پنج شنبه, 14 دی 1396 10:46

هزینه زندگی در استانبول

هزینه زندگی در استانبول هزینه زندگی در استانبول هزینه زندگی در استانبول

هزینه زندگی در استانبول

به دلیل سئوالات بی شمار شما دوستان در مورد هزینه زندگی در استانبول مجموعه ترکیه پرتال تصمیم گرفته این مطلب را به صورت خلاصه و مفید دراختیار شما عزیزان قرار دهد.

هزینه هایی مثل اجاره خونه،وسایل حمل و نقل عمومی وهزینه های جاری مثل آب و برق و گاز هزینه خوراک پوشاک که از مهمترین هزینه های عمومی هر فرد است. شما با این توضیحات می توانید به طور تقریبی هزینه زندگی خودتون رو در استانبول حساب کنید.

اجاره خونه

اولین و اصلی ترین هزینه زندگی در استانبول کرایه خانه است که اصلا نمیتوان نسخه کاملی در این مورد پیچید همانطور که نمیتوان در مورد شهر تهران قیمت ثابتی در مورد اجاره و یا خرید خانه توضیح داد،اما میتوان به طور متوسط هزینه اجاره خانه یک خوابه که در اینجا 1+1میگویند با متراژ 70 متری به بالا در یکی از مناطق متوسط استانبول مانند بیلیکدوزو را تخمین زد.هزینه اجاره موارد ذکر شده در این منطقه از 1000 لیر ترکیه شروع میشه و بستگی به این دارد که خانه مبله باشه یا خیر البته این مقدارهزینه بستگی به نوع انتخاب خانه و زندگی شما در کدام مجتمع و یا کدام برج و یا کدام شهرک در منطقه بیلیکدوزو دارد که با توجه به امکاناتی که هر خانه مثل استخر،سالن ورزشی و...دارد میتوان قیمت 100 تا 200 لیر به شارژ ماهیانه خانه اجاره شده اختصاص داد.اما به طور کامل قیمت های ذکر شده بستگی به انتخاب خانه شما در کدام محله و منطقه در استانبول دارد.

حمل و نقل

دومین هزینه زندگی در استانبول جابجایی و حمل و نقل هست. مترو متروبوس(همان بی آرتی خودمان) اتوبوس مینی بوس و دولموش(همان ون های خودمان) و البته تاکسی که نسبت به وسایل حمل و نقل عمومی گرانتر است. برای استفاده از این وسایل عمومی شما نیاز به آکپیل (کارت الکترونیک شهر استانبول) دارید،این آکپیل شارژی هست که برای اولین استفاده ۲٫۳ لیر از شارژ کم میشه و برای سفرهای بعدی تا کمتر از دو ساعت شامل کمی تخفیف میشه والبته هزینه مینی بوس و دولموش رو باید نقد حساب کنید که بسته به مسیرتون هزینه رو بهتون اعلام میکنند.

خوراک

هزینه بعدی و مهم در زندگی هزینه خوراک هست. به طور کلی هزینه های خوراک اینجا تقریبا با تهران یکسانه و کمی  ارزونتر که شما عزیزان میتوانید بنا به در نظر گرفتن بوجه خود از فروشگاه های زنجیره ای مثل(بیم،شوک،A.101 و...)که ارزانتر از فروشگاه هایی مثل(میگروس،کرفور و...)تمامی مایحتاج های خود را تامین کنید واین را در نظر داشته باشید که از تخفیف های ویژه این فروشگاه ها به وابسطه رسانه های تصویری باخبر شوید.

هزینه زندگی در استانبول برای تفریح

برای تفریح در شهر استانبول هیچ سقفی وجود ندارد وشما می تونید تمام حقوق یک ماهتون رو یک شبه صرف تفریحتون کنید.پس ما در این مورد وارد بحث نمیشویم واطلاع رسانی که میکنیم این است که در اینجا تفریحات بسیارمتنوع و هزینه ها هم متفاوت است به طور مثال میتوان برای یک شام سبک یک نفره به قیمت 7 لیر و یا با 200 تا 250 لیر یک شام عالی در رستوران رویایی میل کنید و این بستگی به بوجه شما دارد.

 هزینه جاری و اجباری زندگی

مورد بعدی به هزینه های جاری زندگی در کشور ترکی مربوط میشود مثل آب،برق و گاز که از گرونترین هزینه جاری در کشور ترکیه است.

هزینه آب در ماه برای یک نفر 25 تا 50 لیر ترکیه میباشد که آشامیدنی نیست و شما میتوانید در ماه 15 لیر برای هزینه آب آشامیدنی در نظر بگیرید.

هزینه برق هم برای یک نفر در تابستان بین 30 تا 60 لیر و زمستان 45 تا 75 لیر در نظر بگیرید و اما گاز که گرونترین هزینه جاری برای زندگی یک نفره در ترکیه است برای تابستان برای پخت و پز بین 15 تا 25 لیر میباشد و در زمستان برای گرمایش آب و خونه و پخت و پز از 75 تا200 است که تمامی این موارد ذکر شده بستگی به نوع مصرف شما عزیزان دارد.

هزینه اینترنت هم به طور متوسط از ایران گرونتره که برای سرعت ۸ مگابایت و حجم ۶۰ گیگابایت در ترکیه ماهانه ۶۰ تا ۸۰ لیر در نظر بگیرید.

پوشاک

تنها چیزی که اینجا از ایران به مراتب ارزونتر و باکیفیت تره پوشاک هست که شما با در نظر گرفتن نوع سلیقه و بوجه خود مینوانید پوشاک خود را تهیه کنید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

پرسش و پاسخ اقامت

از طریق اجاره منزل اقامت توریستی یکسال قابل تمدید میتواننید بگیرید

درخواست مشاوره

نام (*)

نام خود را صحیح وارد کنید
ایمیل (*)

ایمیلخود را صحیح وارد کنید
شماره تلگرام یا واتس آپ

Invalid Input
سوال (*)

Invalid InputInvalid InputDesigned and implemented by: TAK™ Design © 2018