شرط ویزا برای شهروندان 89 کشور از جمله ایران و روسیه

بنا به گزارش سایت خبری بی بی سی ترکی، طبق توافقی که ترکیه با اتحادیه اروپا داشته است، دولت ترکیه به منظور ساماندهی به بحران پناهندگی، در ماه ژوئن (خرداد)،  معافیت ویزایی 89 کشور

از جمله ایران و روسیه را بر خواهد داشت. بنابراین شهروندان ایرانی برای سفر به ترکیه مجبور به گرفتن ویزا خواهند بود

برای دریافت اقامت ترکیه تا زمانیکه ویزا اجباری نشده جهت سهول امور میتوانید با شماره تلگرام  00905314393384 تماس حاصل نمایید

برای ورود بدون ویزای اتباع ترکیه به ناحیه شینگن بر اساس توافق با اتحادیه اروپا، موضوع برقراری ویزا برای ۸۹ کشور سرعت گرفته است.  

یکی از شروط گشایش دروازه های اروپا به روی اتباع ترکیه این است که این کشور از اتباع کشورهایی که برای ورود به ناحیه شینگن ملزم به دریافت ویزا هستند، ویزا دریافت کند.  

ویزای ۸۹ کشور برداشته شده بود 

در سال های اخیر، به منظور گسترش روابط تجاری و گردشگری، ویزای کشورهای خاورمیانه، کشورهای ترک زبان و کشورهای شوروی سابق که مجموعاً ۸۹ کشور بودند برای ورود به ترکیه برداشته شده بود.  

بر اساس توافق با اتحادیه اروپا، از ماه ژوئن سال جاری میلادی (خرداد ماه سال آینده)، مجدداً برای اتباع این کشورها دریافت ویزا دایر خواهد شد.  

۱۰ میلیون توریست 

در میان کشورهایی که قرار است مجدداً برای ورود به ترکیه ویزا پرداخت کنند، روسیه، ایران، گرجستان، جمهوری آذربایجان، اوکراین و قزاقستان نیز به چشم می خورد که بیشترین تعداد گردشگر را به ترکیه داشتند. بنا به گزارش وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، از ماه ژانویه تا ژوئن سال ۲۰۱۵ تعداد گردشگران ورودی به ترکیه از این کشورها به ۱۰ میلیون نفر رسیده است. این در حالیست که در بازه مذکور، تعداد کل گردشگران ورودی به ترکیه ۳۴.۸ میلیون نفر بود. این بدان معناست که از ماه ژوئن سال جاری میلادی، ۳۰درصد از گردشگران ورودی به ترکیه مجبور به دریافت ویزا خواهند شد.  

برقراری مجدد ویزای ترکیه

تعداد گردشگر از ماه ژانویه تا ژوئن ۲۰۱۵ (میلیون نفر)

این روند باید به خوبی مدیریت شود 

به گزارش شفاف، تیمور باییندیر، رئیس اتحادیه هتلداران گردشگری و سرمایه گذاران گفت این کار تأثیر منفی بر صنعت گردشگری ترکیه گذاشته و تعداد گردشگران ورودی به این کشور نیز با کاهش مواجه خواهد شد.  

باییندیر در سخنان خود گفت: "وزارت خارجه، وزارت فرهنگ و گردشگری و یا وزارت اتحادیه اروپا باید برنامه ریزی درستی انجام دهند تا میزان کاهش در تعداد گردشگران به حداقل ممکن برسد." 

.

تاريخ آخرين ويرايش شنبه, 12 تیر 1395 12:48

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

پرسش و پاسخ اقامت

از طریق اجاره منزل اقامت توریستی یکسال قابل تمدید میتواننید بگیرید

درخواست مشاوره

نام (*)

نام خود را صحیح وارد کنید
ایمیل (*)

ایمیلخود را صحیح وارد کنید
شماره تلگرام یا واتس آپ

Invalid Input
سوال (*)

Invalid InputInvalid InputDesigned and implemented by: TAK™ Design © 2018