راهنمای کوتاه سفر به استانبول

 

استانبول یکی از پاتوق‌های همیشه محبوب سفر است. شهر سحر‌آمیزی که میان آسیا و اروپا قرار گرفته و آنقدر جای دیدنی دارد که نمی‌دانید از کجا شروع کنید.

 

به گزارش اتاق خبر و به نقل از کجارو، استانبول یکی از پاتوق‌های همیشه محبوب سفر است. شهر سحر‌آمیزی که میان آسیا و اروپا قرار گرفته و آنقدر جای دیدنی دارد که نمی‌دانید از کجا شروع کنید. شما چقدر استانبول را می‌شناسید؟ هوای استانبول چگونه است؟ کدام مقصدهای گردشگری استانبول را حتما باید ببینید؟ استانبول

 

دیدنی‌های استانبول یکی و دو تا نیست. از صبح که گردش را آغاز کنید تا پایان شب همچنان شهر زنده است و شما را مشغول نگه‌ می‌دارد. می‌توانید از بازدید مسجد آبی شروع کنید، بعد با کیف پر از پول به بازار بزرگ استانبول بروید. اما پیش از صرف غذا حتما حمام ترکی را تجربه کنید.

 

اطلاعات ضروری:

 

اختلاف ساعت با تهران: ۱ و نیم ساعت عقب‌تر از تهران

 

طول پرواز تهران-استانبول: حدود ۳ ساعت

 

زبان: ترکی

 

واحد پول رسمی: لیر ترکیه

 

فرودگاه: فرودگاه بین‌المللی آتاتورک (Istanbul Ataturk Airport)

 

استانبول غروب

 

 بهترین زمان سفر:

 

شهریور و مهر در ابتدای پاییز، اردیبهشت و خرداد در بهار بهترین زمان سفر به استانبول است. در این ماه‌ها دمای هوا در حدود ۱۶ تا ۲۴ درجه سانتیگراد است.

 

ایاصوفیه

 

دیدنی‌های استانبول:

 

مسجد سلطان احمد

 

مسجد سلطان احمد که مسجد آبی هم نامیده می‌شود، یکی از شاهکارهای معماری دنیا و از جاذبه‌های گردشگری مذهبی ترکیه است که سالانه هزاران بازدیدکننده دارد.

 

مسجد سلطان احمد شب

 

 

بیشتر از ۲۰ هزار کاشی دست‌ساز در این بنا به‌کار رفته، شیشه‌ها با نقش‌ و نگار تزیین شده‌اند و در چلچراغ‌ها تخم‌ شترمرغ جای گرفته است. شک نکنید که بدون بازدید از مسجد کبود استانبول، سفرتان کامل نخواهد شد.

 

فضای داخلی مسجد کبود

 

 

تور بسفر با قایق کروز

 

یک روز را به تور تنگه‌ی بسفر اختصاص بدهید که پشیمان نخواهید شد. این باریکه‌ی آبی که محل پیوند دریای سیاه به دریای مرمره‌ است، آسیا و اروپا و البته دو تکه‌ی استانبول را به هم وصل می‌کند.

 

تور بسفر

 

 

با قایق‌سواری در بسفر، از منظره‌ی تماشای قلعه‌ها، قصرهای تابستانی عثمانی، قایق‌های کوچک ماهیگیری و ناهار در کنار ساحل لذت می‌برید. برنامه و نرخ تورها را در toursistanbul.com پیدا ‌کنید.

 

 

بازار بزرگ استانبول

 

بازار بزرگ استانبول یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بازارهای سرپوشیده‌ی دنیا است که ۶۱ راهرو و بیشتر از ۳ هزار فروشگاه دارد.

 

 

اگر این تعداد فروشگاه شما را به دیدن آن وسوسه کرده، این را هم بگویم که بازار بزرگ روزانه ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار بازدیدکننده دارد.

 

سردر بازار بزرگ

 

این‌جا یکی از جاذبه‌های اصلی گردشگری استانبول است.

 

بازار استانبول

 

در بازار بزرگ فرش‌های قشنگ و جذاب ترکیه‌ای، فانوس‌های زیبای رنگی، محصولات چرم، زیور‌‌آلات، خوراکی و خلاصه آنقدر محصولات متنوع پیدا می‌کنید که پیش از خروج از بازار، بیشتر پول‌تان را خرج کرده باشید.

 

سرامیک بازار بزرگ

 

بازار استانبول

 

نظر قربانی استانبول

 

آنتالیا

 

اکنون که تا استانبول آمده‌اید، پرواز آنتالیا را سوار شوید و شبی را آنجا بگذرانید. آنتالیا شهر ساحلی بزرگی است که آسمان آفتابی و چشم‌انداز زیبایش شهرت دارد.

 

آنتالیا

 

 

آنتالیا که روی صخره‌های شیب‌دار ساحل مدیترانه قرار گرفته، دارای چندین مکان‌ تاریخی و موزه است.

 

آنتالیا

 

شما گذرتان به استانبول افتاده؟ از کدام بخش سفر بیشتر لذت برده‌اید؟ نظر و تجربه‌تان را با کاربران کجارو قسمت کنید.

 

استانبول برفی

تاريخ آخرين ويرايش چهارشنبه, 21 بهمن 1394 15:23

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

Designed and implemented by: TAK™ Design © 2018