پنج شنبه, 03 اسفند 1396 11:30

هزینه های زندگی در ترکیه به پول ایران

هزینه های زندگی در ترکیه به پول ایران هزینه های زندگی در ترکیه به پول ایران هزینه های زندگی در ترکیه به پول ایران

هزینه زندگی در ترکیه یکی از موارد مهم برای کسانی است که هدف مهاجرت و زندگی در ترکیه را دارند . ( البته با توجه به نوسانات نرم ارز ، اعدادی که در این متن آورده شده است بروز می باشد ولی جهت سهولت مبلغ به لیر و تومان عنوان شده است . )

در شهرهای مختلف و بزرگ ترکیه مانند استانبول ، آنتالیا ، ازمیر و آنکارا شما با رقمی در حدود 1.000 لیر ( اگر هر لیر را 2000 تومان در نظر بگیریم ،  معادل دومیلیون تومان  ) می توانید در برج با امکاناتی مانند : استخر ، سالن ورزشی و نگهبانی 24 ساعته و ... آپارتمان 50 متری ( البته بدون وسیله ) اجاره نمایید .

 

شایان ذکر است برای خرید همین آپارتمان با توجه به دسترسی و منطقه ، از حداقل 180.000 لیر ( معادل سیصد و شصت میلیون   تومان ) شروع می شود .

ماهیانه عددی حدود 500 لیر ( معادلیک میلیون تومان ) جهت شارژ ساختمان ، هزینه های آب ، برق ، گاز ، اینترنت و سایر هزینه های جاری خواهید داشت . برای آپارتمانهای بزرگتر دوخواب و سه خواب ، این مبلغ مسلما بالاتر خواهد بود .

به عنوان مثال : برای آپارتمان دو خوابه عددی در حدود 1.600 لیر ( معادل سه میلیون دویست هزار تومان ) و برای آپارتمان سه خوابه عددی حدود 2000 لیر ( معادل چهارمیلیون تومان ) ماهیانه ، برای اجاره در نظر گرفته می شود .

در این کشور برای اجاره آپارتمان ، در زمان انعقاد قرارداد لازم است معمولا دو برابر اجاره یک ماهیانه مبلغی تحت عنوان دپوزیت پرداخت نمایید که در زمان اتمام قرارداد قابل استرداد می باشد . مثلا برای آپارتمان یک خوابه داخل برج یا آپارتمان دو خوابه معمولی این عدد 2.000 لیر ( معادل چهارمیلیون تومان ) می باشد .

سایر هزینه های جاری مانند هزینه خوراک ، پوشاک و غیره را نیز می توان با شهر بزرگی مثل تهران مقایسه کرد . مثلا در استانبول برای هر فرد مبلغ 1.000 لیر ( معادل دومیلیون تومان ) به عنوان هزینه های زندگی پیش بینی می شود . البته با توجه به افزایش تعداد افراد یک خانواده این عدد تا 800 لیر ( 1.600.000 تومان ) و یا 640 لیر ( 1280.000 تومان ) برای هر فرد سرشکن خواهد شد .

 

مورد بعدی و مهم دیگری که بایستی در نظر داشت مدیریت هزینه های مربوط به حمل و نقل و هزینه های تفریحات در ترکیه می باشد که بایستی توسط خود  شخص مدیریت گردد . 

تاريخ آخرين ويرايش سه شنبه, 20 شهریور 1397 19:40

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

پرسش و پاسخ اقامت

از طریق اجاره منزل اقامت توریستی یکسال قابل تمدید میتواننید بگیرید

درخواست مشاوره

نام (*)

نام خود را صحیح وارد کنید
ایمیل (*)

ایمیلخود را صحیح وارد کنید
شماره تلگرام یا واتس آپ

Invalid Input
سوال (*)

Invalid InputInvalid InputDesigned and implemented by: TAK™ Design © 2018