنت، نظافت، رستوران و...می باشند.

 

درمورد اجاره  مسکن نیز با توجه به موقعیت و امکانات (مبله ، ...) اجاره ها شهر به شهر متفاوت می باشد. در کشور ترکیه مالکان مسکن غالباً دپوزیت ( رهن )‌ دریافت نمی کنند. برای مثال هزینه  یک واحد آپارتمان به مساحت 50 متردرمنطقه  نزدیک به دانشگاه جراح پاشا در استانبول 450-650 لیر و در آنکارا همین آپارتمان در یک منطقه  متوسط 450-350 لیر است.

 

هزینه موادغذایی در تركيه

 

هزینه  مواد غذایی در اقامت در تركيه را  می توان به دو بخش تقسیم کرد.

 

1-مواد اولیه برای پخت وپز

 

هزینه خرید مواد اولیه برای پخت و پز با ایران برابر است و گاهاً در شهرهای ارزان تر مانند آنکارا و ازمیر این هزینه  با توجه به کیفیت و تنوع اجناس در مقایسه با تهران قیمت مناسب تری دارند.

 

2-صرف غذا در رستوران

 

هزینه صرف غذا در رستوران های ترکیه با توجه به کیفیت آن ها و ارایه خدمات قابل توجه است و این مورد در شهری مانند استانبول چشمگیرتر است. از آنجا که دانشگاه های دولتی دارای امکانات سلف سرويس می باشند لذا استفاده از امکانات دانشگاه برای دانشجویان مقرون به صرفه می باشد.

 

3-هزینه  ایاب و ذهاب

 

درترکیه سیستم عمومی حمل ونقل شامل مترو، اتوبوس، تاکسی، متروباس، دولموش و...می باشد. در اتوبوس ها و مترو معمولاً با استفاده از کارت های اعتباری هزینه  1لیر تا 2 لیر می باشد و با استفاده از کارت دانشجویی 50 درصد تخفیف در هزینه  خرید کارت شامل حال دانشجویان می شود. در تاکسی ها نیز کرایه بر اساس تاکسی متر محاسبه می گردد.

ساده ترین ، سریع ترین و ارزان ترین راه اقامت در تركيه مداوم بیش از سه ماه  ، ثبت نام و تحصیل درکالج های زبان معتبر این کشور است. ثبت نام کالج زبان در کمتر از یک هفته قطعی می شود و می توانید برای ویزا اقدام کنید. کالج ها در شهرهای مختلف ترکیه مانند استانبول و آنکاراو...می باشد واکثر کالج ها دارای خوابگاه سرویس رفت و آمد و دو وعده ی غذایی می باشد.برای اطلاع از جزییات کالج های زبان ترکیه و اخذ پذیرش از کالج های زبان ترکیه تنها کافیست کپی پاسپورت و یک قطعه عکس خود را ارسال نمایید تا در اسرع وقت در کالج زبان دلخواه شما پذیرش انجام شود

تاريخ آخرين ويرايش سه شنبه, 28 بهمن 1393 16:53

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

پرسش و پاسخ اقامت

از طریق اجاره منزل اقامت توریستی یکسال قابل تمدید میتواننید بگیرید

درخواست مشاوره

نام (*)

نام خود را صحیح وارد کنید
ایمیل (*)

ایمیلخود را صحیح وارد کنید
شماره تلگرام یا واتس آپ

Invalid Input
سوال (*)

Invalid InputInvalid Input© 2018 تمامی حقوق وبسایت متعلق به ترکیه پرتال می باشد