ده کاری که باید در محله بشیکتاش استانبول انجام داد

بشیکتاش در ترکی استانبولی به معنای گهواره سنگی و نام منطقه‌ای در استانبول است. این منطقه در سواحل اروپایی تنگه‌ی بسفر واقع شده و بدون شک یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین مناطق استانبول است

..

 

منطقه‌ی بشیکتاش نه تنها بین افراد محلی محبوب است، بلکه توریست‌ها و بازدیدکنندگان شهر استانبول نیز به این منطقه از شهر علاقه زیادی دارند و آن را به عنوان یک مرکز فرهنگی و هنری می‌شناسند. توصیه می‌کنیم از گردش‌های عادی خود در شهر فراغتی حاصل کنید و مکان‌های دیدنی را که به شما معرفی می‌کنیم را در فهرست بازدیدهای خود قرار دهید. در این مطلب مناطقی فوق العاده زیبا از بشیکتاش معرفی خواهد شد که حال و هوای بکر و ییلاقی دارند.

 

گردش در بازار بشیکتاش

 

بازار ماهی فروشان

کی از کارهایی که حتما باید در این منطقه انجام دهید گشت‌زنی در بازار بشیکتاش است. اگر به گشت و گذار در بازارهای شلوغ و پرهیاهو علاقمند هستید، بازار خیابانی بشیکتاش را از دست ندهید. بازار بشیکتاش در نزدیکی موزه‌ی ناوال، یکی از جاذبه‌های توریستی این منطقه، واقع شده است. شما می‌توانید لباس‌های زیبایی را با قیمت ارزان در این بازار خریداری نمایید. بعد از خرید نیز می‌توانید در یکی از رستوران‌های کوچک و در عین حال ممتاز و با کیفیت این منطقه غذایی بخورید و قبل از اینکه به بازار مشهور ماهی فروشان بشیکتاش سری بزنید، می‌توانید مزه‌ی غذاهای محلی این منطقه را بچشید. بازار ماهی فروشان بشیکتاش معماری و طراحی خاص و مدرنی دارد که به طور حتم توجه‌ی شما را به خود جلب خواهد کرد. در حالی که در این بازار قدم می‌زنید صدای ماهی فروشانی را می‌شنوید که با لحنی آهنگین از ماهی‌های تازه صید شده‌ی خود تعریف می‌کنند و مشتریان را به سمت خود جذب می‌کنند. همچنین صدای مشتریانی را خواهید شنید که در حال چانه زدن و خرید کردن هستند. این سرزندگی و نشاط، حس خوش‌آیندی را در شما به وجود خواهد آورد.

آدرس: ترکیه، استانبول، بشیکتاش، خیابان موکو باکا، سینان پاشا

 

بازدید از موزه نیروی دریایی استانبول

 

این موزه که بیش از یک قرن قدمت دارد همان موزه‌ی Denhz است که در منطقه‌ی بشیکتاش واقع شده است. در این موزه بزرگ‌ترین مجموعه از اشیاء تاریخی ترکیه که مربوط به دریا و دریانوردی دوران عثمانی است نگهداری می‌شوند. این موزه که اخیرا مورد بازسازی قرار گرفته است فرصتی را فراهم می‌کند تا بتوانید ماکت‌هایی از قایق‌های سلاطین عثمانی را که اصطلاحا Caiques نامیده می‌شوند، ببینید. همچنین در این موزه می‌توانید ماکت‌هایی از جنگ‌های دریایی آن دوران، تجهیزات دریانوردی و توپ‌های نظامی که در آن دوران مورد استفاده قرار می‌گرفته است را مشاهده کنید.

 

آدرس: ترکیه، استانبول، بشیکتاش، سینان پاشا

 

گردش تفریحی در دریا

 

موزه صنایع دریایی

از تورها و گردش‌های دریایی استانبول استفاده کنید تا مناطق مهم و دیدنی این شهر را ببینید. قایق‌های کروز بسیاری در دسترس شما هستند که امکان یک گردش تفریحی در دریا را فراهم می‌کند. شما می‌توانید گردش تفریحی خود را از بشیکتاش و سواحل اروپایی تنگه‌ی بسفر شروع کنید و از تماشای این تنگه لذت ببرید. به لطف وجود قایق‌های خصوصی و شخصی که در این سواحل در رفت و آمد هستند نیز می‌توانید از این تنگه گذر کنید و به سواحل آسیایی این منطقه برسید.

 

تماشای مسابقه‌ی فوتبال

 

استادیوم فوتبال

 

یکی از قدیمی‌ترین باشگاه‌های ورزشی ترکیه، باشگاه ژیمناستیک بشیکتاش است که دارای یک تیم فوتبال با پیراهن ورزشی سفید و مشکی است که با نام عقاب‌های سیاه شناخته می‌شوند. در این منطقه به پرچم‌ها، آرم‌ها و مجسمه‌های مربوط به این تیم ورزشی توجه کنید و یک بلیت برای تماشای فوتبال در استادیوم بی‌جی‌کی اینونو (BJk inonu Stadium) رزرو کنید و یکی از تماشایی‌ترین و هیجان‌انگیزترین مسابقات فوتبال دنیا را تماشا کنید.

 

بازدید از کاخ دلمه باغچه

 

کاخ دلمه باغچه

 

کاخ دلمه باغچه، بزرگ‌ترین کاخ در سراسر ترکیه است که تقریبا سیصد اتاق دارد. این کاخ که قبلا به عنوان مرکز اداری و حکومتی عثمانی کاربرد داشته است، به خاطر معماری پر ابهت خود که به دوران نئو کلاسیک مربوط می‌شود، بسیار شناخته شده و مشهور است. کاخ دلمه باغچه که اکنون یکی از موزه‌های ملی ترکیه است، توسط وزیر دریاداری عثمانی، بوزکادالی حسن حسنو پاشا، در سال ۱۸۹۷ تاسیس شده است.در طراحی درون کاخ و همچنین در نمای خارجی کاخ، معماری نئوکلاسیک کاملا مشهود است. در تزئینات و دکوراسیون داخلی کاخ از طلا و کریستال زیادی استفاده شده است. شاید از خودتان بپرسید که چه چیزی باعث بوجود آمدن چنین قصری گردیده است. اراده و خواست امپراتوری عثمانی برای ساخت قصری با ساختار عثمانی–اروپایی، باعث بوجود آمدن این کاخ شده است. در بنای این ساختمان پر ابهت، معماری روکوکو ، باروک و نئوکلاسیک با معماری سنتی عثمانی درهم آمیخته شده است. برای شرکت در یکی از تورهای این کاخ تماشایی یک بلیت رزرو کنید تا تلفیق بی‌نظیر سبک‌های معماری متفاوت را در بنای این قصر ببینید. در کاخ دلمه باغچه کلکسیون بی همتایی از نقاشی‌های رنگ و روغن به نمایش گذاشته شده است. در بازدیدتان از این کاخ، به این نقاشی‌ها توجهی خاص داشته باشید.

 

آدرس: ترکیه، استانبول، بشیکتاش، محله‌ی ویشنه‌زاده

 

بازدید از موزه نقاشی و مجسمه‌سازی

 

بعد از قدم زدن و تماشای کاخ دلمه باغچه می‌توانید از موزه‌ی دیگری که در نزدیکی آن قرار دارد نیز دیدن کنید. موزه‌ی نقاشی و مجسمه‌سازی در مجاورت کاخ دلمه باغچه قرار دارد که می‌توانید با خرید یک بلیت از این موزه هم دیدن کنید. در واقع با خرید یک بلیت، از کاخ دلمه باغچه و موزه‌ی نقاشی و مجسمه‌سازی بازدید خواهید کرد. در این موزه مجموعه‌ای حیرت‌انگیز از نقاشی‌ها و مجسمه‌ها به نمایش گذاشته شده‌ است. بعد از تماشای موزه می‌توانید در کافه‌های آرام این محوطه استراحتی کنید و با نوشیدن قهوه و یا صرف یک خوراکی مختصر از چشم انداز زیبای دریا لذت ببرید.

 

آدرس: ترکیه، استانبول، بشیکتاش،خیابان دلمه باغچه، آکاتلار دوراغی 

 

گردش در پارک ییلدیز

 

پارک ییلدیز

 

پارک ییلدیز که بین کاخ چراغان و کاخ ییلدیز واقع شده، یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های این شهر است که در روزگاران گذشته بخشی از باغ سلطنتی بوده است. این باغ زیبا امروزه به یک پارک بزرگ مبدل شده و انواع گیاهان، درختان و گل‌ها از سراسر جهان در این پارک گردآوری شده‌ است. این پارک به عنوان یک گوشه‌ی دنج و خلوت برای استراحت یا برگزاری پیک‌نیک‌های شما، مکانی فوق‌العاده مناسب است که چشم انداز زیبای تنگه‌ی بسفر را پیش روی شما قرار می‌دهد. اگر در ماه آوریل به این منطقه سفر کنید، گل‌های بهاری این پارک شما را حیرت زده خواهد کرد.  

 

آدرس: ترکیه، استانبول، بشیکتاش، محله‌ی ییلدیز

 

اقامت در یک سوئیت سلطنتی کاخ چراغان

 

کاخ چراغان به عنوان آخرین نماد قدرت و شوکت سلطنت عثمانی بین سال‌های ۱۸۶۱ و ۱۸۷۲ ساخته شد. بعد از آخرین نوسازی و مرمت در سال ۱۹۹۰، این کاخ حقیقتا به یک کاخ سلطنتی با شکوه و مجلل با رنگامیزی بسیار ملایم و با سبک معماری باروک تبدیل شد. امروزه کاخ چراغان به عنوان بخشی از هتل پنج ستاره‌ی kempinski Ciragan palace کاربرد دارد. اگر مایل هستید که در طی اقامت خود در استانبول، شبی را در یکی از اتاق‌های گران قیمت و لوکس این هتل سپری کنید، یکی از سوئیت‌های مجلل این کاخ را برای خود رزرو نمایید.

 

آدرس: ترکیه، استانبول، بشیکتاش، خیابان چراغال 

 

بازدید از مسجد اورتاکوی

 

مسجد اورتاکوی

 

بنای خوش ساخت این مسجد که دارای معماری نئوباروک (neo baroque) است بر روی بسیاری از کارت پستال‌های شهر استانبول نقش بسته است. در مسجد اورتاکوی (مسجد گرند ایمپریال) نمونه‌های عالی و بی نظیری از خوشنویسی اسلامی نگهداری می‌شود. در زمان بازدید از این مسجد حتما دوربین خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید از پل زیبا و با شکوه بسفر که از پشت بنای این مسجد نمایان می‌شود، عکس بگیرید. در این قسمت از شهر استانبول، ساختارهای کهن و قدیمی با ساختارهای مدرن و امروزی تلاقی پیدا کرده است.

 

آدرس: ترکیه، استانبول، بشیکتاش، مجیدیه

 

بازدید از مقبره‌ی بارباروسا

 

مقبره بارباروسا

 

دریاسالار مشهور دوران عثمانی، خیرالدین بارباروسا، خانه‌ی خود را در این منطقه از استانبول ساخت و به همین دلیل مقبره او نیز در همین منطقه ساخته شده است. در سفرتان به بشیکتاش حتما از این مقبره‌ی تاریخی و چهار مقبره‌ی سنگی دیگر که در این منطقه ساخته شده‌اند، دیدن کنید و از بنای یادبودی که در کنار آن‌ها ساخته شده است بازدید داشته باشید.

 

آدرس: ترکیه، استانبول، بشیکتاش، سینال پاشا

 

 

تاريخ آخرين ويرايش پنج شنبه, 15 بهمن 1394 15:38

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

© 2018 تمامی حقوق وبسایت متعلق به ترکیه پرتال می باشد