مزایای شهروندی در ترکیه وبرخی قوانین اقامت ترکیه

- امکان دریافت   اقامت دائم وپاسپورتکشور ترکیه

- تجارتآزادو به دور ازتحریمدر سراسرجهان

-افتتاح حسابهای بین المللیبانکیدر بانکهای سراسرجهان

- دریافتتسهیلات،وام، جهتخریدمستغلات وسایل نقلیه و ... با بهره بسیار پایین(1 تا 4 درصد)

-زندگیدر یک کشور امن دنیا

- امکانتحصیلارزان در دانشگاههای کشور ترکیه ( درمقایسهبا فردی که بااقامت ایرانبرای دانشگاه کشور ترکیه اقدام می نمایدهزینه پرداختیشما بسیار ناچیز خواهد بود )

- تسهیلات و سهولات در خصوصاخذ ویزااز کشورهایاروپا و آمریکا( برای فردی باپاسپورت ایراناخذ ویزای آمریکا بسیار مشکل است اما در صورتی که شما کارت    اقامت ترکیه را دارا باشید با داشتن موجودی حساب بانکی در حدود 20 هزار دلار به راحتی می توانید برایویزای آمریکااقدام نمایید و احتمال رد شدن درخواست ویزای شما بسیار پایین است)

- امکانمدیریتشرکت بر بستر اینترنت از ایران و یا سراسر جهان

- امکان دریافتشماره های بین المللیتلفن در ترکیه برایتجارتشما

پس از سالها بحث و بررسی در ماه می سال 2012 لایحه شماره 2644- ماده 35 مورد تصویب مجلس ترکیه قرار گرفت که مضمون قانون مطرح شده از سوی دولت ترکیه مبنی برحذف اصل عملکرد متقابل برای دولت ها میباشد، و به معنای این است تمامی شهروندان خارجی قادر به خرید املاک و مستغلات در ترکیه هستند حتی اگر کشور متبوع، خود این گونه حقوق را به کشور ترکیه اعطا ننموده باشد و امروز با مشخص شدن لیست کشورهای مجاز به خرید، این قانون به اجرا درآمد و بدین معنیست که با اتباع ایرانی مانند اتباع ترک و یا سایر کشورها خارجی رفتار خواهد شد و قوانین انتقال سند مالکیت ملک و وراثت ملکی که برای اتباع ترک اجرا میشود برای ایرانیان نیز قابل استناد خواهد بود و این املاک به همان صورت نیز قابل فروش و انتقال سند هستند.
با تصویب این قانون فرصت های مناسب برای سرمایه گذاری افزایش یافته و با این سیاست اقتصاد ترکیه بیش از بیش رشد خواهد کرد. طی سالیان اخیر دولت ترکیه همواره سعی بر این داشته تا شرایط کار و تجارت بین الملل را همواره بهبود بخشد. همچنین کشور ترکیه یکی از بهترین کشور های دنیا با توجه به فرهنگ و سهولت رفت و آمد به ایران برای اخذ اقامت، سرمایه گذاری و کار برای ایرانیان میباشد.با اجرای قانون جدید اتباع خارجی و ایرانیان امکان خرید ملک و همچنین اراضی شهری را تا سقف 300،000متر مربع جهت سرمایه گذاری خواهند داشت و برای خرید اراضی میبایست قبل از خرید طرح پیشنهادی خود را آماده در دست داشته باشند. لذا کلیه افراد حقیقی و حقوقی ملزم به ارسال پروژه خود به وزارت شهرسازی و محیط زیست ترکیه تا ظرف مدت 2 سال خواهند بود که بعد از تایید طرح مربوطه به دفتر ثبت زمین های محلی ارسال خواهد شد.لازم بذکر است ایرانیان همانند سایر اتباع خارجی دیگر بواسطه خرید ملک میتوانند از مزایای اقامت در شهر های ترکیه برخوردار شوند (البته باید دقت داشته باشید که نه تنها در ترکیه بلکه در همه کشورهای جهان اقامتی که از طریق خرید ملک به دست می آید اعتباری به غیر از یک ویزای بلند مدت توریستی ندارد و هیچگاه منجر به پاسپورت یا اجازه کار آن کشور نخواهند شد . با نگاهی ساده به اطرافیان خود در می یابید که هیچکدام از آن ها با وجود تبلیغات بی شمار شبکه های ماهواره ای در بیست سال اخیر موفق به دریافت پاسپورت کشورهای مالزی ، امارات ، ترکیه ، و ... با خرید ملک نشده اند و تبلیغات موسسات دروغین صرفا جهت گمراهی مردم بوده است . لذا دوستانی که هدف دریافت پاسپورت کشورهای مختلف را دارند بهتر است از طریق ثبت شرکت ساده و مطمئن و قانونی به این مهم دست یابند . البته در مورد کشور اسپانیا قوانین فرق می کند و با شما باکلیک در اینجامی توانید قوانین اسپانیا برای خریداران ملک در این کشور را مشاهده کنید . )و بواسطه آن امکان خرید اتومبیل و ثبت نام فرزندان درمدارس ترکیه را خواهند داشت که البته لازم به ذکراستاین اقامت منجر به گرفتن پاسپورت ترک نمیشود .توجه نمایید این قانون بمنزله اخذ شهروندی ترکیه و داشتن اجازه کار نیست و برای موارد اخیر میباست مراحل مجوزهای قانونی دیگری طی و اخذ گردد .
شهرهای توریستی ترکیه از جمله آنتالیا وآلانیا سایر شهرهای اطراف آن (بلک، آلانیا، سیده، کمر) از جذاب ترین مناطق در میان سرمایه گذاران املاک می باشند و با این فرصت دولت ترکیه امکان توسعه و پرجاذبه تر کردن صنعت توریست در این مناطق خواهد داشت. بدین لحاظ با جاذبه های توریستی بیشتر، افزایش تقاضا برای خرید خانه در ترکیه خواهیم داشت و انتظار می رود که ارزش ملک در ترکیه در بلاخص در محل های رو به دریا بالا رفته و برای چند سال آینده از افزایش چشم گیری برخوردار باشد.

زمانیکه شما با یک شهروند ترک زبان ازدواج می کنید می توانید پس از گذراندن 3 سال از 5 سال درخواست اقامت دائم را نمایید.

در صورتیکه از طریق ازدواج با فردی که دارای پاسپورت و ملیت ترکیه ای است برای اقامت اقدام می کنید چند نکته باید رعایت گردد
ازدواج سوری نباشد حتی المقدور مدارکی جهت اثبات سوری نبودن ازدواج بایستی ارائه گردد
فردی که با آن ازدواج می کنید در ترکیه به صورت پناهنده نباشد
ممکن است پروسه کسب اقامت از طریق ازدواج ( ویزای پیوستن به همسر) حدود 3 تا 5 سال زمان ببرد که شما در این مدت نمی توانید در ترکیه اقامت داشته باشید و تنها می توانید از طریق توریستی به ترکیه سفر کنید. ضمنا مدت اقامت شما به روش توریستی به هیچ عنوان نبایستی بیش از 89 روز باشد.

به طوری کلی برای دریافت پاسپورت ترکیه باید با یک تبعه ترک ازدواج کرده باشید و یا اینکه در ترکیه کسب و کار موفق به مدت بیش از 5 سال داشته باشید که سودآور بوده باشد و همچنین باید موارد زیر را نیز رعایت کنید :

- عدم ارتکاب به جرایمی که در ترکیه منجر به سوء پیشینه برای فرد بشود .

- دادن امتحان زبان ترکی

- متقاضی نباید در مدت 5 سال ( 60 ماه ) بیش از 10 ماه خارج از خاک ترکیه بوده باشد .

پرداخت به موفع همه مالیات ها و عوارض دولتی .

تاريخ آخرين ويرايش شنبه, 12 تیر 1395 12:46

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

پرسش و پاسخ اقامت

از طریق اجاره منزل اقامت توریستی یکسال قابل تمدید میتواننید بگیرید

درخواست مشاوره

نام (*)

نام خود را صحیح وارد کنید
ایمیل (*)

ایمیلخود را صحیح وارد کنید
شماره تلگرام یا واتس آپ

Invalid Input
سوال (*)

Invalid InputInvalid Input© 2018 تمامی حقوق وبسایت متعلق به ترکیه پرتال می باشد